Trump roept in video op tot eenheid, gaat niet in op impeachment
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag opgeroepen tot eenheid in een video op Twitter, maar repte met geen woord van de historische tweede impeachmentprocedure die het lagerhuis van het parlement enkele uren daarvoor tegen hem heeft opgestart. De Democraten en sommige Republikeinen willen dat Trump wordt afgezet vanwege zijn rol in de bestorming van het Capitool door zijn aanhangers vorige week.
In de video veroordeelde Trump andermaal de aanval op het parlementsgebouw. Hoewel hij op de bewuste avond wisselende signalen aan zijn volgelingen afgaf, zegt Trump in de video van woensdag dat een "echte aanhanger" van hem politiek geweld niet zou tolereren en dat de bestormers "onze beweging niet steunen".
De president roept iedereen die achter zijn beleid staat op om te proberen de maatschappelijke spanningen te doen afnemen. Trump riep de Amerikanen verder op om "over de passies van het moment" heen te komen.
Hoewel de tweede impeachmentprocedure niet door Trump wordt genoemd, is het verschil in de video met zijn gewoonlijke toon en retoriek opvallend. Dinsdag leek de scheidend president nog te blaken van zelfvertrouwen toen hij bij een toespraak voor de muur met de Mexicaanse grens zei dat hij zich geen zorgen maakte om een versnelde afzettingsprocedure. Die procedure, niet de impeachment, maar een afzettingsprocedure voor gevallen waarin de president zijn taken niet meer kan uitvoeren, is "nul risico voor me", zei Trump dinsdag.
De video werd gepost op een Twitterpagina genaamd The White House. Trumps eigen account en pagina is door Twitter opgeschort als gevolg van de bestorming van het Capitool.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.
5 uur geledenSKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.
5 uur geledenKRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.
5 uur geledenPISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.
6 uur geledenKRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.
7 uur geleden