Trump prijst Musk in gezamenlijk interview bij Fox News
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een gezamenlijk interview met Elon Musk lovend uitgelaten over het werk van de techmiljardair voor Trump. In het interview namen de twee veel tijd om elkaar te prijzen en om zorgen dat Trump zijn bevoegdheden overschrijdt, weg te wuiven.
Miljardair Musk sprak na de aanslag op Trump in juli 2024 zijn steun uit voor de Republikein en gaf veel geld uit aan zijn verkiezingscampagne. Na de verkiezingswinst van Trump werd Musk aangesteld als leider van het nieuw opgerichte Department of Government Efficiency (DOGE), met als verklaarde doel het uitroeien van "verspilling, fraude en misbruik" bij federale uitgaven.
Trump heeft in de afgelopen drie weken tientallen besluiten ondertekend, waarvan er veel bij de rechter zijn aangevochten als ongrondwettelijk. In het interview benadrukte Trump dat zijn beleid, inclusief grootschalige bezuinigingen op federale instellingen, zonder uitstel moet worden uitgevoerd en hij zei dat Musk hier een belangrijke rol in speelde. Het interview werd uitgezonden enkele uren nadat Trump een decreet had getekend waarmee hij de directe controle van het Witte Huis over federale regelgevende instanties wilde uitbreiden en consolideren.
Publieke vragen
Musk wuifde de kritiek weg dat hij handelde alsof hij de Amerikaanse president was. Hij zei dat geen van Trumps kabinetsleden gekozen is en dat hij zijn rol ziet als het faciliteren van Trumps agenda. "De president is de gekozen vertegenwoordiger van het volk, dus hij vertegenwoordigt de wil van het volk," legde Musk uit.
Musks prominente rol in Washington heeft geleid tot publieke vragen over wie nu echt de leiding heeft in het Witte Huis, maar Trump ontkrachtte de geruchten over rivaliteit tussen de twee snel. "Elon belde me", zei Trump. "Hij zei: 'Weet je, ze proberen ons uit elkaar te drijven.' Ik zei: 'Absoluut.'" Daarop zei Trump dat Amerikanen zich niet zouden laten misleiden door vermeende pogingen van de media om de twee uit elkaar te drijven. "De mensen zijn slim", aldus Trump.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.
7 minuten geledenSOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.
47 minuten geledenOSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.
1 uur geledenSWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.
1 uur geledenWENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Andrew en Tristan Tate komen niet vrij uit de gevangenis in Miami. De influencers worden daar vastgehouden, omdat de Britten hebben gevraagd om hun uitlevering, wat ze proberen te voorkomen. De broers worden daar verdacht van onder meer verkrachting, mishandeling en mensenhandel, gepleegd tussen 2010 en 2017.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelt dat het regime in Iran bijna omvergeworpen is. Het hele land staat op instorten, zei hij tijdens een bezoek aan Israëlische troepen op de door Israël bezette Golanhoogten in Syrië.
2 uur geleden