Trump ontkent elke schuld in documentenaffaire
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump blijft elke schuld in de zogenoemde documentenaffaire ontkennen. Ook wat betreft de nieuwe aanklachten rond het illegaal bewaren van officiële overheidsdocumenten zegt hij onschuldig te zijn.
Tijdens een hoorzitting in een rechtbank in de staat Florida donderdag pleitte Trump "niet schuldig" via zijn advocaten, want hij was zelf niet aanwezig, melden Amerikaanse media. De Republikein, die opnieuw president wil worden, had gevraagd niet te hoeven verschijnen voor het voorlezen van de jongste aanklachten. Ook had hij aangekondigd dat hij ook voor deze aanvullende aanklachten "niet schuldig" zou pleiten.
Trump wordt beschuldigd van het onrechtmatig bewaren van zeer gevoelige informatie uit zijn tijd als president. Hij was in juni aangeklaagd omdat hij deels zeer geheime overheidsdocumenten had bewaard in zijn privédomein Mar-a-Lago in Florida. Hij had ze ook niet teruggegeven nadat hem daarom was gevraagd. Eind juli werden verdere aanklachten toegevoegd. Zo zou Trump met hulp van medewerkers hebben geprobeerd opnames van bewakingscamera's van Mar-a-Lago te laten verdwijnen, en zo dus mogelijk bewijs.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse autoriteiten hebben een terrorismeonderzoek geopend nadat zes mensen waren gedood in Krakau. Dat staat in een verklaring van het Openbaar Ministerie.
46 minuten geledenKRAKAU (ANP/AFP) - De Poolse autoriteiten hebben opgeroepen om bloed te doneren voor een agent die gewond raakte bij de dodelijke schietpartij in Krakau. Op sociale media circuleren beelden waarop te zien is dat die politieman ondanks zijn eigen verwondingen de aanvaller confronteert.
2 uur geledenKRAKAU (ANP/DPA/AFP) - De lichamen die zijn aangetroffen in de woning van de man die het vuur opende in Krakau, zijn de ouders en zus van de schutter. Ze leken volgens de politie schotwonden te hebben.
2 uur geledenKRAKAU (ANP/DPA) - Meerdere koetsiers die met paardenkoetsen door Krakau rijden, raakten ernstig gewond bij de schietpartij in de stad. Dat meldde hun brancheorganisatie. De paarden liepen alleen lichte verwondingen op.
3 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Saudische hoofdstad Riyad is opnieuw onder vuur genomen. Er waren harde explosies te horen en getuigen zeggen dat het financiële district is getroffen. Daar zou een gebouw van staatsoliegigant Aramco schade hebben opgelopen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een vrouw uit New York heeft voor 40.000 dollar (36.000 euro) aan verkeersboetes gekregen. Haar gepersonaliseerde kentekenplaat lijkt de reden te zijn, schrijft de krant The New York Times.
4 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Door een aardbeving met een kracht van 5.7 in het midden van Japan zijn zondag zeker 24 mensen gewond geraakt, melden lokale media. De beving veroorzaakte schade aan gebouwen en hinder voor het treinverkeer. Er zijn geen doden gemeld.
4 uur geleden