'Trump overwoog in 2016 dochter Ivanka als running mate'
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in aanloop naar de verkiezingen in 2016 meerdere malen zijn dochter Ivanka Trump als running mate voorgesteld, schrijft Trumps voormalig campagnemedewerker Rick Gates in zijn nieuwe boek.
Rick Gates was in 2016 de tweede man van Trumps campagneteam. Hij werd in 2019 veroordeeld tot een celstraf van 45 dagen in het onderzoek naar Russische inmenging in de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Nu beschrijft hij in zijn nieuwe boek, waarvan persbureau Bloomberg al een kopie heeft verkregen, hoe Trump zijn dochter naar voren schoof als kandidaat-vicepresident.
Tijdens een discussie over het vicepresidentschap, schrijft Gates, zou Trump gezegd hebben: "Ik denk dat het Ivanka moet zijn. Wat denken jullie over Ivanka als mijn vicepresident?" Gates schrijft daarbij dat hij niet dacht dat Trump een grapje maakte.
Politiek adviseur
Uiteindelijk zou Ivanka zelf tegen haar vader gezegd hebben dat ze het geen goed idee vond. Zij werd wel, net als haar man Jared Kushner, aangewezen als politiek adviseur. Mike Pence werd running mate en later vicepresident.
Het boek van Rick Gates, getiteld Wicked game: an insider’s story on how Trump won, Mueller failed and America lost, verschijnt op 13 oktober.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
3 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
9 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
15 uur geleden