Trump ontkent elke schuld in documentenaffaire
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump blijft elke schuld in de zogenoemde documentenaffaire ontkennen. Ook wat betreft de nieuwe aanklachten rond het illegaal bewaren van officiële overheidsdocumenten zegt hij onschuldig te zijn.
Tijdens een hoorzitting in een rechtbank in de staat Florida donderdag pleitte Trump "niet schuldig" via zijn advocaten, want hij was zelf niet aanwezig, melden Amerikaanse media. De Republikein, die opnieuw president wil worden, had gevraagd niet te hoeven verschijnen voor het voorlezen van de jongste aanklachten. Ook had hij aangekondigd dat hij ook voor deze aanvullende aanklachten "niet schuldig" zou pleiten.
Trump wordt beschuldigd van het onrechtmatig bewaren van zeer gevoelige informatie uit zijn tijd als president. Hij was in juni aangeklaagd omdat hij deels zeer geheime overheidsdocumenten had bewaard in zijn privédomein Mar-a-Lago in Florida. Hij had ze ook niet teruggegeven nadat hem daarom was gevraagd. Eind juli werden verdere aanklachten toegevoegd. Zo zou Trump met hulp van medewerkers hebben geprobeerd opnames van bewakingscamera's van Mar-a-Lago te laten verdwijnen, en zo dus mogelijk bewijs.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
5 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
8 uur geledenPRISTINA (ANP/DPA) - Kosovo dreigt in een constitutionele crisis te verzanden nu de zittende president Vjosa Osmani het parlement wil ontbinden en om nieuwe verkiezingen vraagt - de derde in krap een jaar.
8 uur geledenBEIROET (ANP) - In Libanon zijn in minder dan vier dagen tijd zeker 300.000 mensen ontheemd geraakt door de Israëlische bombardementen en evacuatieoproepen, schat de Norwegian Refugee Council (NRC). Israël riep deze week op het zuiden van Libanon en de zuidelijke buitenwijken van hoofdstad Beiroet te verlaten. De hulporganisatie waarschuwt voor een humanitaire ramp als Israël deze bevelen niet intrekt.
10 uur geleden