Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump ondertekent bevel voor 'migratiepauze'

Trump ondertekent bevel voor 'migratiepauze'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag (lokale tijd) een presidentieel bevel ondertekend waardoor bepaalde immigranten zich voorlopig niet in de Verenigde Staten kunnen vestigen. Dat maakte hij bekend op een persconferentie.

Door het bevel worden bepaalde verblijfsvergunningen de komende zestig dagen niet verstrekt. Na afloop van die periode worden de maatregelen mogelijk verlengd. "Dit zal ervoor zorgen dat werkloze Amerikanen van alle achtergronden vooraan in de rij staan voor banen bij het openen van onze economie", zei Trump over het bevel, dat hij naar eigen zeggen kort voor de persconferentie had ondertekend.

De president stelde eerder dat hij met de migratiestop wil voorkomen dat Amerikanen te maken krijgen met concurrentie van buitenlanders op de arbeidsmarkt. Miljoenen Amerikanen zijn tijdens de coronacrisis hun baan kwijtgeraakt.

Immigranten

De maatregel is van toepassing op immigranten die de VS in willen voor werk of op basis van familiebanden. Gastarbeiders die op tijdelijke verblijfsvergunningen het land binnenkomen zijn uitgezonderd, net als doktoren, verplegers en ander professioneel zorgpersoneel. Ook op immigranten die naar Amerika komen om "essentieel" werk te verrichten in de strijd tegen het coronavirus is het bevel niet van toepassing.

Door het besluit van Trump krijgen mogelijk meer dan 20.000 mensen per maand geen zogeheten green card, waarmee immigranten legaal in de VS kunnen verblijven en werken, berekende het Migration Policy Institute in Washington. Vanwege de coronapandemie zijn de Amerikaanse immigratiediensten echter grotendeels tot stilstand gekomen, waardoor het directe effect van het bevel mogelijk lager uitvalt. De VS verstrekten in het fiscale jaar 2019, dat begon op 1 oktober 2018, aan ongeveer 462.000 immigranten een green card.

Meer uit Buitenland

Schilderij van Van Gogh voor 62,7 miljoen dollar geveild

NEW YORK (ANP) - Tijdens een veiling van veilinghuis Sotheby's is een schilderij van Vincent van Gogh verkocht voor 62,7 miljoen dollar (ruim 54 miljoen euro). Het gaat om een werk uit 1887, genaamd 'Piles de romans parisiens et roses dans une verre'.

1 uur geleden
Experts linken droogte Iran aan uitstoot fossiele brandstoffen

LONDEN (ANP) - De extreme en langdurige droogte in Iran zou zich niet hebben voorgedaan zonder klimaatverandering door fossiele brandstoffen. Dat is de stellige overtuiging van een groep klimaatwetenschappers die de ongekende droogte in Iran en buurlanden heeft onderzocht.

1 uur geleden
Aardbeving met kracht van 5.7 treft Bangladesh

DHAKA (ANP/RTR) - Een aardbeving met een kracht van 5.7 heeft Bangladesh getroffen, meldt het Duitse Onderzoekscentrum voor Geowetenschappen (GFZ).

1 uur geleden
Rechter: Trumps inzet van troepen in Washington DC is onwettig

WASHINGTON (ANP/AFP) - De inzet van duizenden troepen van de Nationale Garde door president Donald Trump in Washington DC is onwettig, oordeelde een federale rechter donderdag. Rechter Jia Cobb beval een einde te maken aan de inzet, maar schortte haar bevel 21 dagen op om de regering de tijd te geven in beroep te gaan.

8 uur geleden
Rusland claimt herovering Koepjansk, Oekraïne ontkent

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische leger zegt dat het de Oekraïense stad Koepjansk opnieuw heeft veroverd. Legerleider Valeri Gerasimov zei dat tegen president Poetin, toen hij een bezoek bracht aan een commandopost. Oekraïne ontkent dat Rusland de strategisch belangrijke stad in beslag heeft genomen.

9 uur geleden
Dertien mensen behandeld na brand bij klimaattop

BELÉM (ANP/RTR) - Na de brand op de locatie van de klimaattop COP30 in de Braziliaanse stad Belém zijn dertien mensen behandeld omdat ze rook hebben ingeademd. Ze werden ter plekke behandeld, meldt de organisatie in een verklaring. De brand was binnen zes minuten onder controle. De brandweer denkt dat de brand is ontstaan door een elektrisch apparaat, waarschijnlijk een magnetron.

9 uur geleden
Argentijnse president Javier Milei gaat ook niet naar top G20

BUENOS AIRES/JOHANNESBURG (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Argentijnse president Javier Milei gaat volgens Argentijnse media ook niet naar de topconferentie van de G20, komend weekend in Zuid-Afrika. Eerder werd al bekend dat de staatshoofden van China, Rusland en de VS ook niet komen.

11 uur geleden