Trump ontkent elke schuld in documentenaffaire
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump blijft elke schuld in de zogenoemde documentenaffaire ontkennen. Ook wat betreft de nieuwe aanklachten rond het illegaal bewaren van officiële overheidsdocumenten zegt hij onschuldig te zijn.
Tijdens een hoorzitting in een rechtbank in de staat Florida donderdag pleitte Trump "niet schuldig" via zijn advocaten, want hij was zelf niet aanwezig, melden Amerikaanse media. De Republikein, die opnieuw president wil worden, had gevraagd niet te hoeven verschijnen voor het voorlezen van de jongste aanklachten. Ook had hij aangekondigd dat hij ook voor deze aanvullende aanklachten "niet schuldig" zou pleiten.
Trump wordt beschuldigd van het onrechtmatig bewaren van zeer gevoelige informatie uit zijn tijd als president. Hij was in juni aangeklaagd omdat hij deels zeer geheime overheidsdocumenten had bewaard in zijn privédomein Mar-a-Lago in Florida. Hij had ze ook niet teruggegeven nadat hem daarom was gevraagd. Eind juli werden verdere aanklachten toegevoegd. Zo zou Trump met hulp van medewerkers hebben geprobeerd opnames van bewakingscamera's van Mar-a-Lago te laten verdwijnen, en zo dus mogelijk bewijs.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner te hebben bijgepraat over de situatie op het slagveld. Daar boekt Rusland volgens de Oekraïense leider slechts weinig terreinwinst, terwijl het voor die beperkte overwinningen wel een hoge prijs betaalt.
23 minuten geledenBISJKEK (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de Russische president Vladimir Poetin opgeroepen om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. De twee spraken elkaar maandag in de marge van een top in Kirgizië.
47 minuten geledenKATHMANDU (ANP) - De drie Nederlanders die vermist zijn geraakt bij de dodelijke overstromingen in het grensgebied van Nepal en China, zijn nog altijd niet gevonden. Dat bevestigt de Nepalese politie desgevraagd tegenover ANP. Wel is begonnen met zoeken op de plekken waar zij mogelijk zijn verdwenen, zo voegt de autoriteit eraan toe.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Eurocommissaris voor EU-uitbreiding Marta Kos vindt dat er in de EU "geen plaats" moet zijn voor de "verheerlijking" vanuit Servië rondom het overlijden van de Bosnisch-Servische ex-generaal Ratko Mladić.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Bij de overstromingen in Nepal zijn meer dan 2500 gebouwen verwoest. Dat komt volgens persbureau AFP naar voren uit satellietbeelden van de EU-satellietdienst Copernicus.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft zich beklaagd over desinformatie over de recente crisis in Ceuta. Hij wees daarbij op de radio ook naar Israël en Rusland.
3 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot boven de 6000. Dat heeft de regering maandag bekendgemaakt.
3 uur geleden