Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump ondertekent bevel voor 'migratiepauze'

Trump ondertekent bevel voor 'migratiepauze'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag (lokale tijd) een presidentieel bevel ondertekend waardoor bepaalde immigranten zich voorlopig niet in de Verenigde Staten kunnen vestigen. Dat maakte hij bekend op een persconferentie.

Door het bevel worden bepaalde verblijfsvergunningen de komende zestig dagen niet verstrekt. Na afloop van die periode worden de maatregelen mogelijk verlengd. "Dit zal ervoor zorgen dat werkloze Amerikanen van alle achtergronden vooraan in de rij staan voor banen bij het openen van onze economie", zei Trump over het bevel, dat hij naar eigen zeggen kort voor de persconferentie had ondertekend.

De president stelde eerder dat hij met de migratiestop wil voorkomen dat Amerikanen te maken krijgen met concurrentie van buitenlanders op de arbeidsmarkt. Miljoenen Amerikanen zijn tijdens de coronacrisis hun baan kwijtgeraakt.

Immigranten

De maatregel is van toepassing op immigranten die de VS in willen voor werk of op basis van familiebanden. Gastarbeiders die op tijdelijke verblijfsvergunningen het land binnenkomen zijn uitgezonderd, net als doktoren, verplegers en ander professioneel zorgpersoneel. Ook op immigranten die naar Amerika komen om "essentieel" werk te verrichten in de strijd tegen het coronavirus is het bevel niet van toepassing.

Door het besluit van Trump krijgen mogelijk meer dan 20.000 mensen per maand geen zogeheten green card, waarmee immigranten legaal in de VS kunnen verblijven en werken, berekende het Migration Policy Institute in Washington. Vanwege de coronapandemie zijn de Amerikaanse immigratiediensten echter grotendeels tot stilstand gekomen, waardoor het directe effect van het bevel mogelijk lager uitvalt. De VS verstrekten in het fiscale jaar 2019, dat begon op 1 oktober 2018, aan ongeveer 462.000 immigranten een green card.

Meer uit Buitenland

Von der Leyen: beperking Oekraïens leger onacceptabel

STRAATSBURG (ANP) - Beperkingen opleggen aan de Oekraïense strijdkrachten is onacceptabel, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag in het Europees Parlement. "Dat zou het land kwetsbaar maken voor toekomstige aanvallen", zei Von der Leyen in een debat over het Amerikaanse 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne.

26 minuten geleden
Tientallen doden in Thailand na overstromingen

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Aanhoudende watersnood in Thailand heeft tientallen mensen het leven gekost. "De autoriteiten melden dat 33 mensen zijn omgekomen in zeven provincies, door oorzaken zoals plotselinge overstromingen, elektrocutie en verdrinking", aldus een regeringswoordvoerder.

1 uur geleden
Rusland: Europa ondermijnt vredesinspanningen VS voor Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat Europese politici en media de Amerikaanse inspanningen om een ​​vredesregeling voor Oekraïne te bereiken proberen te ondermijnen.

3 uur geleden
Trump: geen deadline voor Oekraïne om in te stemmen met vrede

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.

7 uur geleden
VS-regering wil limieten dodelijke luchtvervuiling terugdraaien

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.

9 uur geleden
Forse toeslag voor buitenlanders in Amerikaanse nationale parken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.

12 uur geleden
Trump stuurt gezant naar Poetin voor overleg over vredesplan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.

12 uur geleden