
Trump ontmoet Lavrov in Washington
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump ontmoet de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov dinsdag. Dat heeft een medewerker van het Witte Huis maandag bekendgemaakt.
Samen met de Amerikaanse ambtsgenoot van Lavrov Mike Pompeo gaan de drie de Russisch-Amerikaanse relatie bespreken.
Het is de tweede ontmoeting tussen Lavrov en Trump in Washington. Bij het vorige bezoek in 2017 zou Trump geheime informatie van inlichtingendiensten over het Midden-Oosten met Lavrov hebben gedeeld. Dat leverde hem toen veel kritiek op.
Meer uit Buitenland
MUSCAT (ANP/RTR/AFP) - De voor zaterdag geplande gesprekken tussen de VS en Iran over het nucleaire programma van Teheran gaan niet door, heeft bemiddelaar Oman bekendgemaakt. De Omaanse minister van Buitenlandse Zaken Badr al Busaidi schrijft op X dat de gesprekken zijn uitgesteld "om logistieke redenen". Een nieuwe datum is nog niet bekend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De nationale veiligheidsadviseur van de VS, Mike Waltz, zal zijn functie in Trumps regering neerleggen, meldden meerdere bronnen aan Amerikaanse media. Ook zijn plaatsvervanger Alex Wong vertrekt.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu vindt een overwinning in de Gazastrook op Hamas belangrijker dan de vrijlating van gijzelaars. Die vrijlating is "een zeer belangrijk doel, maar er is een hoger doel", zei hij volgens Times of Israel en andere Israëlische media.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De veelbesproken grondstoffendeal tussen de Verenigde Staten en Oekraïne is door Kyiv openbaar gemaakt. De overeenkomst werd na een maandenlange vertraging woensdag ondertekend.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent stelt dat de ontmoeting tussen president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky in de Sint-Pietersbasiliek heeft bijgedragen aan de afronding van de mineralendeal. Volgens Bessent is de overeenkomst bovendien een sterk signaal aan Rusland dat de Verenigde Staten en Oekraïne op één lijn zitten.
5 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP) - De paramilitaire groep Rapid Support Forces (RSF), die al twee jaar oorlog voert met het Soedanese leger, heeft het presidentieel paleis in Khartoem beschoten. De RSF had het strategisch en symbolisch belangrijke bouwwerk lang zelf in handen, maar verloor eind maart de controle over het paleis.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha heeft de mineralendeal met de Verenigde Staten verwelkomd. Hij spreekt van "een belangrijke mijlpaal in het strategische partnerschap tussen Oekraïne en de VS, gericht op het versterken van de Oekraïense economie en veiligheid".
6 uur geleden