Trump reageert op rel rond komiek: geen idee wie hij is
PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft gereageerd op de rel over grappen die een komiek maakte op een campagnebijeenkomst. "Ik heb geen idee wie hij is", zei de Republikein tegen Fox News. "Ik heb hem nooit gezien. Nooit van hem gehoord en daar heb ik ook geen behoefte aan."
Het is volgens Amerikaanse media de eerste keer dat Trump voor de camera inhoudelijk reageert op het voorval rond komiek Tony Hinchcliffe. Die noemde Puerto Rico een "eiland van afval" en dat leidde tot veel kritiek, ook vanuit de partij van Trump. Die verdedigde zich door te zeggen dat komieken niet eerst uitgebreid worden doorgelicht voordat ze mogen optreden. Hij verwijt zijn critici dat ze "een big deal" proberen te maken van iets wat niets met hem of zijn partij te maken heeft.
Amerikaanse kiezers gaan over minder dan een week naar de stembus om hun volgende president te kiezen: Trump of de Democrate Kamala Harris. Peilingen voorspellen een nek-aan-nekrace in belangrijke staten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.
52 minuten geledenBEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.
53 minuten geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
3 uur geledenPARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.
3 uur geledenTAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.
5 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.
5 uur geleden