Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump onthult lijst met kandidaat-opperrechters

Trump onthult lijst met kandidaat-opperrechters

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een lijst onthuld met twintig potentiële kandidaten die in de toekomst plaats kunnen nemen in het hooggerechtshof. Het gaat onder meer om drie Republikeinse senatoren, Ted Cruz (Texas), Josh Hawley (Missouri) en Tom Cotton (Arkansas).

Trump heeft tijdens zijn ambtsperiode al twee opperrechters kunnen benoemen in het negen leden tellende hof. Daar zijn rechters die als conservatief worden gezien met vijf tegen vier in de meerderheid. De opperrechters worden voor het leven benoemd en doen ook uitspraken over gevoelige onderwerpen als abortus, wapenwetgeving en de doodstraf.

Op dit moment zijn vier van de rechters 70 jaar of ouder. Dat Trump al met een lijst met potentiële opvolgers komt, wordt gezien als een poging om conservatieve kiezers te motiveren om voor hem te gaan stemmen bij de verkiezingen in november. Hij kwam tijdens zijn verkiezingscampagne in 2016 ook al met zo'n namenlijst.

Om meer conservatieve rechters te kunnen benoemen, moet Trump niet alleen herkozen worden. Zijn Republikeinen moeten in november ook hun meerderheid in de Senaat behouden. De president kan een opperrechter naar voren schuiven, maar senatoren moeten die benoeming vervolgens goedkeuren.

Meer uit Buitenland

Opnieuw nacht van felle protesten in Iran

TEHERAN (ANP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.

1 uur geleden
NYT: Trump beraadt zich op aanval tegen Iran om aanpak betogers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.

3 uur geleden
Zoon: Maduro zegt het 'goed te maken' in Amerikaanse cel

CARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.

5 uur geleden
VS voeren opnieuw aanvallen uit tegen IS in Syrië

TAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.

7 uur geleden
VS: meer sancties tegen Venezuela opheffen

WASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.

7 uur geleden
Beveiliger olympische bouwplaats dood, mogelijk door bevriezing

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.

8 uur geleden
Duizenden boeren protesteren tegen handelsakkoord Zuid-Amerika

PARIJS/DUBLIN (ANP/AFP) - Duizenden boeren in Frankrijk en Ierland hebben gedemonstreerd tegen het handelsakkoord van de Europese Unie met Zuid-Amerikaanse landen. In Centraal-Ierland gingen duizenden tractoren de weg op. In Frankrijk blokkeerden boeren enkele snelwegen.

9 uur geleden