Trump overwoog basketballer Rodman naar Noord-Korea te sturen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij overwoog om voormalig basketballer Dennis Rodman naar Noord-Korea te sturen voor overleg met leider Kim Jong-un. Rodman is al meerdere keren in Noord-Korea geweest en is naar verluidt goed bevriend met de leider van het land.
"Dat is iets waar ik zeker aan heb gedacht", aldus Trump in gesprek met Fox Sports Radio. "Kim mag Dennis echt. Ik heb altijd al gezegd dat Dennis een betere diplomaat zou zijn dan al die stijve stafmedewerkers die normaal worden gestuurd. Dennis kan Kim echt leren kennen."
Trump deed deze uitspraken toen hem werd gevraagd of hij wel eens met Kim over basketbal heeft gesproken. Rodman zou Trump eerder zelf hebben gevraagd om te helpen met het bemiddelen tussen de president en Kim. Trump zei tegen Fox Sports dat hij Rodman niet nodig heeft gehad om een goede relatie op te bouwen met de Noord-Koreaanse leider.
"We hebben het goed gedaan. Anders zaten we nu in een hele nare oorlog. Dan waren er veel nucleaire wapens gebruikt en waren er veel nare dingen gebeurd", aldus Trump.
Trump heeft Kim niet meer gesproken sinds een onverwachte ontmoeting in de gedemilitariseerde zone tussen Noord- en Zuid-Korea op 30 juni 2019. Dat was de derde ontmoeting tussen beide leiders.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
6 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
10 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden