Trump: opblazen boten kan zonder oorlogsverklaring aan kartels
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn regering het Amerikaanse Congres zal informeren over operaties tegen drugskartels die banden hebben met Venezuela, maar dat hij niet zal vragen om toestemming voor een oorlogsverklaring. Hij gaf aan dat de VS doorgaan met het opblazen van vermeende drugsboten.
"Nou, ik denk niet dat we om een oorlogsverklaring gaan vragen. Ik denk dat we gewoon mensen gaan doden die drugs ons land binnenbrengen. Oké? We gaan ze doden," zei Trump tegen verslaggevers in het Witte Huis. Ook zei Trump dat "we spoedig actie op land zullen zien" in Venezuela, zonder dit nader toe te lichten.
De spanningen tussen de VS en Venezuela zijn de afgelopen tijd opgelopen sinds het Amerikaanse leger meerdere boten heeft aangevallen voor de kust van Venezuela. Ook gaf Trump de CIA toestemming om operaties uit te voeren op Venezolaans grondgebied.
Sinds september voerden de Amerikanen negen aanvallen uit op boten in het Caribisch gebied. Bij die aanvallen in internationale wateren kwamen 37 mensen om het leven.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP) - De betrekkingen tussen Noord-Korea en Rusland bevinden zich op een "historisch hoogtepunt", zei de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un donderdag. Hij sprak tijdens een ceremonie voor de bouw van een nieuw museum in Pyongyang, ter nagedachtenis aan de Noord-Koreaanse soldaten die zijn omgekomen tijdens de oorlog van Rusland tegen Oekraïne.
59 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever wil en ziet verschillende mogelijkheden om Oekraïne snel aan de benodigde miljarden euro's te helpen, zonder de bevroren Russische tegoeden aan te spreken. Hij vreest echter dat de Europese Commissie toch alleen naar die tegoeden gaat kijken. Dat zei De Wever na afloop van de EU-top.
1 uur geledenBOGOTA (ANP/AFP/RTR) - De Colombiaanse president Gustavo Petro beschuldigt de Verenigde Staten ervan "buitengerechtelijke executies" in het Caribisch gebied en de Stille Oceaan te hebben uitgevoerd. Hij wijst op de recente aanvallen op boten in het gebied. Volgens de VS gaat het om schepen van drugscriminelen, maar daar leveren ze tot nu toe geen bewijs voor.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Onder EU-leiders is nog onvoldoende steun voor het plan van de Europese Commissie om de bevroren Russische tegoeden te gebruiken voor een renteloze lening van 141 miljard euro aan Oekraïne. Hiermee is niet gezegd dat dit plan helemaal van tafel is. De regeringsleiders willen verschillende opties zien om Oekraïne financieel te ondersteunen in 2026 en 2027, staat in de slotverklaring van de top van 26 EU-lidstaten.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-landen willen instemmen met het klimaatdoel voor 2040, mits dat "pragmatisch" te rijmen is met de economie. Dat staat in de slotverklaring van de EU-leiders na overleg in Brussel. Er moet een herzieningsclausule komen als de concurrentiekracht in het geding komt, hebben de leiders afgesproken. Het doel kan dan mogelijk worden aangepast.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt Israël aan te sporen de populaire politicus Marwan Barghouti vrij te laten. De Palestijn zit al ruim twintig jaar gevangen in Israël. Tijdens gesprekken begin oktober over een staakt-het-vuren vroeg Hamas nadrukkelijk om Barghouti's vrijlating, maar Israël weigerde dat.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat toch geen federale troepen inzetten in San Francisco, zegt de burgemeester van de stad, Daniel Lurie. Hij meldde op X te hebben gebeld met Trump. Minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem zou dit daarna hebben bevestigd. San Francisco staat bekend om zijn problemen met daklozen en drugsverslaafden.
6 uur geleden