Trump noemt zaak die hem 355 miljoen kost 'een schijnvertoning'
NEW YORK (ANP) - Donald Trump vindt de civiele rechtszaak die hem 354,9 miljoen dollar (329 miljoen euro) kost "een schijnvertoning". In een bericht op zijn sociale medium Truth Social noemt hij de uitspraak van de rechter vrijdag "een complete schande".
Rechter Arthur Engoron gaf de oud-president niet alleen een boete, maar verbiedt hem ook de komende drie jaar bedrijven in de staat New York te runnen. De zaak draaide om fraude met bezittingen van de familie Trump. Volgens de rechter zijn Trump en zijn zonen Donald jr. en Eric "niet in staat om de fouten van hun handelen toe te geven" en keken ze expres weg bij de fraude. "Hun totale gebrek aan berouw en spijt grenst aan het pathologische."
In zijn bericht op Truth Social noemt Trump de rechter "oneerlijk" en de openbaar aanklager "totaal corrupt". De oud-president zegt in beroep te gaan.
Volgens The New York Times zal de miljoenenboete hem bijna al zijn geld kosten. Trump liet vorig jaar weten dat hij zo'n 400 miljoen dollar op de rekening heeft staan. De oud-president bezit volgens Forbes zo'n 2,6 miljard, maar het grootste deel van dit vermogen bestaat uit vastgoed.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS overwegen opnieuw sancties in te stellen tegen de Russische energiesector als het Kremlin niet instemt met een staakt-het-vuren in Oekraïne. Dat meldt persbureau Bloomberg, dat zich baseert op ingewijden.
22 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk treedt vanaf 2027 weer toe tot het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+. Dat hebben Eurocommissaris (Handel) Maroš Šefčovič en Britse minister Nick Thomas-Symonds woensdag bekendgemaakt. De exacte datum moet nog worden uitonderhandeld.
33 minuten geledenSLAVJANSK AAN DE KOEBAN (ANP/RTR) - Oekraïne heeft in de nacht van dinsdag op woensdag met drones een belangrijke olieraffinaderij in het zuiden van Rusland aangevallen. Dat meldt de Oekraïense strijdmacht op Telegram.
50 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU-top van donderdag gaat over het "onder ogen zien van de huidige realiteit", zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in een toespraak in het Europees Parlement. "De realiteit van een wereld die gevaarlijk en op transacties gebaseerd is geworden."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een groep mensen die met de rechts-populistische Nigel Farage op school heeft gezeten, heeft de Britse politicus opgeroepen om zijn excuses aan te bieden voor de racistische en antisemitische opmerkingen die hij in die tijd heeft gemaakt. 26 voormalige schoolgenoten hebben daartoe een open brief aan hem ondertekend, schrijft The Guardian.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De politie in de Australische deelstaat New South Wales heeft de man aangeklaagd die samen met zijn vader het vuur opende op een joods evenement op Bondi Beach in Sydney. De vader werd bij de aanslag doodgeschoten, de zoon raakte zwaargewond. De zoon wordt beschuldigd van 59 misdrijven, waaronder een terroristische daad.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De voorgestelde balzaal in het Witte Huis zal naar schatting 400 miljoen dollar (zo'n 340 miljoen euro) kosten en volgens president Donald Trump zal de zaal ook geschikt zijn om inauguraties te huisvesten. Trump voorspelde tegelijkertijd dat het project uiteindelijk minder zal kosten.
5 uur geleden