Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump pakt Biden toegang tot gevoelige informatie af

Trump pakt Biden toegang tot gevoelige informatie af

WASHINGTON (ANP) - Oud-president van de Verenigde Staten Joe Biden krijgt geen vertrouwelijke informatie meer van de Amerikaanse veiligheidsdiensten. President Donald Trump meldt in een bericht op zijn platform Truth Social dat het "niet langer nodig is" om Biden op de hoogte te houden. "Joe, je bent ontslagen", schrijft Trump in hoofdletters.

In zijn bericht haalt Trump het onderzoek aan dat aanklager Robert Hur vorig jaar deed naar Biden. Daarin noemde Hur de toen nog 81-jarige Biden een "sympathieke, goedbedoelende bejaarde man met een gebrekkig geheugen". Trump schrijft dat Biden zelfs "in zijn beste jaren niet vertrouwd kon worden met gevoelige informatie".

Biden nam in 2021 een vergelijkbare beslissing, hij gaf Trump toen niet langer toegang tot de inlichtingenbriefings om zijn "grillige gedrag". Voor die tijd was het in de Verenigde Staten gebruikelijk dat oud-presidenten ook na hun vertrek uit het Witte Huis af en toe op de hoogte worden gehouden door de inlichtingendiensten.

Meer uit Buitenland

Trump kondigt staakt-het-vuren aan tussen India en Pakistan

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een onmiddellijk en volledig staakt-het-vuren tussen India en Pakistan aangekondigd. Volgens Trump hebben de Verenigde Staten de hele nacht bemiddeld bij gesprekken tussen de twee landen, die elkaar de afgelopen week hebben aangevallen met raketten en drones. India en Pakistan bevestigen dat er een bestand is.

1 uur geleden
Paus wil lijn Franciscus doorzetten en verklaart keuze naam Leo

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in een eerste bijeenkomst met alle kardinalen gezegd dat hij de lijn van zijn voorganger Franciscus wil voortzetten. Ook vertelde hij waarom hij heeft gekozen voor de naam Leo.

1 uur geleden
Oekraïne en bondgenoten willen dat bestand maandag ingaat

KYIV (ANP) - Oekraïne en zijn bondgenoten willen dat het bestand met Rusland maandag ingaat, meldt minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Hij schrijft op X na een overleg van de zogenoemde coalitie van bereidwillige landen dat de tijd rijp is voor een "onvoorwaardelijk staakt-het-vuren op land, in de lucht en op zee voor ten minste dertig dagen".

1 uur geleden
Macron en Von der Leyen dreigen met meer sancties voor Rusland

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Franse president Emmanuel Macron en Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen willen dat Rusland instemt met het voorstel voor een dertigdaags staakt-het-vuren in Oekraïne. Ze zeggen op X dat Europa bereid is om meer sancties op te leggen aan Moskou als het blijft weigeren of als het bestand wordt geschonden.

2 uur geleden
160.000 mensen bij Barcelona moeten binnenblijven om giftige wolk

VILANOVA I LA GELTRÚ (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten hebben 160.000 mensen in de buurt van Barcelona opgeroepen om voorlopig binnen te blijven. Door een brand in een industriële opslagplaats is er een giftige wolk ontstaan in de omgeving.

3 uur geleden
Duitsland weert eerste asielzoekers sinds strenger migratiebeleid

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft voor het eerst asielzoekers aan de grens geweerd sinds het ingaan van het strengere migratiebeleid. Vier Afghanen die via Luxemburg het land binnenkwamen, zijn volgens de politie teruggestuurd.

3 uur geleden
Europese leiders in Kyiv herdenken gesneuvelde Oekraïners

KYIV (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz, de Franse president Emmanuel Macron, de Britse premier Keir Starmer en de Poolse premier Donald Tusk hebben tijdens hun bezoek aan Kyiv hun eer betuigd aan gesneuvelde Oekraïense militairen. Dat deden zij samen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en diens vrouw Olena.

4 uur geleden