Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump noemt Xi Jinping 'briljante vent' in podcast van Joe Rogan

Trump noemt Xi Jinping 'briljante vent' in podcast van Joe Rogan

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - In een interview met podcasthost Joe Rogan sprak de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump zijn lof uit voor de Chinese president Xi Jinping. "Hij houdt 1,4 miljard mensen in een ijzeren greep. Of je het nu leuk vindt of niet, hij is gewoon een briljante vent", zei de oud-president.

In het interview, dat werd opgenomen in Austin in Texas, zei Trump ook tegen Rogan dat hij de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un had aangeraden geen nucleaire wapens meer te bouwen. "Je bent altijd maar aan het kernwapens bouwen. Ontspan je eens. Je hoeft dat niet te doen. Laten we wat appartementen aan je kustlijn neerzetten", zei Trump.

Het gesprek duurde drie uur en Rogan en Trump hadden het nog over een uiteenlopende reeks van andere thema's. Zo zei de presidentskandidaat dat hij de aanstelling van "ontrouwe mensen" betreurt tijdens zijn periode als president.

Populair

Hij zei ook open te staan om de inkomstenbelasting volledig af te schaffen en te vervangen door hogere tarieven op import. Ook zei Trump te geloven in buitenaards leven. En hij herhaalde de claim dat de verkiezingen van 2020 "van hem gestolen" zijn.

De podcast van Joe Rogan is de populairste op het streamingplatform Spotify. Hij heeft er meer dan 14 miljoen luisteraars. Rogan, die een voornamelijk mannelijk publiek aanspreekt, is populair bij zowel Democratische, Republikeinse als onafhankelijke kiezers.

Het campagneteam van de Democratische kandidaat Kamala Harris sprak eerder ook al met Joe Rogan over een mogelijk interview. Maar volgens een woordvoerder is het er door "planningsproblemen" nog niet van gekomen.

Meer uit Buitenland

VN: Voedseltekort dreigt voor miljoenen mensen door Iran-oorlog

GENÈVE (ANP/RTR) - Tientallen miljoenen mensen in de wereld kunnen worden getroffen door levensbedreigende honger als de oorlog tegen Iran zich tot juni voortsleept. Deze waarschuwing deed het Wereldvoedselprogramma van de VN (WFP).

1 uur geleden
VN willen onderzoek naar dodelijke explosie ziekenhuis Kabul

KABUL (ANP) - De mensenrechtentak van de Verenigde Naties wil een onafhankelijk en transparant onderzoek naar een dodelijk incident bij een ziekenhuis voor verslavingszorg in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Daar vielen volgens de Afghaanse autoriteiten honderden doden na een Pakistaanse luchtaanval.

1 uur geleden
Zelensky aan EU: over 1,5 maand weer olie door Droezjba-pijplijn

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat binnen anderhalve maand weer olie kan stromen door de beschadigde Droezjba-pijpleiding. Dat schrijft hij in een brief aan de Europese Commissie.

2 uur geleden
Zeestraat Hormuz kan niet los worden gezien van oorlog, zegt Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - De toestand in de Straat van Hormuz kan niet los worden gezien van de oorlog van Israël en de VS tegen Iran, zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi tegen VN-chef António Guterres. De minister benadrukte dat landen en instellingen die zich zorgen maken over vrede en veiligheid de aanvalsoorlog van Israël en de VS tegen Iran moeten veroordelen.

2 uur geleden
VN beginnen onderzoek naar dodelijke aanval op meisjesschool Iran

GENÈVE (ANP/RTR) - De Verenigde Naties hebben een onderzoek ingesteld naar een dodelijke aanval op een meisjesschool in Iran. Die vond plaats op de eerste dag van de Amerikaans-Israëlische bombardementen.

2 uur geleden
Iran zet strijd tegen Israël en VS voort en wijst bemiddeling af

TEHERAN/JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft weer melding gemaakt van Iraanse raketaanvallen op het land. De melding volgt op de claim van minister van Defensie Israel Katz dat onder anderen Ali Larijani bij een Israëlische aanval is gedood. De strijd gaat volgens Iran onverminderd door.

3 uur geleden
EU-buitenlandchef: we begrijpen acties van de VS niet echt

BRUSSEL (ANP/RTR) - De EU houdt steeds meer rekening met de onvoorspelbaarheid van de Verenigde Staten nu Donald Trump er ruim een jaar president is, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Natuurlijk zijn we bondgenoten van Amerika, maar we begrijpen hun recente acties niet helemaal", aldus Kallas.

3 uur geleden