Trump pleit na aangekondigd vertrek Trudeau voor fusie buurlanden
WASHINGTON (ANP) - Aankomend Amerikaans president Donald Trump heeft op sociale media de voordelen opgesomd van het samenvoegen van de VS en Canada. Hij deed dat nadat de Canadese premier Justin Trudeau zijn vertrek had aangekondigd.
"Veel mensen in Canada vinden het prachtig om de 51e staat te zijn", schreef Trump op zijn platform Truth Social. "De Verenigde Staten kunnen zich niet langer de enorme handelstekorten en subsidies permitteren die Canada nodig heeft om overeind te blijven. Trudeau besefte dat en stapte op."
Trump zei dat belastingen enorm verlaagd kunnen worden als Canada fuseert met zijn land. Ook zouden ze dan niets meer te vrezen hebben van de "Russische en Chinese schepen" die het land volgens hem continu omringen. "Wat een fantastisch land zou het samen zijn."
Groenland
De aankomende president liet eerder ook zijn oog vallen op Groenland. Hij noemde het op Truth Social vorige maand "absoluut noodzakelijk" dat zijn land de controle krijgt over het enorme eiland, dat deel uitmaakt van het koninkrijk Denemarken.
De autoriteiten op Groenland zeggen tegen persbureau Reuters dat de zoon van Trump, Donald Trump Jr., dinsdag wordt verwacht op het eiland. Er zouden geen ontmoetingen gepland staan met de regering van Groenland.
Bezoek zoon Trump
Een ingewijde zegt tegen Reuters dat het gaat om een bezoek van één dag. Dat zou bedoeld zijn om filmbeelden te maken voor een podcast.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
5 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
8 uur geleden