Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump noemt Xi Jinping 'briljante vent' in podcast van Joe Rogan

Trump noemt Xi Jinping 'briljante vent' in podcast van Joe Rogan

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - In een interview met podcasthost Joe Rogan sprak de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump zijn lof uit voor de Chinese president Xi Jinping. "Hij houdt 1,4 miljard mensen in een ijzeren greep. Of je het nu leuk vindt of niet, hij is gewoon een briljante vent", zei de oud-president.

In het interview, dat werd opgenomen in Austin in Texas, zei Trump ook tegen Rogan dat hij de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un had aangeraden geen nucleaire wapens meer te bouwen. "Je bent altijd maar aan het kernwapens bouwen. Ontspan je eens. Je hoeft dat niet te doen. Laten we wat appartementen aan je kustlijn neerzetten", zei Trump.

Het gesprek duurde drie uur en Rogan en Trump hadden het nog over een uiteenlopende reeks van andere thema's. Zo zei de presidentskandidaat dat hij de aanstelling van "ontrouwe mensen" betreurt tijdens zijn periode als president.

Populair

Hij zei ook open te staan om de inkomstenbelasting volledig af te schaffen en te vervangen door hogere tarieven op import. Ook zei Trump te geloven in buitenaards leven. En hij herhaalde de claim dat de verkiezingen van 2020 "van hem gestolen" zijn.

De podcast van Joe Rogan is de populairste op het streamingplatform Spotify. Hij heeft er meer dan 14 miljoen luisteraars. Rogan, die een voornamelijk mannelijk publiek aanspreekt, is populair bij zowel Democratische, Republikeinse als onafhankelijke kiezers.

Het campagneteam van de Democratische kandidaat Kamala Harris sprak eerder ook al met Joe Rogan over een mogelijk interview. Maar volgens een woordvoerder is het er door "planningsproblemen" nog niet van gekomen.

Meer uit Buitenland

CNN: aanwijzingen dat China wapenlevering aan Iran voorbereidt

ATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.

21 minuten geleden
Astronauten Artemis II-missie overgebracht naar marineschip

SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.

27 minuten geleden
Trump feliciteert astronauten Artemis II-ruimtemissie

CHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.

3 uur geleden
Astronauten maanmissie Artemis II terug op aarde

SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.

5 uur geleden
Iraanse delegatie voor vredesoverleg gearriveerd in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.

9 uur geleden
Libanon meldt stijging dodental na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.

10 uur geleden
Trump ziet geen sterke onderhandelingspositie Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.

10 uur geleden