Trump roept aanhangers op om stembureaus in de gaten te houden
CLEVELAND (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn aanhangers in het eerste verkiezingsdebat opgeroepen om tijdens de verkiezingen op 3 november stembureaus in de gaten te houden. Trump herhaalde zijn eerdere ongefundeerde beweringen dat het grootschalige stemmen per brief volgens hem tot verkiezingsfraude zal leiden.
In het laatste deel van het verkiezingsdebat, dat over de integriteit van de verkiezingen ging, riep Biden nogmaals alle Amerikanen op om te gaan stemmen. "Trump probeert mensen te ontmoedigen en bang te maken", verweet hij de president. Biden zegde toe zijn verlies te zullen accepteren als Trump de verkiezingen wint. "Stem", zei hij toen hij zich rechtstreeks tot de kiezers richtte. "Jij hebt in de hand wat er met dit land gebeurt."
Trump stak daarop een tirade af op de Democraten. Hij beschuldigde de Democraten er onder meer van in 2016 zijn campagneteam te hebben bespioneerd en zei dat de Democraten een coup probeerden te plegen. Trump noemde het grootschalige stemmen per post bij de komende verkiezingen "een ramp" en beweerde dat stembiljetten van zijn kiezers al zouden zijn teruggevonden in vuilnisbakken en beekjes. "Dit wordt een fraude die je nooit eerder hebt gezien", aldus de president.
Nadat moderator Chris Wallace de kandidaten vroeg of zij beloofden de verkiezingswinst niet vroegtijdig op te eisen, stemde Biden daarmee in. Trump beschuldigde de Democraten daarop nogmaals van "valsspelen" en riep zijn aanhangers op om massaal de stembureaus in de gaten te houden tijdens de verkiezingen in november.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.
38 minuten geledenLIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. Martín Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.
39 minuten geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een enorme brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Eerder was er nog sprake van zeker 13 doden. Met 279 anderen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer zou de brand langzaam onder controle krijgen.
2 uur geledenATLANTA (ANP/AFP) - Een aanklager in de Amerikaanse staat Georgia heeft een einde gemaakt aan de vervolging van president Trump voor inmenging in de presidentsverkiezingen van 2020. Justitie in Georgia had Trump in 2023 aangeklaagd omdat hij pogingen zou hebben ondernomen de uitslag van de verloren verkiezingen te beïnvloeden. Ook de vervolging van andere aangeklaagden is geseponeerd.
2 uur geledenBISSAU (ANP/AFP) - Een groep militairen zegt de macht te hebben overgenomen in het West-Afrikaanse Guinee-Bissau. Eerder op de dag werden er schoten gelost in de hoofdstad en sprak president Umaro Sissoco Embalo al van een coup. Hij zei dat hij was gearresteerd. In een verklaring melden de militairen dat ze de president hebben afgezet, dat het verkiezingsproces is opgeschort en dat de grenzen zijn gesloten.
3 uur geledenTBILISI (ABNP/RTR) - Een leider van een van de belangrijkste oppositiegroeperingen in de voormalige Sovjetrepubliek Georgië is veroordeeld tot een extra gevangenisstraf van anderhalf jaar voor minachting van de rechtbank. Tijdens een zitting eerder dit jaar gooide hij water naar een rechter.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen wil drie Zweedse onderzeeboten kopen. Met de aanschaf van de A26-onderzeeërs van defensiefabrikant Saab, die vooral de Oostzee moeten beschermen, zijn miljarden euro's gemoeid.
4 uur geleden