Trump ontkent formeel schuld in verkiezingsfraudezaak Georgia
ATLANTA (ANP/RTR) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft de rechtbank formeel laten weten dat hij zichzelf niet schuldig acht aan de aanklachten in de verkiezingsfraudezaak in Georgia. Hij wordt in die staat samen met achttien anderen strafrechtelijk vervolgd voor pogingen de uitslag van de presidentsverkiezingen van 2020 terug te draaien.
Trump, die opnieuw president wil worden, verklaarde eerder al onschuldig te zijn en zei dat de zaak deel uitmaakt van een politieke "heksenjacht". In een document dat donderdag bij de rechtbank is ingediend, verklaarde hij zoals verwacht "niet schuldig" te zijn. Trump ziet daarmee af van een zitting in de rechtbank waarbij hij in persoon moet aangeven of hij wel of niet schuldig is. Deze zitting zou vermoedelijk op live op televisie worden uitgezonden.
De Republikein moest zich vorige week melden bij een gevangenis in Georgia. Hij mocht na ongeveer een half uur vertrekken, nadat hij een borgsom van 200.000 dollar (ruim 185.000 euro) had betaald en de voorwaarden voor de borgtocht had geaccepteerd. Er werd toen voor het eerst in de Amerikaanse geschiedenis een zogeheten mugshot, een politiefoto, van een voormalige president gemaakt.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
4 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
3 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
4 uur geleden