Trump: piek aantal doden in VS over 2 weken
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht de piek in het aantal dagelijkse doden in de VS als gevolg van het coronavirus over twee weken. De regels voor het behouden van "sociale afstand" tot elkaar blijven van kracht tot 30 april. Dat heeft de president zondag (lokale tijd) bekendgemaakt tijdens een persconferentie in het Witte Huis.
"De modellen schatten in dat de piek in het sterftecijfer waarschijnlijk over twee weken zal zijn", aldus Trump. "Daarom zullen we onze richtlijnen verlengen tot 30 april om de verspreiding te vertragen. Het is erg belangrijk dat iedereen zich strikt aan de richtlijnen houdt."
De president verwacht dat het land rond 1 juni "op weg is naar herstel". Eerder hoopte hij dat tegen Pasen het ergste voorbij zou zijn. "Niets is erger dan de overwinning bekend te maken voordat de overwinning is behaald", zei hij.
Trump zei dat er dinsdag een "belangrijke" aankondiging komt over de plannen en strategie van de regering voor de toekomst. "Dinsdag zullen we deze plannen afronden en een samenvatting van onze bevindingen, ondersteunende gegevens en strategie aan het Amerikaanse volk verstrekken."
Meer uit Buitenland
CEUTA (ANP) - Het aantal mensen dat is omgekomen bij de migrantencrisis in Ceuta van afgelopen donderdag en vrijdag is opgelopen tot 88, meldt het bestuur van de Spaanse exclave aan persbureau EFE. De meesten van hen kwamen om door verdrinking.
26 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran voert op dit moment geen gesprekken met de Verenigde Staten, meldt de woordvoerder van het Iraanse buitenlandministerie Esmaeil Baghaei. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat de onderhandelingen over een staakt-het-vuren maandag zouden worden hervat, maar Baghaei weerspreekt dat.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische webwinkel Wildberries meldt opnieuw een luchtaanval op een van zijn magazijnen. Oekraïne heeft de afgelopen weken veel van die distributiecentra aangevallen, omdat het bedrijf ook de krijgsmacht zou helpen bij de leveringen van militaire middelen.
3 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - Het Cubaanse nationale elektriciteitsnet, de Union Electrica de Cuba (UNE), is zondag laat ingestort, zo liet het staatsbedrijf voor de elektriciteitsvoorziening weten in een bericht op X. De stroomuitval volgt op drie landelijke black-outs in juli.
4 uur geledenSPOKANE (ANP/BLOOMBERG) - Honderden gebouwen zijn verwoest en tienduizenden mensen zijn geëvacueerd door verwoestende natuurbranden die de staat Washington, in het noordwesten van de VS, hebben getroffen.
5 uur geledenRABAT (ANP/RTR/AFP) - Volgens het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse Zaken waren de recente massale oversteken naar de Spaanse exclave Ceuta aangewakkerd door desinformatie op sociale media, mensensmokkelnetwerken en een verkeerde interpretatie van een Spaanse rechterlijke uitspraak. Pedro Sánchez, de Spaanse premier, en het Marokkaanse ministerie zeggen dat de misinformatie mede via mensensmokkelnetwerken is verspreid.
11 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker achttien Palestijnen gedood, volgens hulpverleners het hoogste aantal op één dag sinds weken. Eerder op de dag waren elf doden gemeld.
12 uur geleden