
Trump over Oekraïne-gesprekken met Poetin: verlopen erg goed
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert naar eigen zeggen "serieuze gesprekken" met de Russische president Vladimir Poetin over het stoppen van de oorlog in Oekraïne en economische deals tussen de Verenigde Staten en Rusland. "De besprekingen verlopen zeer goed", verklaart hij op zijn platform Truth Social.
De Verenigde Staten zijn onlangs met Rusland begonnen met gesprekken over Oekraïne, vooralsnog zonder Oekraïne of de rest van Europa erbij te betrekken. Rusland viel Oekraïne maandag precies drie jaar geleden binnen.
Trump schrijft dat hij de Franse president Emmanuel Macron op bezoek heeft gehad in het Witte Huis en dat zij samen een digitale G7-top over Oekraïne hebben bijgewoond. Volgens Trump uitten de aanwezige landen hun doel om de oorlog te stoppen en benadrukte hijzelf het belang van een deal die de Amerikanen voorziet van toegang tot zeldzame grondstoffen in Oekraïne. Een dergelijke overeenkomst moet "ervoor zorgen dat het Amerikaanse volk de tientallen miljarden dollars en militaire apparatuur die naar Oekraïne zijn gestuurd terugkrijgt", aldus Trump, die ook schrijft dat zo'n deal de Oekraïense economie zal helpen groeien.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdagavond tijdens een viering van Onafhankelijkheidsdag zijn omvangrijke uitgavenwet bekrachtigd, heeft het Witte Huis bekendgemaakt. De wet, bekend als One Big Beautiful Bill, was eerder al door de Senaat en het Huis van Afgevaardigden aangenomen.
1 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Bij overstromingen in de Amerikaanse staat Texas zijn zeker dertien mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. Er zijn ook mensen vermist, onder wie kinderen die op kamp waren.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Hamas zegt klaar te zijn om "onmiddellijk" onderhandelingen te starten over een voorstel voor een staakt-het-vuren met Israël in Gaza. Eerder vrijdag had de beweging overleg gevoerd met andere Palestijnse facties over het door Qatarese en Egyptische bemiddelaars opgestelde voorstel.
5 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische politie is begonnen harder op te treden bij de al ruim acht maanden aanhoudende protesten tegen de Servische president Aleksandar Vucic. Demonstranten die bijvoorbeeld wegen blokkeren, worden opgepakt.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De atoominspecteurs van het internationale agentschap IAEA hebben Iran verlaten, ondanks een eerdere oproep van het agentschap om "het onmisbare toezicht te hervatten". Dat is een gevolg van het besluit van Teheran van woensdag om de samenwerking met het agentschap op te zeggen.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw gevangenen uitgewisseld. De uitruil maakt deel uit van de afspraken die de landen met elkaar maakten tijdens onderhandelingen in Istanbul, begin vorige maand.
13 uur geledenROME (ANP) - Het aantal gewonden bij het geëxplodeerde tankstation in Rome is opgelopen naar 45. Twee van hen verkeren in kritieke toestand. Volgens de president van de regio Lazio waar Rome onder valt, is de situatie nu onder controle.
13 uur geleden