Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: piek aantal doden in VS over 2 weken

Trump: piek aantal doden in VS over 2 weken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht de piek in het aantal dagelijkse doden in de VS als gevolg van het coronavirus over twee weken. De regels voor het behouden van "sociale afstand" tot elkaar blijven van kracht tot 30 april. Dat heeft de president zondag (lokale tijd) bekendgemaakt tijdens een persconferentie in het Witte Huis.

"De modellen schatten in dat de piek in het sterftecijfer waarschijnlijk over twee weken zal zijn", aldus Trump. "Daarom zullen we onze richtlijnen verlengen tot 30 april om de verspreiding te vertragen. Het is erg belangrijk dat iedereen zich strikt aan de richtlijnen houdt."

De president verwacht dat het land rond 1 juni "op weg is naar herstel". Eerder hoopte hij dat tegen Pasen het ergste voorbij zou zijn. "Niets is erger dan de overwinning bekend te maken voordat de overwinning is behaald", zei hij.

Trump zei dat er dinsdag een "belangrijke" aankondiging komt over de plannen en strategie van de regering voor de toekomst. "Dinsdag zullen we deze plannen afronden en een samenvatting van onze bevindingen, ondersteunende gegevens en strategie aan het Amerikaanse volk verstrekken."

Meer uit Buitenland

VN eisen duidelijkheid van VS over bombardement op school Iran

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk verlangt van de VS dat ze zo snel mogelijk duidelijkheid geven over hun mogelijke betrokkenheid bij een bombardement op een Iraanse school, waarbij volgens Iran zeker 150 doden vielen. Militaire onderzoekers zien het als aannemelijk dat de VS daar verantwoordelijk voor zijn, zeggen twee Amerikaanse officials tegen persbureau Reuters.

21 minuten geleden
Bondskanselier Merz waarschuwt voor instorten staat Iran

MÜNCHEN (ANP) - De Duitse christendemocratische bondskanselier Friedrich Merz waarschuwt voor "Syrische toestanden" indien de oorlog tegen Iran zich voortsleept en de staatsinstellingen daar ineenstorten. Een lange oorlog zou tot een chaos leiden die "verstrekkende negatieve gevolgen heeft op het gebied van migratie, energievoorziening en de veiligheid voor Europa", melden Duitse media.

36 minuten geleden
Brussel noemt dreigement Zelensky aan Orbán onaanvaardbaar

BRUSSEL (ANP) - De bedreigingen van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan het adres van de Hongaarse premier Viktor Orbán zijn voor de Europese Commissie "onaanvaardbaar". Dat zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. "Er mogen geen bedreigingen aan het adres van EU-lidstaten worden geuit en we zijn hierover actief in gesprek met alle betrokken partijen."

1 uur geleden
Trump: enige deal met Iran is onvoorwaardelijke overgave

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil met Iran alleen een deal sluiten als het land zich onvoorwaardelijk overgeeft. Dat schrijft Trump in een bericht op Truth Social, waarin hij het land ook een "geweldige toekomst" in het vooruitzicht stelt.

1 uur geleden
Canadese premier wil samenwerking met Japan versterken

TOKIO (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney beloofde vrijdag de defensiesamenwerking en economische veiligheid met Tokio te versterken. Dat deed hij tijdens het Japanse deel van zijn rondreis door meerdere landen, die erop gericht is de afhankelijkheid van de Verenigde Staten te verminderen.

2 uur geleden
Israëlische luchtmacht vernietigt ondergrondse bunker Khamenei

TEHERAN (ANP) - De ondergrondse bunker van de voormalige Iraanse opperste leider ayatollah Ali Khamenei is vrijdagochtend door de Israëlische luchtmacht vernietigd, meldt het leger volgens The Times of Israel.

3 uur geleden
EU schort visumvrij reizen voor Georgische diplomaten op

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie schort het visumvrij reizen op voor Georgische diplomaten. Als zij naar het Schengengebied willen, moeten ze daarvoor een visum aanvragen. De maatregel is een reactie op de aanhoudende schendingen van de democratie en fundamentele rechten door het Georgische regime, verklaart het dagelijks bestuur van de Europese Unie.

3 uur geleden