Trump reageert op rel rond komiek: geen idee wie hij is
PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft gereageerd op de rel over grappen die een komiek maakte op een campagnebijeenkomst. "Ik heb geen idee wie hij is", zei de Republikein tegen Fox News. "Ik heb hem nooit gezien. Nooit van hem gehoord en daar heb ik ook geen behoefte aan."
Het is volgens Amerikaanse media de eerste keer dat Trump voor de camera inhoudelijk reageert op het voorval rond komiek Tony Hinchcliffe. Die noemde Puerto Rico een "eiland van afval" en dat leidde tot veel kritiek, ook vanuit de partij van Trump. Die verdedigde zich door te zeggen dat komieken niet eerst uitgebreid worden doorgelicht voordat ze mogen optreden. Hij verwijt zijn critici dat ze "een big deal" proberen te maken van iets wat niets met hem of zijn partij te maken heeft.
Amerikaanse kiezers gaan over minder dan een week naar de stembus om hun volgende president te kiezen: Trump of de Democrate Kamala Harris. Peilingen voorspellen een nek-aan-nekrace in belangrijke staten.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP) - Bij protesten in de Australische stad Sydney zijn zeker 27 mensen gearresteerd, meldt de politie aan ABC News. In meerdere steden in het land vonden demonstraties plaats vanwege het bezoek van de Israëlische president Isaac Herzog. Hij heeft een krans gelegd bij Bondi Beach, waar in december 15 doden vielen toen schutters het vuur openden tijdens een Joodse viering.
8 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer is ondanks grote druk niet van plan op te stappen. Volgens zijn woordvoerder is hij vastberaden om door te gaan met het doorvoeren van zijn beleid en zal hij zich daarop concentreren.
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de recente beslissingen van het Israëlische Veiligheidskabinet om de Israëlische controle op de Westelijke Jordaanoever uit te breiden. "Deze stap is wederom een stap in de verkeerde richting, terwijl de hele internationale gemeenschap zich inspant om fase twee van het alomvattende plan voor Gaza uit te voeren", zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag.
41 minuten geledenCARACAS (ANP) - De Amerikaanse minister van Energie Chris Wright verwacht dat er binnen 18 tot 24 maanden verkiezingen gehouden zullen worden in Venezuela, zegt hij tegen nieuwssite Politico. Hij benadrukte daarbij dat er geen verandering is in "het plan" een democratie te bewerkstelligen in het land. Dat gebeurt volgens hem alleen niet van de ene op de andere dag. "Maar hoe sneller we dat voor elkaar krijgen, hoe beter."
1 uur geledenGENEVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zich uitgesproken tegen de veroordeling van Jimmy Lai (78) in Hongkong. Hij roept op tot de vrijlating van de mediamagnaat, die maandag twintig jaar celstraf kreeg onder een omstreden veiligheidswet.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - De aanklagers van het Kosovotribunaal hebben een gevangenisstraf van 45 jaar geëist voor de Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi. Hij wordt in Den Haag vervolgd voor oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië, eind jaren negentig.
3 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door het instorten van woongebouwen in het Libanese Tripoli is gestegen naar veertien. Acht mensen konden worden gered, melden de autoriteiten in Libanese media.
3 uur geleden