Trump overwoog basketballer Rodman naar Noord-Korea te sturen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij overwoog om voormalig basketballer Dennis Rodman naar Noord-Korea te sturen voor overleg met leider Kim Jong-un. Rodman is al meerdere keren in Noord-Korea geweest en is naar verluidt goed bevriend met de leider van het land.
"Dat is iets waar ik zeker aan heb gedacht", aldus Trump in gesprek met Fox Sports Radio. "Kim mag Dennis echt. Ik heb altijd al gezegd dat Dennis een betere diplomaat zou zijn dan al die stijve stafmedewerkers die normaal worden gestuurd. Dennis kan Kim echt leren kennen."
Trump deed deze uitspraken toen hem werd gevraagd of hij wel eens met Kim over basketbal heeft gesproken. Rodman zou Trump eerder zelf hebben gevraagd om te helpen met het bemiddelen tussen de president en Kim. Trump zei tegen Fox Sports dat hij Rodman niet nodig heeft gehad om een goede relatie op te bouwen met de Noord-Koreaanse leider.
"We hebben het goed gedaan. Anders zaten we nu in een hele nare oorlog. Dan waren er veel nucleaire wapens gebruikt en waren er veel nare dingen gebeurd", aldus Trump.
Trump heeft Kim niet meer gesproken sinds een onverwachte ontmoeting in de gedemilitariseerde zone tussen Noord- en Zuid-Korea op 30 juni 2019. Dat was de derde ontmoeting tussen beide leiders.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
10 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
13 uur geleden