Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump ontslaat vier functionarissen, zegt dat nog duizend volgen

Trump ontslaat vier functionarissen, zegt dat nog duizend volgen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft vier overheidsfunctionarissen ontslagen, omdat ze niet passen bij zijn visie op de Amerikaanse regering. Trump deelde het nieuws op zijn eigen socialemediakanaal Truth Social. "Beschouw dit als een officiële aanzegging van ontslag", aldus de president.

"Mijn presidentiële kantoor voor personeelszaken is actief bezig om meer dan duizend mensen die zijn benoemd door de president van de vorige regering en die niet passen bij onze visie om Amerika weer groots te maken aan te merken en te verwijderen", schrijft hij op Truth. Hij heeft hiervoor ook een presidentieel besluit getekend op de eerste dag van zijn nieuwe presidentstermijn.

De vier die ontslagen zijn, werkten bij verschillende takken van de regering. Het gaat om de bekende kok en activist José Andrés, die in een adviescommissie over sport en voeding zat, voormalig topmilitair Mark Milley die zich bezighield met infrastructuur, oud-diplomaat Brian Hook en de voormalige burgemeester van Atlanta Keisha Lance Bottoms. Milley en Hook waren in het verleden ook door Trump op belangrijke posten geplaatst.

"You're fired", sluit Trump zijn Truth-bericht in kapitalen af. Dat was zijn bekende kreet in de realitytelevisieshow The Apprentice. Het bericht over de vier ontslagen is zijn eerste Truth-post sinds hij maandag begon aan zijn tweede presidentstermijn.

Meer uit Buitenland

Israël meldt grootschalige luchtaanvallen op centrum Teheran

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend gemeld dat het luchtaanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran.

1 uur geleden
Israël heeft meer militairen nodig voor inzet in Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.

6 uur geleden
Trump: tot 6 april geen aanvallen op energievoorziening Iran

WASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.

7 uur geleden
Frankrijk ontkent druk VS bij uitsluiten Zuid-Afrika van G7-top

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.

8 uur geleden
Oscaruitreiking verdwijnt uit beroemd Dolby Theatre in Hollywood

LOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.

8 uur geleden
NAVO verzekert dat in VS bestelde wapens naar Oekraïne gaan

BRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.

9 uur geleden
Venezolaanse president Maduro opnieuw voor de rechter in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.

10 uur geleden