Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: radicaal links wil Amerikaanse geschiedenis uitwissen

Trump: radicaal links wil Amerikaanse geschiedenis uitwissen

MUSKEGON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag tijdens een campagnebijeenkomst in de staat Michigan opnieuw kritiek geleverd op "radicaal links" dat standbeelden wil verwijderen van historische figuren die gelinkt zijn aan de slavernij. Hij kwam met zijn uitspraken nadat de gouverneur van de staat hem eerder ervan beschuldigde verdeeldheid in het land aan te wakkeren.

Trump vertelde zaterdag aan zijn supporters in Muskegon dat een van de belangrijkste kwesties in de verkiezingsstrijd tegen Democraat Joe Biden is: "het plan van radicaal links om de Amerikaanse geschiedenis uit te wissen, Amerikaanse waarden te zuiveren en de Amerikaanse manier van leven te vernietigen. Dat is wat ze proberen te doen." Hij maakte discussies over het verwijderen van standbeelden belachelijk.

In de VS zijn naar aanleiding van protesten tegen politiegeweld en racisme na de dood van een zwarte verdachte in mei in Minneapolis diverse beelden omver getrokken. Aanvankelijk waren vooral standbeelden van leiders van de zuidelijke staten uit de oorlog tegen Lincoln het doelwit, maar er volgden veel andere beelden. Zo was Columbus al in meerdere plaatsen doelwit. "Deze verkiezing zal beslissen of we ons prachtige erfgoed behouden of dat we extreem linkse radicalen toestaan ​​om alles weg te vagen", zei Trump.

Eerder deze maand hebben de federale autoriteiten rechtse militieleden aangeklaagd vanwege een complot om de regering van Michigan omver te werpen door het parlement te bestormen, gouverneur Gretchen Whitmer te ontvoeren en haar te berechten wegens verraad. Whitmer, een Democraat, gaf Trump de schuld voor het creëren van een klimaat waarin radicaal crimineel gedrag wordt aangemoedigd.

De president publiceerde eerder dit jaar een tweet waarin hij burgers aanspoorde hun staten te "bevrijden" van lockdowns om de coronapandemie te bestrijden. De FBI zei dat het plan voor de ontvoering van Whitmer al vóór de tweet van Trump zou zijn opgezet.

"Je moet je gouverneur zover krijgen dat zij je staat openstelt,' zei Trump tijdens de bijeenkomst. De menigte reageerde met "sluit haar op"-gezang, waarop Trump antwoordde "sluit ze allemaal op".

Meer uit Buitenland

Bild: groep beraamde aanslag op kerstmarkt Zuid-Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.

2 uur geleden
VN-chef vol afschuw over dodelijke aanslag op blauwhelmen Soedan

NEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.

2 uur geleden
IS'er schiet in Syrië Amerikaanse militairen dood

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.

5 uur geleden
Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

8 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

9 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

9 uur geleden
Tsjechië betaalt volgens premier niet voor EU-plan voor Oekraïne

PRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.

10 uur geleden