Trump ontkent elke schuld in documentenaffaire
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump blijft elke schuld in de zogenoemde documentenaffaire ontkennen. Ook wat betreft de nieuwe aanklachten rond het illegaal bewaren van officiële overheidsdocumenten zegt hij onschuldig te zijn.
Tijdens een hoorzitting in een rechtbank in de staat Florida donderdag pleitte Trump "niet schuldig" via zijn advocaten, want hij was zelf niet aanwezig, melden Amerikaanse media. De Republikein, die opnieuw president wil worden, had gevraagd niet te hoeven verschijnen voor het voorlezen van de jongste aanklachten. Ook had hij aangekondigd dat hij ook voor deze aanvullende aanklachten "niet schuldig" zou pleiten.
Trump wordt beschuldigd van het onrechtmatig bewaren van zeer gevoelige informatie uit zijn tijd als president. Hij was in juni aangeklaagd omdat hij deels zeer geheime overheidsdocumenten had bewaard in zijn privédomein Mar-a-Lago in Florida. Hij had ze ook niet teruggegeven nadat hem daarom was gevraagd. Eind juli werden verdere aanklachten toegevoegd. Zo zou Trump met hulp van medewerkers hebben geprobeerd opnames van bewakingscamera's van Mar-a-Lago te laten verdwijnen, en zo dus mogelijk bewijs.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, melden Amerikaanse media als CNN en de New York Times. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.
42 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.
3 uur geledenMOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De tweede overlegronde tussen delegaties uit Oekraïne, Rusland en de VS in Abu Dhabi is volgens een woordvoerder van de Oekraïense delegatie voorbij. Ze spraken elkaar zaterdag voor de tweede dag op rij. Het is niet duidelijk of verder overleg plaatsvindt, maar volgens Amerikaanse media praten de drie landen komende week verder in Abu Dhabi.
4 uur geledenROME (ANP/RTR) - Italië heeft de ambassadeur in Zwitserland teruggeroepen voor overleg na de vrijlating van de eigenaar van het café in Crans-Montana waar in de nieuwjaarsnacht een enorme brand woedde. Daarbij kwamen veertig vooral jonge mensen om het leven, onder wie zes Italianen. Tien van de ruim honderd gewonden zijn Italianen.
4 uur geleden