Trump over moeizame relatie met Duitsers: ze hielden niet van mij
LITITZ (ANP/DPA) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump sprak zondag over zijn moeizame relatie met Duitsland toen hij nog president was (2017-2021). "Ze hielden niet van mij, en ik heb daar nota bene een achtergrond," zei de Republikeinse presidentskandidaat tijdens een campagnebijeenkomst in Lititz, in de staat Pennsylvania.
Trumps grootvader Friedrich Trump was een Duitser die in 1905 naar de Verenigde Staten emigreerde. Trump stelde dat de Duitsers wel van zijn voorganger Barack Obama hielden. "Weet je waarom? Omdat ze onze lunch aten", zei Trump. Andermans lunch eten is een Amerikaans gezegde voor profiteren van een ander. Trump doelde op het feit dat Duitsland aanzienlijk minder aan de NAVO bijdraagt dan de VS.
Obama zou daar niets van hebben gezegd, maar Trump deed dat wel. "Ze hielden niet van mij omdat ik zei: je moet betalen. Ik zei: Angela (Merkel, de toenmalige kanselier van Duitsland), je hebt niet betaald."
Daarop imiteerde Trump een Duits accent en zei dat Merkel hem verteld had dat Duitsland in 2035 zal gaan betalen. "Ze denken dat we hier dom zijn", besloot hij.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.
18 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de Universiteit van Californië in Los Angeles (UCLA) aangeklaagd voor het creëren van een vijandige werkomgeving voor Joodse en Israëlische werknemers. UCLA zou "een oogje hebben dichtgeknepen" voor antisemitisme op de campus tijdens de pro-Palestijnse studentenprotesten.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.
5 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Koning Harald van Noorwegen is tijdens zijn vakantie op Tenerife opgenomen in het ziekenhuis. De 89-jarige vorst wordt behandeld aan een infectie en uitdroging, heeft het paleis bekendgemaakt. Zijn toestand "is naar omstandigheden goed".
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een deal tussen Iran en de Verenigde Staten is "binnen bereik, mits diplomatie de prioriteit krijgt". Dat zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Volgens Araghchi streeft Iran ernaar "in de kortst mogelijke tijd" een "eerlijke en rechtvaardige" deal te sluiten met de VS. Ook herhaalde hij eerdere claims van Iran; het land zou slechts "vreedzame" kerntoepassingen op het oog hebben.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Parijs Charles Kushner heeft volgens zijn ambassade een "open en vriendschappelijk" telefoongesprek gevoerd met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot. Een bron bij de Franse regering zei dat de ambassadeur heeft beloofd zich niet met binnenlandse kwesties te bemoeien. Daarmee lijkt een diplomatieke ruzie gesust.
8 uur geleden