Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump ontslaat baas National Portrait Gallery vanwege diversiteit

Trump ontslaat baas National Portrait Gallery vanwege diversiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat hij de directeur van de National Portrait Gallery in Washington ontslaat. Op Truth Social laat hij weten dat hij Kim Sajet niet geschikt vindt voor de baan omdat zij in haar beleid diversiteit en inclusie belangrijk vindt. Dat zou haar volgens Trump ongeschikt maken voor deze functie.

Sajet stelde in het verleden dat zij het belangrijk vindt dat het museum weerspiegelt dat ook vrouwen en Afro-Amerikanen een belangrijk deel van de geschiedenis van het land uitmaken.

De National Portrait Gallery is een museum in Washington met duizenden schilderijen van belangrijke Amerikaanse politici, wetenschappers, activisten en artiesten die een bijdrage aan de geschiedenis van de VS hebben geleverd. Sajet, een kunsthistoricus met de Nederlandse nationaliteit, is de eerste vrouwelijke directeur van de prestigieuze galerij.

Reeks ingrepen

Sinds Trump voor de tweede keer in het Witte Huis zit, probeert de Amerikaanse president veel initiatieven en programma's voor meer diversiteit te schrappen.

Het is niet duidelijk wat de directe aanleiding voor Trump is om Sajet te ontslaan. Ook is niet duidelijk of Trump in de positie is om haar te ontslaan, al ontvangt het museum wel subsidie van het Amerikaanse Congres.

Reactie na ontslag

Het Smithsonian Institution, de organisatie waar de National Portrait Gallery onder valt, heeft nog niet gereageerd op het nieuws. Het is niet de eerste kunstinstelling waar Trump mensen ontslaat.

Meer uit Buitenland

Piloot waarschuwde voor hoge snelheid vlak voor crash in Miami

WASHINGTON (ANP/RTR) - In de laatste minuut en 42 seconden voordat het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air zondag in Miami van de landingsbaan schoot, maakte een van de piloten meerdere keren een opmerking over de te hoge snelheid tegen de andere piloot. Dat meldt de National Transportation Safety Board (NTSB) op basis van de stemopname van de cockpit.

1 uur geleden
WSJ: Trump gewaarschuwd dat oorlog Iran nog lang kan duren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Iranoorlog zou tot aan het einde van Donald Trumps presidentschap kunnen voortduren. Daarvoor waarschuwden hoge adviseurs van het Witte Huis, onder wie vicepresident JD Vance en minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, de president tijdens besloten gesprekken. Dat meldde de Wall Street Journal woensdag op basis van Amerikaanse functionarissen.

1 uur geleden
Glijbaan Air Force One uitgeklapt voor vertrek naar partijcongres

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump liep woensdag vertraging op toen hij vanaf Joint Base Andrews bij Washington wilde vertrekken naar het Republikeinse partijcongres in Dallas. De opblaasbare noodglijbaan van de Air Force One, een cadeau van Qatar, was per ongeluk uitgeklapt.

2 uur geleden
Spaanse veiligheidsdienst waarschuwde voor massale instroom Ceuta

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.

5 uur geleden
Nieuwe Houthi-aanvallen op meerdere steden in Saudi-Arabië

ABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.

6 uur geleden
Trump: Iran probeert midterms te beïnvloeden, oorlog stopt daarna

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.

6 uur geleden
Doden bij Russische aanval op Oekraïens winkelcentrum

SOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.

7 uur geleden