Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: onderzoek door justitie naar 'linkse onrust'

Trump: onderzoek door justitie naar 'linkse onrust'

WASHINGTON (ANP) - De ministeries van Justitie en Binnenlandse Veiligheid in de Verenigde Staten gaan onderzoek doen naar "linkse onrust", kondigde president Donald Trump maandag aan. Trump beschuldigde zijn Democratische tegenstander bij de aankomende presidentsverkiezingen Joe Biden ervan morele steun te verlenen aan vandalen.

Trump, die de laatste maanden de nadruk legt op een harde aanpak van misdaad en aanhoudende protesten in Amerikaanse steden, zei dat er meer dan 200 personen zijn gearresteerd, waarvan 100 in Portland. In die stad is het de laatste dagen onrustig en viel een dode na botsingen tussen Trump-aanhangers en rechtse milities aan de ene kant en Black Lives Matter-demonstranten aan de andere.

"In Amerika zullen wij ons nooit overgeven aan heerschappij door de meute, want als de meute regeert, is de democratie inderdaad dood", zei Trump. Hoewel Trump Biden ervan beschuldigt vandalen en relschoppers te steunen, heeft Biden meermaals alle geweld in de Amerikaanse steden veroordeeld, en heeft hij Trump opgeroepen hetzelfde te doen.

De president heeft Kyle Rittenhouse, een 17-jarige aanhanger van hem die ervan wordt verdacht vorige week twee personen te hebben doodgeschoten in de stad Kenosha, echter nog niet veroordeeld. Zijn woordvoerder zei maandagavond dat hij dat ook niet van plan is. Over zijn aanhangers die met linkse demonstranten botsten in Portland zei Trump dat zij vreedzaam demonstreerden.

Sinds de gewelddadige dood van de zwarte arrestant George Floyd in de stad Minneapolis eind mei, zijn er aanhoudende protesten tegen racisme en buitensporig politiegeweld in veel Amerikaanse steden. Die gaan geregeld gepaard met rellen, vernielingen en plunderingen. Inmiddels zijn de opgelopen maatschappelijke spanningen in de steden een prominent thema geworden in aanloop naar de verkiezingen in november.

Meer uit Buitenland

Advocaten: Christa Pike nog in leven na injecties executie

NASHVILLE (ANP) - De ter dood veroordeelde Christa Pike (50) zou na het toedienen van twee dodelijke injecties nog in leven zijn. Dat melden Amerikaanse en Britse media - waaronder CNN, The New York Times en BBC - op basis van haar advocaten en getuigen.

24 minuten geleden
Netanyahu: te vroeg voor conclusies rol Iran bij flydubai-vlucht

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft woensdag gezegd dat het nog te vroeg is om te zeggen of er Iraanse betrokkenheid was bij het gewelddadige incident aan boord van de flydubai-vlucht van Dubai naar Tel Aviv. Dat zei hij in het programma Hannity op Fox News.

2 uur geleden
Website hackersgroep ShinyHunters offline

WASHINGTON (ANP/RTR) - De website van ShinyHunters, de groep die de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor een recente hack waarbij persoonlijke en gevoelige gegevens van duizenden FBI-agenten zijn buitgemaakt, is woensdag offline gegaan.

2 uur geleden
Hegseth: rol voor Elon Musk in toekomstige oorlogsvoering

VIRGINIA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft diverse nieuwe militaire commando's en projecten aangekondigd, waaronder een initiatief dat onder leiding zal komen te staan van Elon Musk. Het gaat om een project dat gericht is op onderzoek naar de toekomst van oorlogsvoering.

2 uur geleden
Hooggerechtshof: executie Christa Pike mag doorgaan

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag een uitspraak van een lagere rechtbank vernietigd en bepaald dat Tennessee door kan gaan met de executie van Christa Pike. Dat melden diverse Amerikaanse media.

4 uur geleden
Trump in contact met Netanyahu over vlucht flydubai

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu over de flydubai-vlucht gesproken. Dat liet hij verslaggevers woensdag weten. Trump noemde het een "ongelooflijk verhaal".

4 uur geleden
Iran ontkent weer betrokkenheid bij incident luchtmachtbasis VK

TEHERAN (ANP) - Iran ontkent opnieuw betrokkenheid bij het incident afgelopen zondag bij de luchtmachtbasis bij het Britse Fairford. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X laten weten.

4 uur geleden