Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump roemt verzet Nederlandse boeren tegen klimaatbeleid

Trump roemt verzet Nederlandse boeren tegen klimaatbeleid

TAMPA (ANP) - De voormalig Amerikaanse president Donald Trump roemde zaterdag de Nederlandse boeren die zich "heldhaftig" verzetten tegen het nieuwe stikstofbeleid. "De regering daar wil de productie van Nederlandse boerderijen enorm verlagen, terwijl er mondiaal een voedseltekort is", zei hij onder meer.

Trumps opmerkingen waren onderdeel van een tirade tegen "klimaatfanatici", die hij bekritiseerde in een toespraak tijdens een door de uiterst rechtse organisatie Turning Point USA georganiseerd evenement in de staat Florida. Andere sprekers waren de Republikeinse senatoren Ted Cruz en Josh Hawley en de gouverneur van Florida, Ron DeSantis.

De 76-jarige oud-president introduceerde zijn versie van de Nederlandse situatie na te hebben gesteld dat klimaatmaatregelen tot voedseltekort leiden. „In Nederland - of all places - verzetten de boeren zich heldhaftig tegen de klimaattirannie van de Nederlandse overheid. Kunnen jullie dat geloven?"

Klimaatfanatici

Volgens Trump mogen Nederlandse boeren hun land niet meer bewerken. Ook zouden ze geen kunstmest meer mogen kopen en hun vee moeten wegdoen. "Jullie weten waarom, dat hoef ik niet uit te leggen", zei Trump, om het vervolgens toch uit te leggen: "Ze willen van het vee af vanwege wat het met de aarde doet. De helft van het vee moet weg."

Hij eindigde zijn referenties aan Nederland als volgt: "In onze beweging verzetten we ons tegen klimaatfanatici. Wij staan zij aan zij met de vreedzame Nederlandse boeren die op heldhaftige wijze voor hun vrijheid strijden. Het is afschuwelijk wat er gebeurt."

Meer uit Buitenland

CNN: Kremlin voert beveiliging Poetin op vanwege moordaanslagen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin heeft de persoonlijke beveiliging van de Russische president Vladimir Poetin "drastisch opgevoerd", blijkt uit een rapport van een Europese inlichtingendienst dat CNN in handen heeft gekregen. Aanleiding zouden een reeks moordaanslagen op hoge Russische militairen zijn en de angst voor een staatsgreep.

54 minuten geleden
VS laten opvarenden in beslag genomen Iraans schip vrij

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben 22 bemanningsleden van een Iraans containerschip waarop ze afgelopen maand beslag legden, overgebracht naar Pakistan. Volgens het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zullen de opvarenden worden overgeleverd aan Iran. Het ministerie spreekt van een stap die het vertrouwen tussen de strijdende partijen moet verbeteren.

1 uur geleden
EU-buitenlandchef verrast door timing terugtrekken VS-troepen

JEREVAN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas was verrast door de timing van de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Amerikaanse troepen uit Duitsland weg te halen. "Ik denk dat het aantoont dat we de Europese pijler binnen de NAVO echt moeten versterken en dat we echt meer moeten doen", zei Kallas voorafgaand aan een top van de Europese Politieke Gemeenschap in de Armeense hoofdstad Jerevan.

1 uur geleden
Iran executeert drie mannen om banden met Israël

TEHERAN (ANP) - Iran heeft drie mannen geëxecuteerd die beschuldigd werden van samenwerking met de Israëlische inlichtingendienst Mossad. Al Jazeera meldt dat twee van de mannen betrokken zouden zijn geweest bij de dood van een lid van de Iraanse veiligheidsdiensten.

1 uur geleden
Macron zegt nu niet te willen deelnemen aan nieuwe Hormuz-missie

JEREVAN (ANP) - Frankrijk zal niet deelnemen aan de door de VS geleide Hormuz-missie zolang daaromtrent onduidelijkheid bestaat. Dat zegt president Emmanuel Macron in Jerevan, voorafgaand aan een Europese top in de Armeense hoofdstad.

1 uur geleden
Rutte: Europa heeft boodschap Trump begrepen en regelt legerbases

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De boodschap dat Europese landen de afspraken met de Verenigde Staten over het gebruik van militaire bases moeten nakomen is overgekomen in Europa, zegt NAVO-topman Mark Rutte. "Ze zorgen er nu voor dat alle bilaterale overeenkomsten worden uitgevoerd" die de VS en Europese bondgenoten daarover hebben gesloten.

1 uur geleden
Israël komt met nieuwe evacuatiebevelen Zuid-Libanon

BEIROET (ANP) - Israël heeft opnieuw inwoners in het zuiden van Libanon opgeroepen hun huizen te verlaten. De Israëlische krijgsmacht (IDF) dreigt met een nieuwe aanval. Zondag vaardigde de IDF ook al evacuatiebevelen uit voor elf dorpen in Zuid-Libanon.

2 uur geleden