Trump rijdt een rondje in The Beast op de Daytona 500
DAYTONA BEACH (ANP) - President Donald Trump verplaatste zijn herverkiezingscampagne zondag naar Daytona Beach in Florida, waar de Daytona 500-race zou worden verreden. Onder de bezoekers van de Daytona 500, ook wel 'The Great American Race' genoemd, zijn veel aanhangers van Trump.
Trump reed een rondje op het circuit in The Beast, de zwaar gepantserde presidentiële limousine. Hij gaf vervolgens, als 'grand marshal', het startsein met de woorden "Gentlemen, start your engines!" (heren, start uw motoren).
Het rondje van The Beast was voor de 100.000 raceliefhebbers zondag echter de enige actie op het asfalt. Vanwege het plotselinge slechte weer werd de race al na 20 ronden stilgelegd en uiteindelijk 24 uur uitgesteld naar maandagmiddag (lokale tijd).
De Daytona 500 is een van de jaarlijkse hoogtepunten in de Amerikaanse autosport. De coureurs rijden in snelle sportwagens een race op een ovaal circuit over 500 mijl, ruim 800 kilometer.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Bij een reddingsactie van het Rode Kruis woensdag in het zuiden van Libanon zijn vrijwilligers aangevallen, meldt de hulporganisatie in een statement. Vier teams moesten na de reddingsactie gecheckt worden in het ziekenhuis. Het incident gebeurde in de zuidelijke plaats Tayri, dezelfde locatie waar woensdag een Libanese journalist om het leven kwam.
33 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De huidige conflicten in de wereld zouden kunnen leiden tot een nieuwe wereldwijde kernwapenwedloop. Daarvoor waarschuwt Rafael Grossi, de baas van VN-atoomwaakhond IAEA. Hij zegt in een interview met The Telegraph dat de bestaande instabiliteit kan leiden tot een situatie waarin wel twintig landen nucleaire wapens zouden ontwikkelen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft zijn eerste inkomsten ontvangen uit tolheffingen die het heeft opgelegd op de strategische Straat van Hormuz, aldus een hoge Iraanse parlementaire functionaris. De verklaring is gepubliceerd door verschillende Iraanse media.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft bekendgemaakt dat de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte wordt vervolgd voor misdaden tegen de menselijkheid. Duterte werd vorig jaar opgepakt en uitgeleverd aan het strafhof in Den Haag. Daar is nu vastgesteld dat er genoeg bewijs is om over te gaan tot vervolging.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met een financieringsplan voor immigratiedienst ICE en de grenswacht. Dat betekent dat er een einde kan komen aan de gedeeltelijke shutdown, als het Huis van Afgevaardigden ook akkoord gaat.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie denkt dat het tot een half jaar kan duren om de Straat van Hormuz volledig te ontdoen van Iraanse mijnen, meldt The Washington Post op basis van bronnen. De krant wijst erop dat de gas- en olieprijzen daardoor hoog kunnen blijven na een eventuele vredesdeal.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn zeventien gewonden gevallen. De toestand van vijf slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.
4 uur geleden