Trump roept aanhang Sanders op Republikeinse Partij te steunen
WASHINGTON (ANP) - President Trump roept teleurgestelde Democraten op zijn partij te steunen, nu de linkse senator Bernie Sanders de strijd om het presidentschap heeft opgegeven. Trump twitterde: "Bernie Sanders ligt eruit, dank je wel Elizabeth Warren".
Dit is volgens Trump hetzelfde verhaal als in 2016 toen vooraanstaande Democraten inclusief Hillary Clinton de pogingen van Sanders dwarsboomden om presidentskandidaat voor de Democratische Partij te worden. De linkse Warren zou eerder dit jaar als Democratisch kandidaat de linkervleugel van de Democraten ten koste van Sanders hebben verdeeld. "De Bernie-mensen zouden naar de Republikeinse Partij moeten komen" twitterde Trump.
Sanders zelf vindt dat, hoewel hij het opgeeft, de ideologische strijd in de partij wel heeft gewonnen. Zaken die eerder als extreem werden gezien zoals een minimumloon van 15 dollar per uur zijn volgens Sanders nu aanvaarde opvattingen. "De strijd om rechtvaardigheid gaat door", aldus de senator uit Vermont. Sanders wil zich naar eigen zeggen niet helemaal terugtrekken en wil met zo veel mogelijk kiesmannen of gedelegeerden invloed op de Democratische Partij blijven uitoefenen.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken trof in januari voorbereidingen om een Amerikaanse invasie van Groenland af te slaan, meldt de Deense omroep DR. De zogenaamde oefening die Denemarken en bondgenoten er op touw zetten was volgens ingewijden geen training, maar stiekem een verdedigingsoperatie.
23 minuten geledenFRANKFURT/BRUSSEL (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft "signalen van president Donald Trump" verwelkomd dat er een einde kan komen aan de vijandelijkheden tegen Iran. Bovendien vindt Merz het positief dat in dat geval Europa zou kunnen bijdragen aan het stichten van vrede in het Midden-Oosten.
30 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Finse premier Petteri Orpo vindt dat de Hongaarse premier Viktor Orbán de EU-leiders heeft "verraden". Hij is daarmee een van de weinige EU-leiders die donderdag publiekelijk in scherpe bewoordingen de blokkade van Orbán tegen de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne veroordeelden. Premier Rob Jetten noemde Orbáns blokkade "onacceptabel".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne brengen niet genoeg geld bijeen om de Amerikaanse wapens te kopen waar het land nog niet zonder kan. De inzameling voor het zogeheten PURL-inkoopprogramma ligt flink achter op schema.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán herhaalt voorafgaand aan de EU-top: zolang er geen olie stroomt door de beschadigde Droezjba-pijpleiding blokkeert hij de EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne. Oekraïne heeft reparaties toegezegd en verwacht dat er over zes weken weer olie door de pijpleiding kan stromen. Desondanks houdt Orbán voet bij stuk, ondanks dat hij in december nog zijn handtekening zette onder de lening.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Belgische premier Bart De Wever is voorafgaand aan de top met andere EU-leiders vooral aan het nuanceren dat hij de relaties met Moskou niet nu wil normaliseren. Hij suggereerde dat afgelopen weekend als optie om zo weer goedkope Russische olie en gas te kunnen importeren. Hij verklaarde later dat dat alleen het geval zou zijn als er sprake zou zijn van een rechtvaardig en duurzaam vredesakkoord tussen Oekraïne en Rusland.
3 uur geledenDOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.
8 uur geleden