Trump noemt zaak die hem 355 miljoen kost 'een schijnvertoning'
NEW YORK (ANP) - Donald Trump vindt de civiele rechtszaak die hem 354,9 miljoen dollar (329 miljoen euro) kost "een schijnvertoning". In een bericht op zijn sociale medium Truth Social noemt hij de uitspraak van de rechter vrijdag "een complete schande".
Rechter Arthur Engoron gaf de oud-president niet alleen een boete, maar verbiedt hem ook de komende drie jaar bedrijven in de staat New York te runnen. De zaak draaide om fraude met bezittingen van de familie Trump. Volgens de rechter zijn Trump en zijn zonen Donald jr. en Eric "niet in staat om de fouten van hun handelen toe te geven" en keken ze expres weg bij de fraude. "Hun totale gebrek aan berouw en spijt grenst aan het pathologische."
In zijn bericht op Truth Social noemt Trump de rechter "oneerlijk" en de openbaar aanklager "totaal corrupt". De oud-president zegt in beroep te gaan.
Volgens The New York Times zal de miljoenenboete hem bijna al zijn geld kosten. Trump liet vorig jaar weten dat hij zo'n 400 miljoen dollar op de rekening heeft staan. De oud-president bezit volgens Forbes zo'n 2,6 miljard, maar het grootste deel van dit vermogen bestaat uit vastgoed.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De directe communicatie tussen de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff en de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi is tot nader order stilgelegd. Dat zegt een hooggeplaatste Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters.
6 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechtspraak in Iran zegt dat mensen die worden gearresteerd bij de protesten in het land met extra spoed worden berecht. De Iraanse autoriteiten hebben de protesten omschreven als rellen en terrorisme. Internationaal is er veel kritiek op het harde optreden van het regime tegen de protesten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het geverifieerde dodental bij de Iraanse protesten tegen de regering is opgelopen tot 2571. Dat zegt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde mensenrechtenorganisatie die zich bezighoudt met Iran.
3 uur geledenDEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
13 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
13 uur geleden