Trump ondertekent bevel voor 'migratiepauze'
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag (lokale tijd) een presidentieel bevel ondertekend waardoor bepaalde immigranten zich voorlopig niet in de Verenigde Staten kunnen vestigen. Dat maakte hij bekend op een persconferentie.
Door het bevel worden bepaalde verblijfsvergunningen de komende zestig dagen niet verstrekt. Na afloop van die periode worden de maatregelen mogelijk verlengd. "Dit zal ervoor zorgen dat werkloze Amerikanen van alle achtergronden vooraan in de rij staan voor banen bij het openen van onze economie", zei Trump over het bevel, dat hij naar eigen zeggen kort voor de persconferentie had ondertekend.
De president stelde eerder dat hij met de migratiestop wil voorkomen dat Amerikanen te maken krijgen met concurrentie van buitenlanders op de arbeidsmarkt. Miljoenen Amerikanen zijn tijdens de coronacrisis hun baan kwijtgeraakt.
Immigranten
De maatregel is van toepassing op immigranten die de VS in willen voor werk of op basis van familiebanden. Gastarbeiders die op tijdelijke verblijfsvergunningen het land binnenkomen zijn uitgezonderd, net als doktoren, verplegers en ander professioneel zorgpersoneel. Ook op immigranten die naar Amerika komen om "essentieel" werk te verrichten in de strijd tegen het coronavirus is het bevel niet van toepassing.
Door het besluit van Trump krijgen mogelijk meer dan 20.000 mensen per maand geen zogeheten green card, waarmee immigranten legaal in de VS kunnen verblijven en werken, berekende het Migration Policy Institute in Washington. Vanwege de coronapandemie zijn de Amerikaanse immigratiediensten echter grotendeels tot stilstand gekomen, waardoor het directe effect van het bevel mogelijk lager uitvalt. De VS verstrekten in het fiscale jaar 2019, dat begon op 1 oktober 2018, aan ongeveer 462.000 immigranten een green card.
Meer uit Buitenland
EL-FASHER (ANP) - Bij een aanval op het Zamzam-vluchtelingenkamp bij de Soedanese stad el-Fasher kwamen in april minstens 1013 mensen om, melden de VN in een rapport. De Rapid Support Forces (RSF) die de aanval uitvoerden, deden niet genoeg om burgerdoden te voorkomen en hadden het mogelijk op de burgerbevolking gemunt, volgens het rapport.
11 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse anesthesist is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor het vergiftigen van dertig patiënten tussen de 4 en 89 jaar. Twaalf van de slachtoffers overleden.
12 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Een Oekraïense delegatie is onderweg naar de Verenigde Staten voor overleg met Amerikaanse functionarissen over het stoppen van de oorlog met Rusland. De teams spreken elkaar vrijdag en zaterdag, aldus president Volodymyr Zelensky. Hij voegde eraan toe dat Europese functionarissen mogelijk aanschuiven.
20 minuten geledenTALLINN (ANP/DPA) - Drie Russische grenswachten zijn woensdag illegaal de grens met Estland overgestoken, meldt het Estse ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de grensrivier Narva zijn overgestoken naar het oosten van Estland, waar veel etnische Russen wonen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het belangrijkste doel van de top van EU-regeringsleiders is het veiligstellen van financiering voor Oekraïne voor de komende twee jaar, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie bij aankomst in Brussel. "We moeten vandaag een oplossing vinden", benadrukte ze.
1 uur geledenDONETSK (ANP/AFP) - Een Britse man is in het bezette deel van Donetsk veroordeeld tot dertien jaar gevangenisstraf. Een door Rusland gecontroleerde rechtbank heeft hem schuldig bevonden aan huurlingenwerk voor Oekraïne.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voor de Poolse premier Donald Tusk staan de EU-regeringsleiders donderdag op de EU-top voor een simpele keuze over het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne. "Of geld vandaag, of bloed morgen." Hij doelt daarbij niet zozeer op de gevolgen voor Oekraïne dat veel geld nodig heeft voor wapens en munitie. "Ik heb het over Europa", zei Tusk bij binnenkomst in Brussel.
1 uur geleden