Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: Poetin 'enigszins verzwakt' na Wagneropstand

Trump: Poetin 'enigszins verzwakt' na Wagneropstand

WASHINGTON (ANP/RTR) - Omdat de Russische president Vladimir Poetin "enigszins verzwakt" is na de kortstondige muiterij van huurlingenleger Wagner Groep moeten de Verenigde Staten nu een vredesdeal tussen Oekraïne en Rusland afdwingen. Dat zegt oud-president Donald Trump in een interview met persbureau Reuters.

"Ik wil dat er niet langer mensen sterven vanwege deze belachelijke oorlog", zei Trump in een telefonisch gesprek met Reuters. Volgens hem heeft Oekraïne zich energiek geweerd sinds buurland Rusland binnenviel in februari vorig jaar en zodoende "krediet" verdiend.

Toch sluit de Republikeinse presidentskandidaat niet uit dat Oekraïne grondgebied zou moeten opgeven bij een mogelijk vredesakkoord. De VS en zijn bondgenoten in de NAVO willen dat Rusland zich terugtrekt uit de gebieden die het heeft ingepalmd in oostelijk Oekraïne. Mocht Trump volgend jaar president worden, dan zou over alles kunnen worden onderhandeld, zegt hij.

"Ik denk dat het belangrijkste dat de VS op dit moment zouden moeten doen, vrede sluiten is, Rusland en Oekraïne samenbrengen en vrede sluiten. Het kan gedaan worden", aldus Trump. "Dit is het moment om het te doen, om de twee partijen bij elkaar te krijgen om vrede af te dwingen."

Volgens Trump staat Poetin minder sterk sinds de kortstondige opstand van huurlingenleger Wagner afgelopen weekend. "Je zou kunnen zeggen dat Poetin er nog steeds is, hij is nog steeds sterk, maar hij is enigszins verzwakt, in ieder geval in de hoofden van veel mensen." Tegelijk betwijfelt Trump of het vertrek van Poetin echt wenselijk is. "Je weet niet wat het alternatief is. Het kan beter, maar het kan veel slechter", zei Trump.

De 77-jarige Trump ligt in het Republikeinse kamp momenteel op kop om presidentskandidaat te worden voor de Amerikaanse presidentsverkiezingen van volgend jaar.

Meer uit Buitenland

Kim Jong-un prijst Noord-Koreaanse troepen in 'vreemd land'

PYONGYANG (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft in zijn nieuwjaarstoespraak de troepen geprezen die momenteel strijden in een "vreemd land" - hoogstwaarschijnlijk Oekraïne. In de boodschap, die donderdag door staatspersagentschap KCNA werd verspreid, onderstreepte hij de onverwoestbare alliantie met Rusland.

4 uur geleden
Trump haalt hard uit naar George Clooney om Franse naturalisatie

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft fel uitgehaald naar acteur George Clooney, nadat bekend was geworden dat de Hollywoodster de Franse nationaliteit heeft gekregen. Trump greep het nieuws aan om zowel de acteur als de Franse regering te bekritiseren.

6 uur geleden
Trump trekt Nationale Garde terug uit Chicago, LA en Portland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump trekt de Nationale Garde terug uit Chicago, Los Angeles en Portland, meldt hij op Truth Social. De Amerikaanse reservetroepen waren naar die steden gestuurd omdat de gewelddadige criminaliteit er uit de hand zou zijn gelopen. De Democratische bestuurders van de steden wezen erop dat de criminaliteit juist dalende was.

8 uur geleden
Nieuwe VS-sancties tegen Venezolaanse oliesector

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben strafmaatregelen opgelegd aan vier bedrijven die actief zijn in de Venezolaanse oliesector, evenals aan bijbehorende olietankers. De regering van president Donald Trump voert zo de druk op de Venezolaanse president Nicolás Maduro verder op.

9 uur geleden
Bolsonaro keert na succesvolle operatie terug naar gevangenis

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro verlaat donderdag de privékliniek waar hij werd geopereerd en keert dan terug naar de cel waar hij een gevangenisstraf van 27 jaar uitzit. Dat meldt zijn medisch team.

9 uur geleden
Zelensky benadrukt in nieuwjaarsboodschap 'hoop en vertrouwen'

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in zijn nieuwjaarsboodschap zijn vertrouwen in vrede in Oekraïne benadrukt. "We geloven in vrede, zullen ervoor vechten en ervoor werken."

10 uur geleden
Franse staatssecretaris laakt George Clooneys Franse paspoort

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse staatssecretaris Marie-Pierre Vedrenne van Binnenlandse Zaken heeft kritiek geuit op de paspoorten die zijn verstrekt aan het gezin van de Amerikaanse acteur George Clooney. Volgens haar suggereert de beslissing een "dubbele standaard", zei ze tegen France Info.

11 uur geleden