Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump pleit na aangekondigd vertrek Trudeau voor fusie buurlanden

Trump pleit na aangekondigd vertrek Trudeau voor fusie buurlanden

WASHINGTON (ANP) - Aankomend Amerikaans president Donald Trump heeft op sociale media de voordelen opgesomd van het samenvoegen van de VS en Canada. Hij deed dat nadat de Canadese premier Justin Trudeau zijn vertrek had aangekondigd.

"Veel mensen in Canada vinden het prachtig om de 51e staat te zijn", schreef Trump op zijn platform Truth Social. "De Verenigde Staten kunnen zich niet langer de enorme handelstekorten en subsidies permitteren die Canada nodig heeft om overeind te blijven. Trudeau besefte dat en stapte op."

Trump zei dat belastingen enorm verlaagd kunnen worden als Canada fuseert met zijn land. Ook zouden ze dan niets meer te vrezen hebben van de "Russische en Chinese schepen" die het land volgens hem continu omringen. "Wat een fantastisch land zou het samen zijn."

Groenland

De aankomende president liet eerder ook zijn oog vallen op Groenland. Hij noemde het op Truth Social vorige maand "absoluut noodzakelijk" dat zijn land de controle krijgt over het enorme eiland, dat deel uitmaakt van het koninkrijk Denemarken.

De autoriteiten op Groenland zeggen tegen persbureau Reuters dat de zoon van Trump, Donald Trump Jr., dinsdag wordt verwacht op het eiland. Er zouden geen ontmoetingen gepland staan met de regering van Groenland.

Bezoek zoon Trump

Een ingewijde zegt tegen Reuters dat het gaat om een bezoek van één dag. Dat zou bedoeld zijn om filmbeelden te maken voor een podcast.

Meer uit Buitenland

Stembureaus openen voor Britse verkiezingen

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.

3 uur geleden
AzG: ondervoeding Gaza verwoestend voor zwangeren en baby's

GAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).

4 uur geleden
Lagere straf voor Zuid-Koreaanse oud-premier Han

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.

7 uur geleden
Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

8 uur geleden
Regering-Trump haalt uit naar Europa in nieuw terrorismebeleid

WASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.

8 uur geleden
Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

15 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

16 uur geleden