Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: overtuigend bewijs gezien dat virus uit lab in Wuhan komt

Trump: overtuigend bewijs gezien dat virus uit lab in Wuhan komt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat hij "overtuigend bewijs" onder ogen heeft gehad waaruit blijkt dat het coronavirus afkomstig is uit een laboratorium in de Chinese stad Wuhan. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Ook dreigde de president nieuwe importheffingen op Chinese waren in te voeren.

Tegen verslaggevers zei Trump dat hij dankzij het bewijs dat hij heeft ingezien er vrijwel zeker van is dat het lab in Wuhan de oorsprong van de virusuitbraak is. De president weigerde details te geven over de informatie die hem dat doet geloven.

In Wuhan dook het longvirus eind vorig jaar voor het eerst op. De miljoenenstad ging twee maanden op slot om verspreiding tegen te gaan. Het Wuhan Instituut voor Virologie, het lab waar de uitbraak volgens Trump ontstond, heeft de aantijgingen ontkend.

De Amerikaanse inlichtingengemeenschap heeft vastgesteld dat het virus niet door mensen is gemaakt of genetisch gemodificeerd. Dat maakte het hoofd van de gemeenschap, die uit zeventien diensten bestaat, donderdag bekend. De inlichtingendiensten doen verder onderzoek naar de oorsprong van het virus. Daaruit moet blijken of de uitbraak ontstond door contact met besmette dieren of dat die een gevolg was van een ongeluk in het laboratorium in Wuhan.

Meer uit Buitenland

Twee doden nadat zeilschip tegen Brooklyn Bridge botst

NEW YORK (ANP/AFP) - Twee mensen zijn omgekomen en zeventien anderen zijn gewond geraakt nadat een groot zeilschip van de Mexicaanse marine tegen de Brooklyn Bridge is gebotst, heeft burgemeester Eric Adams van New York op X bekendgemaakt.

28 minuten geleden
Oostenrijk wint Eurovisie Songfestival 2025, Claude eindigt als 12e

BASEL (ANP) - Oostenrijk heeft dit jaar het Eurovisie Songfestival gewonnen. Wasted Love van zanger JJ kreeg met 436 punten de meeste punten. De Nederlandse zanger Claude eindigde met een puntenaantal van 175 op de 12e plaats.

37 minuten geleden
Twee mensen probeerden podium te bestormen tijdens act Israël

BASEL (ANP) - Twee mensen hebben tijdens het optreden van de Israëlische zangeres Yuval Raphael in de finale van het Eurovisie Songfestival geprobeerd het podium te bestormen. De beveiliging kon het duo tegenhouden, meldt de organiserende omroep SRG SSR. Ze zijn uit de zaal verwijderd en aan de politie overgedragen.

40 minuten geleden
Groot zeilschip botst tegen Brooklyn Bridge in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Een groot zeilschip van de Mexicaanse marine is zaterdag rond 20.30 uur (lokale tijd) in botsing gekomen met de Brooklyn Bridge in New York. Volgens de politie en de Mexicaanse marine zijn 22 mensen gewond geraakt. Drie van hen verkeren in kritieke toestand.

3 uur geleden
FBI: bomaanslag op kliniek in VS was terreuraanslag

PALM SPRINGS (ANP/RTR/AFP) - De FBI zegt dat de bomaanslag zaterdag op een vruchtbaarheidskliniek in Palm Springs een terreuraanslag was en de kliniek waarschijnlijk opzettelijk is aangevallen. "Dit was een opzettelijke terroristische daad. Naarmate ons onderzoek vordert, zullen we bepalen of het om internationaal terrorisme of binnenlands terrorisme gaat", zei Akil Davis van de FBI in Los Angeles tegen verslaggevers.

3 uur geleden
Bom ontploft bij vruchtbaarheidskliniek in VS

PALM SPRINGS (ANP/RTR/AFP) - Een bom is zaterdag ontploft bij een vruchtbaarheidskliniek in Palm Springs, in de Amerikaanse staat Californië. Volgens burgemeester Ron DeHarte is er iemand om het leven gekomen. De politie bevestigt dat en zegt dat het vermoedelijk om een "opzettelijke daad" gaat. "De explosie lijkt een opzettelijke geweldsdaad te zijn en de explosie strekt zich uit over meerdere blokken, met meerdere beschadigde gebouwen", aldus politiechef Andy Mills.

3 uur geleden
Israël meldt onderschepping raket uit Jemen

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger zegt een raket te hebben onderschept die vanuit Jemen op het land werd afgeschoten. In verschillende gebieden in Israël ging het luchtalarm af, aldus het leger.

5 uur geleden