Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump pleit na aangekondigd vertrek Trudeau voor fusie buurlanden

Trump pleit na aangekondigd vertrek Trudeau voor fusie buurlanden

WASHINGTON (ANP) - Aankomend Amerikaans president Donald Trump heeft op sociale media de voordelen opgesomd van het samenvoegen van de VS en Canada. Hij deed dat nadat de Canadese premier Justin Trudeau zijn vertrek had aangekondigd.

"Veel mensen in Canada vinden het prachtig om de 51e staat te zijn", schreef Trump op zijn platform Truth Social. "De Verenigde Staten kunnen zich niet langer de enorme handelstekorten en subsidies permitteren die Canada nodig heeft om overeind te blijven. Trudeau besefte dat en stapte op."

Trump zei dat belastingen enorm verlaagd kunnen worden als Canada fuseert met zijn land. Ook zouden ze dan niets meer te vrezen hebben van de "Russische en Chinese schepen" die het land volgens hem continu omringen. "Wat een fantastisch land zou het samen zijn."

Groenland

De aankomende president liet eerder ook zijn oog vallen op Groenland. Hij noemde het op Truth Social vorige maand "absoluut noodzakelijk" dat zijn land de controle krijgt over het enorme eiland, dat deel uitmaakt van het koninkrijk Denemarken.

De autoriteiten op Groenland zeggen tegen persbureau Reuters dat de zoon van Trump, Donald Trump Jr., dinsdag wordt verwacht op het eiland. Er zouden geen ontmoetingen gepland staan met de regering van Groenland.

Bezoek zoon Trump

Een ingewijde zegt tegen Reuters dat het gaat om een bezoek van één dag. Dat zou bedoeld zijn om filmbeelden te maken voor een podcast.

Meer uit Buitenland

Libanon meldt 14 doden door aanvallen Israël op zondag

BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.

5 uur geleden
Fatah wint eenzijdige lokale verkiezingen Palestijnse Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.

6 uur geleden
Vloot met humanitaire hulp voor Gaza vertrokken vanuit Sicilië

SYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.

6 uur geleden
Staatsbezoek Charles aan VS gaat zonder wijzigingen door

LONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.

6 uur geleden
Dodental bomaanslag op verkeersweg Colombia omhoog

BOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.

8 uur geleden
Rivalen Netanyahu gaan samen volgende verkiezingen Israël in

JERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.

10 uur geleden
President Israël stuurt aan op schikking in strafzaak Netanyahu

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.

13 uur geleden