Trump presenteert zijn Raad voor Vrede in Davos
DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag zijn veelbesproken Raad voor Vrede gepresenteerd. De ceremonie vond plaats in Davos, waar het jaarlijkse World Economic Forum plaatsvindt.
Ongeveer 35 landen hebben zich bij de vredesraad aangesloten, waaronder Saudi-Arabië, de Verenigde Arabische Emiraten, Egypte, Turkije en Belarus. Het grootste deel is aanwezig in Davos om een handtekening te zetten onder het handvest.
Hongarije is vooralsnog het enige EU-land dat zich heeft aangesloten. Meerdere andere Europese landen gaven aan niet van plan te zijn in de raad te stappen. Frankrijk heeft geweigerd en het Verenigd Koninkrijk zei donderdag dat het voorlopig niet aansluit.
Gaza
De vredesraad was oorspronkelijk bedoeld om toe te zien op de situatie in Gaza, maar zal volgens Trump een bredere rol spelen in de wereld. Europese landen vrezen dat de raad bedoeld is als concurrent of vervanging van de Verenigde Naties. Trump ontkent dit en spreekt van een aanvulling. "De Verenigde Naties hebben enorm veel potentieel", zei hij tijdens de ceremonie, "maar hebben dat tot nu toe niet benut."
Hij denkt dat de combinatie van de VN en de vredesraad "iets heel, heel unieks kan zijn voor de wereld", en "de eerste stap naar een betere toekomst voor het Midden-Oosten".
"We gaan vrede hebben in de wereld en wat zou dat een geweldige nalatenschap zijn voor ons allemaal", aldus Trump.
Meer uit Buitenland
CAMBRIDGE (ANP) - Dat er op aarde leven mogelijk is, is niet te danken aan kometen. Dat concludeert een groep wetenschappers van de Britse Universiteit van Cambridge. Ze zijn het niet eens met de gangbare theorie in de wetenschap, namelijk dat kometen die miljarden jaren geleden insloegen op aarde daarbij de bouwstenen voor het leven hebben achtergelaten. Dit zijn onder meer koolstof, stikstof en waterstofcyanide.
13 minuten geledenMADRID (ANP) - De Spaanse Federatie van Gemeenten en Provincies heeft gemeentebesturen opgeroepen woensdagavond om 20.00 uur een minuut stilte te houden ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het dodelijke treinongeluk eerder op woensdag. Dit meldt nieuwswebsite Demócrata.
20 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het is de Verenigde Staten gelukt om meer landen tegen een VN-resolutie te laten stemmen waarin wordt opgeroepen de Amerikaanse blokkade van Cuba te beëindigen. Deze stemming wordt al tientallen jaren gehouden. Cuba beschuldigde de VS van tevoren van het uitoefenen van druk op landen die Cuba steunen.
21 minuten geledenMADRID (ANP) - Volgens de Spaanse vakbond van machinisten en conducteurs (Semaf) gaat de geplande staking bij spoorwegmaatschappij Renfe donderdag door, meldt nieuwswebsite Demócrata. De vakbond uitte daarnaast zijn medeleven met de slachtoffers van het dodelijke treinongeluk van woensdag, waarbij minstens 68 mensen omkwamen.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Likoed-partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Arabische partijen ervan beschuldigd de verkiezingen in het land te hebben gestolen. De laatste stemmen worden nog geteld. Likoed gaat aan kop, maar de Arabische partijen hebben een recordaantal stemmen gekregen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gerenommeerde Iraanse filmmaker Jafar Panahi is door een rechtbank in Iran veroordeeld tot een gevangenisstraf van ruim vijf jaar. Dat meldt persbureau AFP op basis van een verklaring van zijn advocaat aan Iraanse media. Het is niet duidelijk waarvan hij precies wordt beschuldigd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oekraïne hoopt binnen twee weken een nieuwe ronde van onderhandelingen met Rusland te kunnen plannen, zegt president Volodymyr Zelensky. Voor de besprekingen onder Amerikaanse leiding treedt Abu Dhabi als gastheer op.
2 uur geleden