Trump over moeizame relatie met Duitsers: ze hielden niet van mij
LITITZ (ANP/DPA) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump sprak zondag over zijn moeizame relatie met Duitsland toen hij nog president was (2017-2021). "Ze hielden niet van mij, en ik heb daar nota bene een achtergrond," zei de Republikeinse presidentskandidaat tijdens een campagnebijeenkomst in Lititz, in de staat Pennsylvania.
Trumps grootvader Friedrich Trump was een Duitser die in 1905 naar de Verenigde Staten emigreerde. Trump stelde dat de Duitsers wel van zijn voorganger Barack Obama hielden. "Weet je waarom? Omdat ze onze lunch aten", zei Trump. Andermans lunch eten is een Amerikaans gezegde voor profiteren van een ander. Trump doelde op het feit dat Duitsland aanzienlijk minder aan de NAVO bijdraagt dan de VS.
Obama zou daar niets van hebben gezegd, maar Trump deed dat wel. "Ze hielden niet van mij omdat ik zei: je moet betalen. Ik zei: Angela (Merkel, de toenmalige kanselier van Duitsland), je hebt niet betaald."
Daarop imiteerde Trump een Duits accent en zei dat Merkel hem verteld had dat Duitsland in 2035 zal gaan betalen. "Ze denken dat we hier dom zijn", besloot hij.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Het luchtafweersysteem werd ingeschakeld en inwoners werd geadviseerd schuilkelders op te zoeken.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - In Japan is in de twaalf maanden tot maart van dit jaar een recordaantal beren waargenomen en gedood, zo blijkt uit voorlopige overheidsgegevens. Er werden ruim twee keer zoveel beren gezien als twee jaar eerder, toen het laatste record werd gevestigd.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.
4 uur geledenWASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.
4 uur geledenMONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".
8 uur geleden