Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump ontkent elke schuld in documentenaffaire

Trump ontkent elke schuld in documentenaffaire

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump blijft elke schuld in de zogenoemde documentenaffaire ontkennen. Ook wat betreft de nieuwe aanklachten rond het illegaal bewaren van officiële overheidsdocumenten zegt hij onschuldig te zijn.

Tijdens een hoorzitting in een rechtbank in de staat Florida donderdag pleitte Trump "niet schuldig" via zijn advocaten, want hij was zelf niet aanwezig, melden Amerikaanse media. De Republikein, die opnieuw president wil worden, had gevraagd niet te hoeven verschijnen voor het voorlezen van de jongste aanklachten. Ook had hij aangekondigd dat hij ook voor deze aanvullende aanklachten "niet schuldig" zou pleiten.

Trump wordt beschuldigd van het onrechtmatig bewaren van zeer gevoelige informatie uit zijn tijd als president. Hij was in juni aangeklaagd omdat hij deels zeer geheime overheidsdocumenten had bewaard in zijn privédomein Mar-a-Lago in Florida. Hij had ze ook niet teruggegeven nadat hem daarom was gevraagd. Eind juli werden verdere aanklachten toegevoegd. Zo zou Trump met hulp van medewerkers hebben geprobeerd opnames van bewakingscamera's van Mar-a-Lago te laten verdwijnen, en zo dus mogelijk bewijs.

Meer uit Buitenland

Trump wil troepen sturen naar San Francisco

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei zondag in een tv-interview dat hij troepen wil sturen naar San Francisco. Trump heeft de Nationale Garde al naar meerdere door Democraten bestuurde steden gestuurd.

47 minuten geleden
Israël hervat staakt-het-vuren in Gaza

TEL AVIV (ANP) - Het Israëlische leger heeft het staakt-het-vuren in Gaza hervat, melden de strijdkrachten op X. Israël voerde eerder zondag juist meerdere aanvallen uit op Gaza, nadat Hamas Israëlische troepen zou hebben aangevallen.

1 uur geleden
Dodental door Israëlische aanvallen op Gaza loopt verder op

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door de Israëlische luchtaanvallen van zondag op Gaza zijn zeker 33 mensen om het leven gekomen, meldt de burgerbeschermingsdienst van Gaza. Israël voerde op meerdere plaatsen in het gebied aanvallen uit. Het Israëlische leger meldt dat zondag twee militairen zijn gesneuveld in de strijd.

2 uur geleden
Frans ministerie: acht sieraden gestolen bij Louvre-roof

PARIJS (ANP) - Bij de kunstroof in het Louvre zijn acht sieraden gestolen. Dat meldt het Franse ministerie van Cultuur, dat zich eerder nog niet uitsprak over wat er zondagochtend werd buitgemaakt bij het bekende Parijse museum. Het gaat onder meer om een tiara van Eugénie de Montijo, de vrouw van Napoleon III, en twee kettingen. Ook werden een paar oorbellen, een strik, twee broches en nog een losse oorbel ontvreemd.

2 uur geleden
Media: Israël staakt hulpleveringen Gaza tot nader order

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israël staakt tot nader order de levering van hulpgoederen aan Gaza. Dat meldt persbureau AFP, dat zich baseert op een bron binnen de Israëlische veiligheidsdiensten. Het land beschuldigde Hamas er zondag van de afspraken rond het staakt-het-vuren "ernstig te hebben geschonden" en voerde meerdere luchtaanvallen uit. Die waren onder meer gericht op het zuiden van Gaza.

4 uur geleden
Israël begonnen met nieuwe reeks aanvallen op Hamas in Gaza

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger is begonnen met een reeks aanvallen op Hamasdoelen in het zuiden van Gaza. Het leger reageert daarmee op de "flagrante schending van het staakt-het-vuren" door Hamas, melden de strijdkrachten op X.

5 uur geleden
Burgerbescherming meldt elf doden in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Zondag zijn minstens elf doden gevallen door het geweld in Gaza, zegt de Gazaanse burgerbescherming. Zes van de slachtoffers stierven door een Israëlische aanval die gericht was op een "groep burgers" in het noorden van Gaza, zei een woordvoerder.

5 uur geleden