Trump: Noord-Korea heeft veel te verliezen
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag ervoor gewaarschuwd dat Noord-Korea veel heeft te verliezen als het land zich vijandig gedraagt tegenover de Verenigde Staten. Trump schreef dit op Twitter in een reactie op een nieuwe wapentest van het Aziatische land.
"Kim Jong-un is erg slim en heeft veel te veel te verliezen, alles eigenlijk, als hij op een vijandige manier handelt", aldus de Amerikaanse president. "Hij ondertekende een stevige overeenkomst over denuclearisering met mij in Singapore. Hij zal zijn speciale relatie met de president van de Verenigde Staten niet op het spel zetten of zich bemoeien met de Amerikaanse presidentsverkiezingen in november."
Noord-Korea meldde eerder zondag dat het een "zeer belangrijke test" heeft uitgevoerd op raketbasis Sohae in het westen van het land. De wetenschappelijke organisatie die betrokken is bij de ontwikkeling van de raketten, noemt de test van "grote waarde" en de uitkomsten zullen "de strategische positie van Noord-Korea" doen veranderen. Het Noord-Koreaanse staatsmedium KCNA meldde niet wat de test precies heeft ingehouden.
Meer uit Buitenland
BOULOGNE-BILLANCOURT (ANP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten aanhoudingen verricht. Supporters die kennelijk het stadion binnen willen, hebben er barricades opgericht.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
3 uur geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
6 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
9 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.
10 uur geleden