
Trump razend populair op conservatieve conferentie
FORT WASHINGTON (ANP) - Ex-president Donald Trump heeft in zijn toespraak aan het slot van Conservatieve Politieke Actieconferentie (CPAC) vlakbij Washington gezegd dat hij wil afmaken wat hij is begonnen en dat "we de missie gaan volbrengen". Hij is vooralsnog een van de drie figuren van de Republikeinse Partij die zich hebben opgeworpen als presidentskandidaat voor de verkiezingen van volgend jaar. Hij hoopt begin 2025 aan zijn tweede ambtstermijn te kunnen beginnen.
Sinds Trump in 2016 tot president werd gekozen domineert hij de conferentie van conservatieve en rechtse kopstukken. Een Amerikaanse nieuwszender noemde de CPAC "een Trumpfestijn" met talrijke verkooppunten van bijvoorbeeld Trump-petjes of shirts met 'Make America Great Again' erop. In een opiniepeiling onder Republikeinse aanwezigen steunde zaterdag 62 procent Trump als presidentskandidaat en slechts 20 procent zijn voornaamste partijrivaal Ron DeSantis. Op de derde plaats kwam een zakenman uit Michigan, Perry Johnson.
De Republikeinse ex-gouverneur van South Carolina Nikki Haley en de zakenman en activist Vivek Ramaswamy hebben zich ook kandidaat gesteld om namens de partij aan de presidentsverkiezingen mee te doen, maar ze speelden een ondergeschikte rol op de CPAC. DeSantis vertoonde zich helemaal niet. Hij zou zich later dit jaar kandidaat willen stellen.
Een buitenlandse gast op de CPAC was de Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro. Hij sprak tot de conferentie met een boodschap over een politieke comeback die op die van Trump leek. "Ik ben God dankbaar voor de missie president van Brazilië te zijn geweest, maar ik voel dat die missie nog niet over is." Bolsonaro is nadat hij de verkiezingen vorig jaar verloor naar Florida uitgeweken.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL/WASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt maandag de Amerikaanse president Donald Trump. Oekraïne en zijn Europese bondgenoten kijken met spanning uit naar die dag, omdat Trump een "belangrijke verklaring" over Rusland heeft aangekondigd. Tegelijkertijd voert Trump de dreiging van een handelsoorlog met Europa op.
30 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse president Massoud Pezeshkian is tijdens de twaalfdaagse oorlog met Israël gewond geraakt, schrijft het Iraanse staatspersbureau Fars. Hij liep lichte verwondingen op aan zijn been tijdens een aanval op een gebouw van de Nationale Veiligheidsraad in Teheran.
43 minuten geledenWONSAN (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un heeft zijn volledige steun voor de Russische oorlog in Oekraïne uitgesproken. Dat deed hij zaterdag tijdens een ontmoeting met de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov, berichten Noord-Koreaanse staatsmedia zondag.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse Gisèle Pelicot (72) heeft de hoogste onderscheiding in haar thuisland toegewezen gekregen. Ze is benoemd tot ridder in de Nationale Orde van het Legioen van Eer. Pelicot wordt internationaal geroemd voor haar moed in een grote misbruikzaak.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een akkoord met Nieuw-Caledonië aangekondigd. Het overzeese gebied blijft Frans, maar wordt wel een staat. "Een staat Nieuw-Caledonië binnen de Republiek: het is een keuze gebaseerd op vertrouwen", schreef de Franse president Emmanuel Macron op X, en prees het "historische" akkoord.
15 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - In en rondom Barcelona is het leven flink ontregeld door zware regenval. Het treinverkeer in Catalonië werd kortstondig stilgelegd en enkele wegen werden afgesloten, omdat een groot deel van de regio in het noordoosten van Spanje getroffen was door stortregens, aldus autoriteiten.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering is in gesprek met vijf door Republikeinen geleide staten om er nieuwe detentiecentra voor migranten te bouwen. Dat meldt minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem. De nieuwe faciliteiten worden volgens Noem gemodelleerd naar een detentiecentrum in Florida dat bekendstaat als Alligator Alcatraz.
16 uur geleden