Trump noemt Xi Jinping 'briljante vent' in podcast van Joe Rogan
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - In een interview met podcasthost Joe Rogan sprak de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump zijn lof uit voor de Chinese president Xi Jinping. "Hij houdt 1,4 miljard mensen in een ijzeren greep. Of je het nu leuk vindt of niet, hij is gewoon een briljante vent", zei de oud-president.
In het interview, dat werd opgenomen in Austin in Texas, zei Trump ook tegen Rogan dat hij de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un had aangeraden geen nucleaire wapens meer te bouwen. "Je bent altijd maar aan het kernwapens bouwen. Ontspan je eens. Je hoeft dat niet te doen. Laten we wat appartementen aan je kustlijn neerzetten", zei Trump.
Het gesprek duurde drie uur en Rogan en Trump hadden het nog over een uiteenlopende reeks van andere thema's. Zo zei de presidentskandidaat dat hij de aanstelling van "ontrouwe mensen" betreurt tijdens zijn periode als president.
Populair
Hij zei ook open te staan om de inkomstenbelasting volledig af te schaffen en te vervangen door hogere tarieven op import. Ook zei Trump te geloven in buitenaards leven. En hij herhaalde de claim dat de verkiezingen van 2020 "van hem gestolen" zijn.
De podcast van Joe Rogan is de populairste op het streamingplatform Spotify. Hij heeft er meer dan 14 miljoen luisteraars. Rogan, die een voornamelijk mannelijk publiek aanspreekt, is populair bij zowel Democratische, Republikeinse als onafhankelijke kiezers.
Het campagneteam van de Democratische kandidaat Kamala Harris sprak eerder ook al met Joe Rogan over een mogelijk interview. Maar volgens een woordvoerder is het er door "planningsproblemen" nog niet van gekomen.
Meer uit Buitenland
BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
11 minuten geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny is door Rusland in zijn cel vermoord met gif, concluderen Nederland, het VK, Zweden, Frankrijk en Duitsland. Er is op hem epibatidine gevonden, stellen ze. "Alleen de Russische staat had de middelen, het motief en het lak aan het internationaal recht" om zo'n daad te plegen, menen ze.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Geen energiecentrale in Oekraïne is nog ongeschonden door Russische luchtaanvallen, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Zijn land heeft nog altijd voortdurend tekort aan luchtverdedigingswapens. Soms leveren Oekraïnes bondgenoten volgens hem "pas op het allerlaatste moment" nieuwe raketten om Russische drones en raketten uit de lucht te halen.
6 uur geleden