'Trump overwoog in 2016 dochter Ivanka als running mate'
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in aanloop naar de verkiezingen in 2016 meerdere malen zijn dochter Ivanka Trump als running mate voorgesteld, schrijft Trumps voormalig campagnemedewerker Rick Gates in zijn nieuwe boek.
Rick Gates was in 2016 de tweede man van Trumps campagneteam. Hij werd in 2019 veroordeeld tot een celstraf van 45 dagen in het onderzoek naar Russische inmenging in de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Nu beschrijft hij in zijn nieuwe boek, waarvan persbureau Bloomberg al een kopie heeft verkregen, hoe Trump zijn dochter naar voren schoof als kandidaat-vicepresident.
Tijdens een discussie over het vicepresidentschap, schrijft Gates, zou Trump gezegd hebben: "Ik denk dat het Ivanka moet zijn. Wat denken jullie over Ivanka als mijn vicepresident?" Gates schrijft daarbij dat hij niet dacht dat Trump een grapje maakte.
Politiek adviseur
Uiteindelijk zou Ivanka zelf tegen haar vader gezegd hebben dat ze het geen goed idee vond. Zij werd wel, net als haar man Jared Kushner, aangewezen als politiek adviseur. Mike Pence werd running mate en later vicepresident.
Het boek van Rick Gates, getiteld Wicked game: an insider’s story on how Trump won, Mueller failed and America lost, verschijnt op 13 oktober.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
40 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
3 uur geleden