Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump ontslaat vier functionarissen, zegt dat nog duizend volgen

Trump ontslaat vier functionarissen, zegt dat nog duizend volgen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft vier overheidsfunctionarissen ontslagen, omdat ze niet passen bij zijn visie op de Amerikaanse regering. Trump deelde het nieuws op zijn eigen socialemediakanaal Truth Social. "Beschouw dit als een officiële aanzegging van ontslag", aldus de president.

"Mijn presidentiële kantoor voor personeelszaken is actief bezig om meer dan duizend mensen die zijn benoemd door de president van de vorige regering en die niet passen bij onze visie om Amerika weer groots te maken aan te merken en te verwijderen", schrijft hij op Truth. Hij heeft hiervoor ook een presidentieel besluit getekend op de eerste dag van zijn nieuwe presidentstermijn.

De vier die ontslagen zijn, werkten bij verschillende takken van de regering. Het gaat om de bekende kok en activist José Andrés, die in een adviescommissie over sport en voeding zat, voormalig topmilitair Mark Milley die zich bezighield met infrastructuur, oud-diplomaat Brian Hook en de voormalige burgemeester van Atlanta Keisha Lance Bottoms. Milley en Hook waren in het verleden ook door Trump op belangrijke posten geplaatst.

"You're fired", sluit Trump zijn Truth-bericht in kapitalen af. Dat was zijn bekende kreet in de realitytelevisieshow The Apprentice. Het bericht over de vier ontslagen is zijn eerste Truth-post sinds hij maandag begon aan zijn tweede presidentstermijn.

Meer uit Buitenland

Franse minister: 1800 aanhoudingen bij protesten van zaterdag

PARIJS (ANP) - Bij de grote, uit de hand gelopen protesten en gewelddadigheden van zaterdag zijn in Frankrijk 1800 mensen aangehouden. Vijfhonderd politiemensen, gendarmes, ambulancemedewerkers en brandweerlieden zijn gewond geraakt, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez op X. "Helaas zijn dit voorlopige cijfers. De materiële schade is aanzienlijk, onder meer voor honderden ondernemers."

1 uur geleden
Zelensky: Rusland viel 76 keer aan na voorstel energiebestand VS

KYIV (ANP) - De Oekraïense stroom-, olie- en gasvoorzieningen zijn sinds de aankondiging van een energiebestand door Donald Trump 76 keer aangevallen door Rusland, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij zegt dat de Verenigde Staten moeten inzien dat sanctieverlichting en deals met Rusland er alleen maar toe leiden dat de oorlog langer duurt.

1 uur geleden
Canadese krijgsmacht zwijgt nog over aantal slachtoffers brand

WAINWRIGHT (ANP) - De Canadese krijgsmacht deelt nog altijd geen informatie over het aantal slachtoffers van de brand op de belangrijke militaire basis CFB Wainwright. Dat is omdat eerst de nabestaanden op de hoogte worden gebracht, meldt de omroep CBC op basis van een verklaring van de krijgsmacht. Duidelijk is wel dat er meerdere doden en gewonden zijn. Burgemeester Bruce Pugh van de gemeente Wainwright zegt dat er waarschijnlijk nog nooit zoveel slachtoffers zijn gevallen in zijn gemeente.

1 uur geleden
Brand stadhuis Limoges onder controle, justitie doet onderzoek

LIMOGES (ANP/AFP) - De brand in het stadhuis van Limoges is onder controle, zeggen de autoriteiten. "De brand werd bewust aangestoken", stelt bestuurder Maurice Barate, die spreekt van "een wilde horde". Justitie zegt tegen BFMTV dat in de stad zeventien mensen zijn aangehouden, onder wie zeven minderjarigen.

3 uur geleden
Tientallen aanhoudingen bij scholierenprotest Luik

LUIK (ANP/BELGA) - Bij scholierenprotesten in Luik zijn zaterdag 45 mensen aangehouden, meldt de politie zondag. Daar waren ook twaalf minderjarigen bij. In het Franstalige deel van België werd geprotesteerd tegen bezuinigingen op het onderwijs. Daarbij werden ook in Brussel volgens mediaberichten aanhoudingen verricht.

3 uur geleden
Oekraïne voert droneaanvallen uit op Sint-Petersburg

SINT-PETERSBURG (ANP/DPA/AFP) - Oekraïne heeft met tientallen drones de Russische stad Sint-Petersburg aangevallen. Volgens de autoriteiten werden in de omgeving drones neergehaald, maar zijn er ook doelen geraakt. Gouverneur Aleksandr Beglov zegt dat bij de "enorme aanval" een dode en vijf gewonden zijn gevallen.

3 uur geleden
Politie doorzoekt luchthaven Leipzig na ontdekking gat in hek

LEIPZIG (ANP) - Op de luchthaven van Leipzig lijkt een voertuig door een hek te zijn gereden. Na de ontdekking van een groot gat in de omheining, werd een start- en landingsbaan afgesloten en het Duitse vliegveld werd afgezocht naar mensen, voorwerpen en voertuigen die daar niet horen te zijn. Op het vliegveld werd in augustus een mislukte drone-aanval uitgevoerd.

4 uur geleden