Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: Poetin 'enigszins verzwakt' na Wagneropstand

Trump: Poetin 'enigszins verzwakt' na Wagneropstand

WASHINGTON (ANP/RTR) - Omdat de Russische president Vladimir Poetin "enigszins verzwakt" is na de kortstondige muiterij van huurlingenleger Wagner Groep moeten de Verenigde Staten nu een vredesdeal tussen Oekraïne en Rusland afdwingen. Dat zegt oud-president Donald Trump in een interview met persbureau Reuters.

"Ik wil dat er niet langer mensen sterven vanwege deze belachelijke oorlog", zei Trump in een telefonisch gesprek met Reuters. Volgens hem heeft Oekraïne zich energiek geweerd sinds buurland Rusland binnenviel in februari vorig jaar en zodoende "krediet" verdiend.

Toch sluit de Republikeinse presidentskandidaat niet uit dat Oekraïne grondgebied zou moeten opgeven bij een mogelijk vredesakkoord. De VS en zijn bondgenoten in de NAVO willen dat Rusland zich terugtrekt uit de gebieden die het heeft ingepalmd in oostelijk Oekraïne. Mocht Trump volgend jaar president worden, dan zou over alles kunnen worden onderhandeld, zegt hij.

"Ik denk dat het belangrijkste dat de VS op dit moment zouden moeten doen, vrede sluiten is, Rusland en Oekraïne samenbrengen en vrede sluiten. Het kan gedaan worden", aldus Trump. "Dit is het moment om het te doen, om de twee partijen bij elkaar te krijgen om vrede af te dwingen."

Volgens Trump staat Poetin minder sterk sinds de kortstondige opstand van huurlingenleger Wagner afgelopen weekend. "Je zou kunnen zeggen dat Poetin er nog steeds is, hij is nog steeds sterk, maar hij is enigszins verzwakt, in ieder geval in de hoofden van veel mensen." Tegelijk betwijfelt Trump of het vertrek van Poetin echt wenselijk is. "Je weet niet wat het alternatief is. Het kan beter, maar het kan veel slechter", zei Trump.

De 77-jarige Trump ligt in het Republikeinse kamp momenteel op kop om presidentskandidaat te worden voor de Amerikaanse presidentsverkiezingen van volgend jaar.

Meer uit Buitenland

Thailand en Cambodja ondertekenen 'onmiddellijk' staakt-het-vuren

Phnom Penh (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend, meldt het Cambodjaanse ministerie van Defensie. De landen hebben drie dagen onderhandeld over een wapenstilstand en zijn al weken verwikkeld in hevige grensconflicten.

1 uur geleden
Rusland voert raketaanval uit op Kyiv

WARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.

1 uur geleden
Trump tegen erkenning van Somaliland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.

4 uur geleden
Afrikaanse Unie wijst 'elke erkenning van Somaliland' af

ADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.

9 uur geleden
Trump: Zelensky heeft niets totdat ik akkoord ga

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt niet erg enthousiast over het laatste voorstel van Oekraïne over het pad naar vrede met agressor Rusland, meldt de Amerikaanse nieuwssite Politico. Hij schijnt geen haast te hebben om het plan van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky goed te keuren, aldus Politico na een interview met Trump.

11 uur geleden
Zelensky zegt 'klaar' te zijn voor referendum over vredesplan

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt "klaar" te zijn om een referendum te houden over het plan dat een einde moet maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat zegt het staatshoofd tegen nieuwssite Axios. Voorwaarde voor het houden van de volksraadpleging is wel dat Rusland instemt met een staakt-het-vuren van in ieder geval zestig dagen.

14 uur geleden
Russen: laatste stap nodig voor oplossing Oekraïne-conflict

MOSKOU (ANP) - Moskou en Washington zijn dichter bij een oplossing voor het Oekraïne-conflict, maar de partijen moeten nog "de laatste stap zetten". Dat zei de Russische viceminister van Buitenlandse Zaken, Sergej Rjabkov, op de Russische televisie, meldt het Russische persbureau TASS.

14 uur geleden