Trump pleit na aangekondigd vertrek Trudeau voor fusie buurlanden
WASHINGTON (ANP) - Aankomend Amerikaans president Donald Trump heeft op sociale media de voordelen opgesomd van het samenvoegen van de VS en Canada. Hij deed dat nadat de Canadese premier Justin Trudeau zijn vertrek had aangekondigd.
"Veel mensen in Canada vinden het prachtig om de 51e staat te zijn", schreef Trump op zijn platform Truth Social. "De Verenigde Staten kunnen zich niet langer de enorme handelstekorten en subsidies permitteren die Canada nodig heeft om overeind te blijven. Trudeau besefte dat en stapte op."
Trump zei dat belastingen enorm verlaagd kunnen worden als Canada fuseert met zijn land. Ook zouden ze dan niets meer te vrezen hebben van de "Russische en Chinese schepen" die het land volgens hem continu omringen. "Wat een fantastisch land zou het samen zijn."
Groenland
De aankomende president liet eerder ook zijn oog vallen op Groenland. Hij noemde het op Truth Social vorige maand "absoluut noodzakelijk" dat zijn land de controle krijgt over het enorme eiland, dat deel uitmaakt van het koninkrijk Denemarken.
De autoriteiten op Groenland zeggen tegen persbureau Reuters dat de zoon van Trump, Donald Trump Jr., dinsdag wordt verwacht op het eiland. Er zouden geen ontmoetingen gepland staan met de regering van Groenland.
Bezoek zoon Trump
Een ingewijde zegt tegen Reuters dat het gaat om een bezoek van één dag. Dat zou bedoeld zijn om filmbeelden te maken voor een podcast.
Meer uit Buitenland
LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
7 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
12 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
14 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
23 uur geleden