Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump retweet post met naam klokkenluider 'Oekraïne-affaire'

Trump retweet post met naam klokkenluider 'Oekraïne-affaire'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een post geretweet waarin de naam van de klokkenluider van de Oekraïne-affaire stond vermeld. De klacht van deze klokkenluider is de basis van de impeachment tegen Trump.

Hij trok eerder dit jaar aan de bel over een telefoongesprek tussen Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodimir Zelenski. Trump zou tijdens dat telefoontje hebben aangestuurd op een onderzoek naar zijn Democratische rivaal Joe Biden en zijn zoon Hunter. Die had een topfunctie bij het Oekraïense concern Burisma terwijl zijn vader vicepresident was.

De klokkenluider wordt in de bewuste post beschuldigd van meineed. Trump dreigt al maanden de identiteit van de klokkenluider bekend te maken. Donderdag retweette hij al een link naar een artikel van de Washington Examiner waar de naam is gebruikt.

Meer uit Buitenland

Felicitaties voor Australische Labor Party na verkiezingszege

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, heeft de Australische premier Anthony Albanese gefeliciteerd met de verkiezingsoverwinning van de Labor Party. Rubio zei daarbij ook te hopen op voortzetting van de goede betrekkingen tussen beide landen.

51 minuten geleden
Ziekenhuis Artsen zonder Grenzen gebombardeerd in Zuid-Soedan

OLD FANGAK (ANP) - Hulporganisatie Artsen zonder Grenzen (AzG) meldt dat een ziekenhuis in Zuid-Soedan is gebombardeerd, waar medewerkers op dat moment aan het werk waren. De organisatie veroordeelt de aanval scherp. Er raakten twee mensen, een patiënt en een personeelslid, gewond.

54 minuten geleden
Moskou wil 'duidelijk' antwoord Oekraïne op driedaags bestand

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin wil dat Oekraïne een 'duidelijk' antwoord geeft op het door Rusland voorgestelde bestand rond 9 mei. Rusland herdenkt die dag de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog. Voor de plechtigheden worden meerdere wereldleiders in Moskou verwacht, onder wie de Chinese president Xi Jinping.

2 uur geleden
Labor claimt absolute meerderheid bij Australische verkiezingen

CANBERRA (ANP) - De centrumlinkse regeringspartij Labor van premier Anthony Albanese haalt bij de parlementsverkiezingen in Australië naar verwachting de absolute meerderheid van minimaal 76 van de 150 zetels. Albanese zei dat in zijn overwinningsspeech tot zijn aanhangers.

4 uur geleden
Rode Kruis vindt dat uitgelekt Gaza-plan nog veel vragen oproept

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft sceptisch gereageerd op berichten dat de VS en Israël dicht bij een overeenkomst zijn over het hervatten van humanitaire hulp in de Gazastrook. De hulporganisatie zegt dat er vooral nog veel vragen zijn. "Allereerst: hoelang moet het duren voordat dit kan beginnen? Er is nu al geen tijd meer te verliezen", liet een woordvoerder zaterdag weten.

4 uur geleden
Regeringspartij Labor wint Australische verkiezingen

CANBERRA (ANP/RTR) - De centrumlinkse regeringspartij Labor van premier Anthony Albanese lijkt de winnaar te worden van de parlementsverkiezingen in Australië, melden diverse media in dat land. Hij is de eerste premier in ruim twintig jaar die met zijn partij twee verkiezingen op rij wint.

5 uur geleden
Nieuwe arrestaties na moorden in Zweedse kapsalon

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse autoriteiten hebben nog twee aanhoudingen verricht na de recente moord op drie jongemannen in een kapsalon. Dat betekent dat nu zes mensen vastzitten voor het dodelijke geweld in de universiteitsstad Uppsala.

7 uur geleden