Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: Poetin 'enigszins verzwakt' na Wagneropstand

Trump: Poetin 'enigszins verzwakt' na Wagneropstand

WASHINGTON (ANP/RTR) - Omdat de Russische president Vladimir Poetin "enigszins verzwakt" is na de kortstondige muiterij van huurlingenleger Wagner Groep moeten de Verenigde Staten nu een vredesdeal tussen Oekraïne en Rusland afdwingen. Dat zegt oud-president Donald Trump in een interview met persbureau Reuters.

"Ik wil dat er niet langer mensen sterven vanwege deze belachelijke oorlog", zei Trump in een telefonisch gesprek met Reuters. Volgens hem heeft Oekraïne zich energiek geweerd sinds buurland Rusland binnenviel in februari vorig jaar en zodoende "krediet" verdiend.

Toch sluit de Republikeinse presidentskandidaat niet uit dat Oekraïne grondgebied zou moeten opgeven bij een mogelijk vredesakkoord. De VS en zijn bondgenoten in de NAVO willen dat Rusland zich terugtrekt uit de gebieden die het heeft ingepalmd in oostelijk Oekraïne. Mocht Trump volgend jaar president worden, dan zou over alles kunnen worden onderhandeld, zegt hij.

"Ik denk dat het belangrijkste dat de VS op dit moment zouden moeten doen, vrede sluiten is, Rusland en Oekraïne samenbrengen en vrede sluiten. Het kan gedaan worden", aldus Trump. "Dit is het moment om het te doen, om de twee partijen bij elkaar te krijgen om vrede af te dwingen."

Volgens Trump staat Poetin minder sterk sinds de kortstondige opstand van huurlingenleger Wagner afgelopen weekend. "Je zou kunnen zeggen dat Poetin er nog steeds is, hij is nog steeds sterk, maar hij is enigszins verzwakt, in ieder geval in de hoofden van veel mensen." Tegelijk betwijfelt Trump of het vertrek van Poetin echt wenselijk is. "Je weet niet wat het alternatief is. Het kan beter, maar het kan veel slechter", zei Trump.

De 77-jarige Trump ligt in het Republikeinse kamp momenteel op kop om presidentskandidaat te worden voor de Amerikaanse presidentsverkiezingen van volgend jaar.

Meer uit Buitenland

Pakistan wil gesprekken Iran en VS in komende dagen organiseren

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan is bereid in de komende dagen gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran te organiseren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken, Ishaq Dar, verklaard. De oorlog van Israël en de VS tegen Iran gaat zijn tweede maand in.

52 minuten geleden
Russische olietanker maandag in Cuba verwacht

BRUSSEL (ANP/AFP) - Een Russische olietanker arriveert naar verwachting maandag in Cuba, ondanks de door de Verenigde Staten opgelegde olieblokkade van het eiland. Dat blijkt uit gegevens van het maritieme monitorbedrijf Kpler.

2 uur geleden
Libanon meldt ruim 1200 doden door aanvallen Israël sinds 2 maart

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Libanon hebben sinds 2 maart 1238 mensen het leven gekost, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Israël zegt de aanvallen uit te voeren om Hezbollah uit te schakelen.

2 uur geleden
40 soorten toegevoegd aan lijst beschermde wilde dieren

CAMPO VERDE (ANP/AFP) - Het VN-Verdrag inzake de bescherming van rondtrekkende wilde diersoorten (CMS) heeft zondag de opname goedgekeurd van veertig soorten die internationale bescherming krijgen, waaronder de sneeuwuil die bekend is uit de Harry Potter-boeken en -films. Het besluit werd genomen aan het einde van de COP15-top over trekkende diersoorten in het Braziliaanse Campo Verde.

2 uur geleden
Netanyahu beveelt verdere uitbreiding bufferzone Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger opdracht gegeven de bestaande veiligheidszone in het zuiden van Libanon uit te breiden. "Dit is bedoeld om de dreiging van een invasie door Hezbollah-militanten definitief te neutraliseren en om beschietingen met antitankraketten bij de grens weg te houden", zei hij in een videoverklaring.

3 uur geleden
Netanyahu verdedigt besluit om patriarch te stoppen voor kerk

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft kritiek van de hand gewezen op het beletten van een kardinaal in Jeruzalem om een mis op te dragen in de Heilig Grafkerk. De kardinaal die als Latijns patriarch hoofd van de rooms-katholieke kerk in de regio is, mocht niet naar binnen.

5 uur geleden
Amerikaanse universiteit Beiroet alleen online na dreiging Iran

BEIROET (ANP/AFP) - De in het Midden-Oosten beroemde American University of Beirut (AUB) verzorgt het onderwijs voor op zijn minst twee dagen enkel online. De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde heeft gedreigd Amerikaanse universiteiten in de regio als doelwit te nemen.

5 uur geleden