Trump over moeizame relatie met Duitsers: ze hielden niet van mij
LITITZ (ANP/DPA) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump sprak zondag over zijn moeizame relatie met Duitsland toen hij nog president was (2017-2021). "Ze hielden niet van mij, en ik heb daar nota bene een achtergrond," zei de Republikeinse presidentskandidaat tijdens een campagnebijeenkomst in Lititz, in de staat Pennsylvania.
Trumps grootvader Friedrich Trump was een Duitser die in 1905 naar de Verenigde Staten emigreerde. Trump stelde dat de Duitsers wel van zijn voorganger Barack Obama hielden. "Weet je waarom? Omdat ze onze lunch aten", zei Trump. Andermans lunch eten is een Amerikaans gezegde voor profiteren van een ander. Trump doelde op het feit dat Duitsland aanzienlijk minder aan de NAVO bijdraagt dan de VS.
Obama zou daar niets van hebben gezegd, maar Trump deed dat wel. "Ze hielden niet van mij omdat ik zei: je moet betalen. Ik zei: Angela (Merkel, de toenmalige kanselier van Duitsland), je hebt niet betaald."
Daarop imiteerde Trump een Duits accent en zei dat Merkel hem verteld had dat Duitsland in 2035 zal gaan betalen. "Ze denken dat we hier dom zijn", besloot hij.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
2 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
4 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny is door Rusland in zijn cel vermoord met gif, concluderen Nederland, het VK, Zweden, Frankrijk en Duitsland. Er is op hem epibatidine gevonden, stellen ze. "Alleen de Russische staat had de middelen, het motief en het lak aan het internationaal recht" om zo'n daad te plegen, menen ze.
9 uur geleden