Trump reist dinsdag af naar Kenosha
KENOSHA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump brengt dinsdag een bezoek aan Kenosha. Dat heeft een functionaris van het Witte Huis zaterdag (lokale tijd) tegen verslaggevers gezegd. In Kenosha zijn al dagenlang protesten nadat een zwarte man, Jacob Blake, tijdens een politieoperatie in zijn rug werd geschoten en verlamd raakte vanaf zijn middel.
Trump zal wetshandhavers ontmoeten en de schade opnemen in de stad, aldus de functionaris. Een 17-jarige jongen wordt door de autoriteiten in Kenosha vastgehouden op verdenking van het neerschieten van drie mensen die protesteerden tegen het neerschieten van Blake. Twee van die mensen stierven.
In Kenosha schoot afgelopen zondag een politieagent de 29-jarige Blake zeven keer in de rug. Een video van het incident laat zien dat Blake naar een auto loopt, terwijl twee politieagenten hem volgen met getrokken wapens. Als de man het bestuurdersportier opent en naar voren leunt, grijpt een van de agenten hem bij zijn shirt en schiet. De video leidde tot verontwaardiging en protesten in de Verenigde Staten. Blake's kinderen van drie, vijf en acht jaar oud zaten in de auto tijdens het incident.
De procureur-generaal van Wisconsin, Josh Kaul, die de zaak onderzoekt, heeft eerder gezegd dat een mes is gevonden in het voertuig op de vloer aan de bestuurderskant. Of Blake het mes ook in zijn handen had, is onduidelijk. De politie zou Blake twee keer hebben proberen te verdoven met een taser, maar dat werkte niet.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Noordelijke Brug over de rivier de Dnipro in de Oekraïense hoofdstad Kyiv is zaterdag geraakt door een Russische aanval. Dat maakte burgemeester Vitali Klitsjko bekend.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De veranderde visumprocedures die de regering-Trump heeft ingesteld, hebben een scherpe daling van het aantal buitenlandse studenten bij Columbia University veroorzaakt. De universiteit heeft de toegang tot een van zijn journalistieke colleges tijdelijk gestopt, zeiden vier ingewijden tegen Reuters.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De verdachte copiloot die in de cockpit van een flydubai-vliegtuig de gezagvoerder aanviel, was voorheen bij Oman Air aangemerkt als veiligheidsrisico. Dat hebben bronnen tegen de Amerikaanse zender ABC News gezegd. Er zou extremistisch materiaal bij hem aangetroffen zijn.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Voormalig congreslid en vriend van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, David Rivera, is vrijdag veroordeeld wegens het heimelijk lobbyen voor Venezuela bij de Amerikaanse regering, aldus media in de VS.
5 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Christa Pike is na haar mislukte executie nog altijd buiten bewustzijn, schrijven haar advocaten in een juridisch document. Ze is geïntubeerd en ligt aan een beademingsmachine. Volgens de advocaten proberen de artsen in het ziekenhuis op dit moment haar leven te redden.
10 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is van plan paspoorten te verkopen aan buitenlandse investeerders. De regering van president Javier Milei presenteerde vrijdag een programma over het aanbieden van het staatsburgerschap aan mensen die ten minste 350.000 dollar (zo'n 310.000 euro) overmaken aan de staatskas.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Lidstaten van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) eisen dat Nicaragua weer eerlijke verkiezingen mogelijk maakt en politieke gevangenen vrijlaat. De Noord- en Zuid-Amerikaanse landen dreigen met maatregelen als president Daniel Ortega zijn uitsluiting van alle oppositiepartijen niet terugdraait.
12 uur geleden