Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump overweegt nieuwe sancties tegen Rusland tot vredesakkoord

Trump overweegt nieuwe sancties tegen Rusland tot vredesakkoord

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "sterk overweegt" om Rusland nieuwe sancties op te leggen. Het gaat om omvangrijke sancties voor banken, andere sancties en tarieven totdat er een staakt-het-vuren en vredesakkoord met Oekraïne is bereikt.

In een post op zijn platform Truth Social motiveert Trump zijn stap door te stellen dat Rusland op dit moment op Oekraïne inbeukt op het slagveld. "Aan Rusland en Oekraïne, kom nu aan tafel, voordat het te laat is. Bedankt!!!"

Trump heeft het tot een van zijn belangrijkste doelen gemaakt om zo snel mogelijk vrede te bereiken tussen Rusland en Oekraïne. Om Kyiv te dwingen zette hij al de militaire steun aan Oekraïne stop.

De klus klaren

Kort na het bericht op Truth Social zei Trump tegen verslaggevers in het Witte Huis dat hij het moeilijker vindt om met Oekraïne om te gaan dan met Rusland om een vredesakkoord te bereiken. Volgens Trump probeert hij te helpen, maar dan moet Oekraïne wel aan de slag en "de klus klaren." Hij zei de oorlog te willen beëindigen voor er veiligheidsgaranties worden gegeven.

De jongste uitlatingen van Trump komen een week na de ongekende clash tussen hem en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in het Witte Huis. De Oekraïense leider werd onder meer verweten niet dankbaar te zijn voor de Amerikaanse steun en vrede te dwarsbomen. Ze waren eigenlijk van plan een deal over Oekraïense bodemschatten te sluiten, maar zo ver kwam het niet. Zelensky eiste dat Amerika borg zou staan voor de Oekraïense veiligheid.

Meer uit Buitenland

Nieuwe Houthi-aanvallen op meerdere steden in Saudi-Arabië

ABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.

35 minuten geleden
Trump: Iran probeert midterms te beïnvloeden, oorlog stopt daarna

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.

1 uur geleden
Doden bij Russische aanval op Oekraïens winkelcentrum

SOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.

2 uur geleden
Vliegtuig Zelensky na vertrek Moldavië bijna geraakt door drone

OSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.

2 uur geleden
Britse man opgepakt om voorbereiding sabotageactie voor Russen

SWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.

2 uur geleden
Atoomagentschap wil Iran bespreken bij Veiligheidsraad

WENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.

3 uur geleden
Rechter in Miami wijst vrijlatingsverzoek van gebroeders Tate af

MIAMI (ANP/RTR) - Andrew en Tristan Tate komen niet vrij uit de gevangenis in Miami. De influencers worden daar vastgehouden, omdat de Britten hebben gevraagd om hun uitlevering, wat ze proberen te voorkomen. De broers worden daar verdacht van onder meer verkrachting, mishandeling en mensenhandel, gepleegd tussen 2010 en 2017.

3 uur geleden