Trump pleit na aangekondigd vertrek Trudeau voor fusie buurlanden
WASHINGTON (ANP) - Aankomend Amerikaans president Donald Trump heeft op sociale media de voordelen opgesomd van het samenvoegen van de VS en Canada. Hij deed dat nadat de Canadese premier Justin Trudeau zijn vertrek had aangekondigd.
"Veel mensen in Canada vinden het prachtig om de 51e staat te zijn", schreef Trump op zijn platform Truth Social. "De Verenigde Staten kunnen zich niet langer de enorme handelstekorten en subsidies permitteren die Canada nodig heeft om overeind te blijven. Trudeau besefte dat en stapte op."
Trump zei dat belastingen enorm verlaagd kunnen worden als Canada fuseert met zijn land. Ook zouden ze dan niets meer te vrezen hebben van de "Russische en Chinese schepen" die het land volgens hem continu omringen. "Wat een fantastisch land zou het samen zijn."
Groenland
De aankomende president liet eerder ook zijn oog vallen op Groenland. Hij noemde het op Truth Social vorige maand "absoluut noodzakelijk" dat zijn land de controle krijgt over het enorme eiland, dat deel uitmaakt van het koninkrijk Denemarken.
De autoriteiten op Groenland zeggen tegen persbureau Reuters dat de zoon van Trump, Donald Trump Jr., dinsdag wordt verwacht op het eiland. Er zouden geen ontmoetingen gepland staan met de regering van Groenland.
Bezoek zoon Trump
Een ingewijde zegt tegen Reuters dat het gaat om een bezoek van één dag. Dat zou bedoeld zijn om filmbeelden te maken voor een podcast.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Chinese leider Xi Jinping heeft president Vladimir Poetin van Rusland gezegd dat de twee landen een groot plan moeten maken voor de verdere ontwikkeling van hun relaties. De twee hebben een videogesprek gevoerd. Poetin noemde de banden met China "een belangrijke stabiliserende factor in een turbulente wereld".
12 minuten geledenLANDSTUHL (ANP) - Een 36-jarige treinconducteur van de Duitse spoorwegen is doodgeslagen door een zwartrijder. De medewerker van Deutsche Bahn, Serkan, is in het ziekenhuis overleden, melden Duitse media. Hij werd maandagavond in een trein vlak bij Landstuhl in deelstaat Rijnland-Palts door een 26-jarige zwartrijder zo hard geslagen dat hij het bewustzijn verloor.
43 minuten geledenTOKIO (ANP) - Een Japans kersenbloesemfestival op een populair uitkijkpunt met zicht op de berg Fuji gaat niet door. Lokale autoriteiten hebben het evenement geschrapt wegens zorgen van bewoners over drukte en overlast van toeristen, meldt persbureau Kyodo.
56 minuten geledenROME (ANP/AFP) - Agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE hebben in Italië geen operationele rol bij de Olympische Spelen. Dat benadrukte minister van Binnenlandse Zaken Matteo Piantedosi, die de ophef over de komst van de Amerikanen onnodig noemde. "ICE kan geen operationele politietaken uitvoeren op ons nationale grondgebied en zal dat ook nooit kunnen."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is maandagnacht vertrokken uit Royal Lodge in Windsor en woont nu in Wood Farm Cottage in Sandringham, meldt onder meer de BBC. De verhuizing komt na het vrijgeven van nieuwe documenten waarin hij weer wordt gelinkt aan de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het dodental door de zware sneeuwval in Japan is opgelopen tot 35. Ook raakten de afgelopen tijd zeker 393 mensen gewond, melden de autoriteiten. Die waarschuwen voor nieuwe risico's nu de temperaturen weer stijgen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Europese veiligheidsfunctionarissen vermoeden dat Rusland de communicatie van een aantal belangrijke satellieten heeft onderschept, schrijft The Financial Times. Daardoor bestaat niet alleen het risico dat de Russen gevoelige informatie in handen krijgen, maar mogelijk zouden ze zelfs de koers van de satellieten kunnen aanpassen.
3 uur geleden