Trump razend populair op conservatieve conferentie
FORT WASHINGTON (ANP) - Ex-president Donald Trump heeft in zijn toespraak aan het slot van Conservatieve Politieke Actieconferentie (CPAC) vlakbij Washington gezegd dat hij wil afmaken wat hij is begonnen en dat "we de missie gaan volbrengen". Hij is vooralsnog een van de drie figuren van de Republikeinse Partij die zich hebben opgeworpen als presidentskandidaat voor de verkiezingen van volgend jaar. Hij hoopt begin 2025 aan zijn tweede ambtstermijn te kunnen beginnen.
Sinds Trump in 2016 tot president werd gekozen domineert hij de conferentie van conservatieve en rechtse kopstukken. Een Amerikaanse nieuwszender noemde de CPAC "een Trumpfestijn" met talrijke verkooppunten van bijvoorbeeld Trump-petjes of shirts met 'Make America Great Again' erop. In een opiniepeiling onder Republikeinse aanwezigen steunde zaterdag 62 procent Trump als presidentskandidaat en slechts 20 procent zijn voornaamste partijrivaal Ron DeSantis. Op de derde plaats kwam een zakenman uit Michigan, Perry Johnson.
De Republikeinse ex-gouverneur van South Carolina Nikki Haley en de zakenman en activist Vivek Ramaswamy hebben zich ook kandidaat gesteld om namens de partij aan de presidentsverkiezingen mee te doen, maar ze speelden een ondergeschikte rol op de CPAC. DeSantis vertoonde zich helemaal niet. Hij zou zich later dit jaar kandidaat willen stellen.
Een buitenlandse gast op de CPAC was de Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro. Hij sprak tot de conferentie met een boodschap over een politieke comeback die op die van Trump leek. "Ik ben God dankbaar voor de missie president van Brazilië te zijn geweest, maar ik voel dat die missie nog niet over is." Bolsonaro is nadat hij de verkiezingen vorig jaar verloor naar Florida uitgeweken.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De leider van de Iraanse veiligheidsraad, Ali Larijani, is dood. Dat meldt Al Jazeera op basis van Iraanse staatsmedia. In een verklaring bevestigt de Iraanse veiligheidsraad dat Larijani is omgekomen bij gerichte aanvallen. Israël beweerde eerder op dinsdag al hem te hebben gedood.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft bevestigd dat Gholamreza Soleimani is omgekomen bij Amerikaans-Israëlische aanvallen. Soleimani gaf leiding aan de zogenoemde Basij, een paramilitaire beweging die onder meer verantwoordelijk wordt gehouden voor het gewelddadig neerslaan van de protesten in Iran in januari.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Amerikaanse ambassades wereldwijd opgedragen "onmiddellijk" hun veiligheidsmaatregelen te herzien. Dit in verband met de oorlog in Iran, schrijft The Washington Post. Ambassades in het Midden-Oosten hadden deze oproep al gekregen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - Meer dan tweehonderd Oekraïense drone-experts zijn naar het Midden-Oosten gestuurd om te helpen bij de verdediging tegen Iraanse Shahed-drones. Dat zei de Oekraïense president Zelensky in een toespraak tot het Britse parlement. De Shahed wordt ook veel door Rusland gebruikt in de oorlog in Oekraïne.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe meer dan 157 mensen gedood bij aanvallen op vermeende drugsboten in de Cariben en de oostelijke Stille Oceaan. Sinds september heeft de Amerikaanse krijgsmacht zeker 45 aanvallen uitgevoerd op boten, om zo naar eigen zeggen de toevoer van illegale drugs te stoppen.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum is blij dat de Spaanse koning Felipe heeft erkend dat er veel misstanden hebben plaatsgevonden tijdens de Spaanse veroveringen op het Amerikaanse continent. Ze noemt het "een gebaar van verzoening".
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft Volodymyr Zelensky verzekerd dat "de focus op Oekraïne moet blijven liggen". Hij deed dit tijdens een bezoek van de Oekraïense president aan Downing Street 10. "Er is overduidelijk een conflict gaande in Iran, in het Midden-Oosten, maar we kunnen niet uit het oog verliezen wat er aan de gang is in Oekraïne, of de noodzaak van onze steun", aldus Starmer voorafgaand aan hun privégesprek.
6 uur geleden