Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump ontslaat vier functionarissen, zegt dat nog duizend volgen

Trump ontslaat vier functionarissen, zegt dat nog duizend volgen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft vier overheidsfunctionarissen ontslagen, omdat ze niet passen bij zijn visie op de Amerikaanse regering. Trump deelde het nieuws op zijn eigen socialemediakanaal Truth Social. "Beschouw dit als een officiële aanzegging van ontslag", aldus de president.

"Mijn presidentiële kantoor voor personeelszaken is actief bezig om meer dan duizend mensen die zijn benoemd door de president van de vorige regering en die niet passen bij onze visie om Amerika weer groots te maken aan te merken en te verwijderen", schrijft hij op Truth. Hij heeft hiervoor ook een presidentieel besluit getekend op de eerste dag van zijn nieuwe presidentstermijn.

De vier die ontslagen zijn, werkten bij verschillende takken van de regering. Het gaat om de bekende kok en activist José Andrés, die in een adviescommissie over sport en voeding zat, voormalig topmilitair Mark Milley die zich bezighield met infrastructuur, oud-diplomaat Brian Hook en de voormalige burgemeester van Atlanta Keisha Lance Bottoms. Milley en Hook waren in het verleden ook door Trump op belangrijke posten geplaatst.

"You're fired", sluit Trump zijn Truth-bericht in kapitalen af. Dat was zijn bekende kreet in de realitytelevisieshow The Apprentice. Het bericht over de vier ontslagen is zijn eerste Truth-post sinds hij maandag begon aan zijn tweede presidentstermijn.

Meer uit Buitenland

Officiële onderhandelingen EU-toetreding Oekraïne kunnen verder

NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.

1 uur geleden
Hongarije en Oekraïne bereiken akkoord over rechten diaspora

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.

2 uur geleden
Duitsland grijpt naast zetel VN-Veiligheidsraad

NEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.

4 uur geleden
Netanyahu: VS en Israël klaar voor militaire actie tegen Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.

5 uur geleden
WHO-baas: steeds meer grip op ebola in Afrika

GENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.

6 uur geleden
VS willen minder luchtmacht en marine reserveren voor Europa

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.

8 uur geleden
Britse premier bezorgd over betrokkenen helikopterongeluk Devon

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.

9 uur geleden