Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump op campagne in cruciale staat Pennsylvania

Trump op campagne in cruciale staat Pennsylvania

JOHNSTOWN (ANP) - President Trump is dinsdag op campagne in Pennsylvania. De uitslag in de staat kan volgens sommige waarnemers de uitkomst van de komende verkiezingen bepalen. De kans dat de winnaar in deze staat het hele land achter zich heeft, is erg groot volgens de kansberekenaars die zich op de Amerikaanse verkiezingen storten.

De berekenaars van website FiveThirtyEight (538) voorspellen dat Trump 84 procent kans heeft om te worden herkozen als hij hier wint, en Biden zelfs 96 procent kans heeft op het presidentschap als hij Pennsylvania achter zich weet. De website is genoemd naar het aantal kiesmannen in het college dat uiteindelijk de president kiest. Pennsylvania is goed voor twintig kiesmannen.

Trump spreekt rond 01.00 uur (woensdag) Nederlandse tijd zijn aanhangers toe op een vliegveld bij Johnstown. Plaatselijke media meldden dat de temperatuur van de mensen die naar Trumps bijeenkomst komen, zal worden opgemeten. En mensen die zonder mondkapje komen, krijgen er een bij de ingang. Trump heeft het coronavirus gehad, maar heeft dat niet meer onder de leden.

Joe Biden was 30 september in deze plaats ten oosten van Pittsburgh. Johnstown telt circa 20.000 inwoners en heeft zwaar te lijden gehad onder overstromingen en onder het wegvallen van de metaalindustrie in de jaren negentig. De zanger Bruce Springsteen betreurt de plaats in twee van zijn nummers, in The River komt het gebrek aan werk bij de 'Johnstown Company' ter sprake en in 'Highway Patrolman' wordt gerept over de 'Johnstown Flood'.

Trump was in 2016 de eerste Republikeinse presidentskandidaat sinds lange tijd die Pennsylvania won, zij met met een minimale voorsprong van 0,7 procent. Voor Trump schaarden kiezers in de staat zich zes keer op rij achter een Democratische presidentskandidaat. De president ligt nu in Pennsylvania in peilingen met bijna 44 procent achter op Biden die ruim 51 procent van de ondervraagden achter zich kreeg.

Meer uit Buitenland

Pete Buttigieg: kinderen weggehaald na valse melding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-minister van Transport Pete Buttigieg (44) zegt dat zijn twee 4-jarige kinderen een etmaal van hem en zijn echtgenoot zijn gescheiden na een valse melding van kindermishandeling. Buttigieg schrijft dat in een bericht op het platform Substack. De autoriteiten concludeerden na onderzoek dat de beschuldiging ongegrond was.

10 minuten geleden
Frans onderzoek naar Vinted na vermoedens van kinderhandel

NANTERRE (ANP) - De Franse justitie is een onderzoek begonnen naar mogelijk misbruik van tweedehandsplatform Vinted na berichten op sociale media over advertenties die in verband werden gebracht met kinderhandel. Vooralsnog is niet vastgesteld dat daarvan daadwerkelijk sprake is.

2 uur geleden
Burkina Faso verbreekt diplomatieke banden met Frankrijk

OUAGADOUGOU (ANP) - Burkina Faso heeft de diplomatieke betrekkingen met Frankrijk, de voormalige kolonisator van het West-Afrikaanse land, verbroken. De militaire junta maakte vrijdag bekend dat het besluit per direct ingaat. Volgens het regime handelt Frankrijk al langere tijd tegen de belangen van het land.

2 uur geleden
Verenigde Staten vallen Iran aan als vergeldingsactie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht meldt vrijdag een aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Er wordt gesproken van een reactie op een aanval op een commercieel schip dat door de Straat van Hormuz voer. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde eerder op de dag dat Iran het staakt-het-vuren had geschonden.

4 uur geleden
Israël en Libanon sluiten nieuw akkoord na overleg in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon zijn het bij gesprekken in Washington eens geworden over een nieuwe raamovereenkomst, meldt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Wat er precies in de overeenkomst staat, is niet duidelijk.

6 uur geleden
Dodental na aardbevingen Venezuela loopt verder op tot 920

CARACAS (ANP/RTR) - Het officiële dodental van de aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 920, meldt de voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Eerder werden 589 doden gemeld. Naar zo'n 50.000 mensen zou nog worden gezocht.

7 uur geleden
Duitsland meet met 41,3 graden zijn hoogste temperatuur ooit

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.

8 uur geleden