Trump reist dinsdag af naar Kenosha
KENOSHA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump brengt dinsdag een bezoek aan Kenosha. Dat heeft een functionaris van het Witte Huis zaterdag (lokale tijd) tegen verslaggevers gezegd. In Kenosha zijn al dagenlang protesten nadat een zwarte man, Jacob Blake, tijdens een politieoperatie in zijn rug werd geschoten en verlamd raakte vanaf zijn middel.
Trump zal wetshandhavers ontmoeten en de schade opnemen in de stad, aldus de functionaris. Een 17-jarige jongen wordt door de autoriteiten in Kenosha vastgehouden op verdenking van het neerschieten van drie mensen die protesteerden tegen het neerschieten van Blake. Twee van die mensen stierven.
In Kenosha schoot afgelopen zondag een politieagent de 29-jarige Blake zeven keer in de rug. Een video van het incident laat zien dat Blake naar een auto loopt, terwijl twee politieagenten hem volgen met getrokken wapens. Als de man het bestuurdersportier opent en naar voren leunt, grijpt een van de agenten hem bij zijn shirt en schiet. De video leidde tot verontwaardiging en protesten in de Verenigde Staten. Blake's kinderen van drie, vijf en acht jaar oud zaten in de auto tijdens het incident.
De procureur-generaal van Wisconsin, Josh Kaul, die de zaak onderzoekt, heeft eerder gezegd dat een mes is gevonden in het voertuig op de vloer aan de bestuurderskant. Of Blake het mes ook in zijn handen had, is onduidelijk. De politie zou Blake twee keer hebben proberen te verdoven met een taser, maar dat werkte niet.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag zeker 360 mensen aangehouden, meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken. In verschillende steden werd voor het vierde weekend op rij geprotesteerd tegen onder meer de hoge kosten van levensonderhoud en de staat van het onderwijs.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt op Truth Social dat hij de rol van nieuwe woordvoerder van het Witte Huis heeft aangeboden aan Dana White, baas van de Ultimate Fighting Championship (UFC), de belangrijkste bond voor mixed martial arts (MMA).
59 minuten geledenASUNCIÓN (ANP/AFP/RTR) - Paraguayaanse aanklagers hebben zaterdag formele aanklachten ingediend tegen de afgezette president Santiago Peña. De conservatieve ex-president wordt beschuldigd van betrokkenheid bij een bankencrisis.
3 uur geledenKRAKAU (ANP/AFP) - Alles wijst erop dat de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde bij een schietpartij in het stadscentrum van de Poolse stad Krakau "gefascineerd was door extreemrechtse ideologieën". Dat heeft de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, Marcin Kierwinski, verklaard.
3 uur geledenKRAKAU (ANP/RTR/AFP) - In de woning van de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde in het centrum van de Poolse stad Krakau zijn de lichamen van drie overleden personen aangetroffen, maakte de Poolse premier Donald Tusk zaterdagavond bekend.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft oppositieleider Gadi Eisenkot aangewezen om als eerste te proberen een coalitie te vormen. Dat meldt het kantoor van Herzog zaterdagavond in een verklaring. Zowel het blok van premier Benjamin Netanyahu als dat van Eisenkot wist eind oktober geen absolute meerderheid te behalen bij de parlementsverkiezingen in Israël.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft het ministerie van Justitie opdracht gegeven om een onderzoek te beginnen naar "bedreigingen" door Democraten. De Republikeinse president spreekt op zijn eigen socialmediaplatform Truth Social van een "criminele daad".
6 uur geleden