Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump pleit na aangekondigd vertrek Trudeau voor fusie buurlanden

Trump pleit na aangekondigd vertrek Trudeau voor fusie buurlanden

WASHINGTON (ANP) - Aankomend Amerikaans president Donald Trump heeft op sociale media de voordelen opgesomd van het samenvoegen van de VS en Canada. Hij deed dat nadat de Canadese premier Justin Trudeau zijn vertrek had aangekondigd.

"Veel mensen in Canada vinden het prachtig om de 51e staat te zijn", schreef Trump op zijn platform Truth Social. "De Verenigde Staten kunnen zich niet langer de enorme handelstekorten en subsidies permitteren die Canada nodig heeft om overeind te blijven. Trudeau besefte dat en stapte op."

Trump zei dat belastingen enorm verlaagd kunnen worden als Canada fuseert met zijn land. Ook zouden ze dan niets meer te vrezen hebben van de "Russische en Chinese schepen" die het land volgens hem continu omringen. "Wat een fantastisch land zou het samen zijn."

Groenland

De aankomende president liet eerder ook zijn oog vallen op Groenland. Hij noemde het op Truth Social vorige maand "absoluut noodzakelijk" dat zijn land de controle krijgt over het enorme eiland, dat deel uitmaakt van het koninkrijk Denemarken.

De autoriteiten op Groenland zeggen tegen persbureau Reuters dat de zoon van Trump, Donald Trump Jr., dinsdag wordt verwacht op het eiland. Er zouden geen ontmoetingen gepland staan met de regering van Groenland.

Bezoek zoon Trump

Een ingewijde zegt tegen Reuters dat het gaat om een bezoek van één dag. Dat zou bedoeld zijn om filmbeelden te maken voor een podcast.

Meer uit Buitenland

Pete Hegseth minister van Defensie na beslissende stem Vance

WASHINGTON (ANP/AFP) - Pete Hegseth is de nieuwe Amerikaanse minister van Defensie. Voor zijn aanstelling was vrijdagavond de stem van vicepresident J.D. Vance nodig, nadat de stemming in de Senaat was geëindigd in vijftig stemmen voor en vijftig tegen.

1 uur geleden
VS zetten bijna alle buitenlandse hulpprogramma's stop

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het overgrote deel van de buitenlandse hulpprogramma's een halt toegeroepen. In een vrijdag verzonden memo, die is ingezien door persbureau Reuters, draagt het ministerie hulporganisaties op het werk neer te leggen.

6 uur geleden
Denemarken, VS en Groenland gaan samen veiligheid regio bespreken

NUUK (ANP/RTR) - Denemarken en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de veiligheid in het Noordpoolgebied, ook bekend als de Arctische regio, te bespreken. Dat zei de Deense minister van Buitenlandse Zaken Løkke Rasmussen na zijn eerste telefoongesprek met zijn nieuwe Amerikaanse ambtgenoot Marco Rubio. Ook Groenland zal bij de gesprekken betrokken zijn. De VS, Denemarken en Groenland maken deel uit van de Arctische regio.

10 uur geleden
Dode in Ierland door omvallende boom tijdens storm Éowyn

RAPHOE (ANP) - Storm Éowyn heeft een eerste persoon het leven gekost. In het dorp Raphoe, in het noorden van Ierland, viel een boom op een auto. De bestuurder overleefde dat niet, meldt de Ierse omroep RTÉ.

11 uur geleden
Tienduizenden bij Slowaaks protest tegen regering Fico

BRATISLAVA (ANP/AFP) - In Slowakije zijn tienduizenden mensen de straat op gegaan om te demonstreren tegen de nationalistische regering van premier Robert Fico. Hij zei afgelopen week dat de oppositie, met behulp van westerse landen, een staatsgreep probeert te plegen. De organisatoren van de demonstraties noemen dat onzin.

12 uur geleden
Duitse christendemocraten: desnoods met AfD migratie beperken

BERLIJN (ANP/DPA) - Om illegale migratie naar Duitsland te beperken neemt kopstuk Friedrich Merz van de Duitse christendemocraten op de koop toe dat hij wordt gesteund door de radicaal-rechtse Alternative für Deutschland (AfD). De oppositieleider kondigde stappen aan na het jongste bloedige incident met een afgewezen asielzoeker, een mesaanval met twee doden in het Zuid-Duitse Aschaffenburg.

12 uur geleden
Groep Capitoolbestormers mag Washington niet meer in

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een groep Capitoolbestormers die deze week vrijkwam na gratie van president Donald Trump, mag de Amerikaanse hoofdstad Washington niet zomaar meer in. Een federale rechter besloot als voorwaarde voor hun vrijlating dat ze eerst toestemming moeten vragen aan de rechter als ze de hoofdstad willen betreden.

13 uur geleden