Trump noemt vicepresidentskandidaat Harris een monster
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Trump heeft de vicepresidentskandidaat van de rivaliserende Democraten donderdag een liegend monster genoemd. In een interview bij Fox Business Netwerk verwees hij twee keer naar Kamala Harris als "dit monster."
Harris is de running mate van de Democratische presidentskandidaat Joe Biden. Ze hield een dag eerder een debat op televisie met vicepresident Mike Pence, en volgens Trump was alles wat ze heeft gezegd een leugen. Pence zou volgens de president het duel overtuigend hebben gewonnen.
Trump (74) haalde ook uit naar Biden (77). Volgens hem zal de Democraat het niet lang volhouden, mocht die de presidentsverkiezingen op 3 november winnen. Hij regeert hoogstens twee maanden omdat hij geestelijk niet in staat is president te zijn, betoogde de president. Trump plaatste eerder ook al vraagtekens bij de mentale fitheid van zijn uitdager.
Meer uit Buitenland
SIMFEROPOL (ANP/RTR/AFP) - Op het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim is de noodtoestand uitgeroepen. Dat gebeurde vanwege economische problemen, zegt regionale leider Sergej Aksonjov op sociale media.
2 minuten geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Een Taiwanees scheepvaartbedrijf heeft bevestigd dat een containerschip in de Straat van Hormuz is geraakt door een "onbekend object". Het gaat goed met de bemanning, de lading en het schip zelf, stelt containerrederij Evergreen Marine Corp.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In de EU zijn ruim 700 criminele netwerken actief, meldt EU-politiedienst Europol. De criminele netwerken houden zich bezig met drugssmokkel, cybercriminaliteit, mensensmokkel, fraude en witwassen. Naar schatting zijn zo'n 400.000 mensen actief binnen die netwerken uit 118 verschillende landen.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Zuid-Koreaanse first lady Kim Keon-hee is opnieuw veroordeeld tot een gevangenisstraf. Ze zou gunsten hebben verleend in ruil voor dure cadeaus en kreeg daar zeven jaar cel voor.
2 uur geledenQUITO (ANP/RTR) - De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft een nationale feestdag aangekondigd nadat het voetbalelftal de volgende ronde heeft bereikt op het WK. Hij bedankte de spelers op X, na hun overwinning op Duitsland.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn, sinds het steeds warmer werd vanaf 18 juni, al 55 mensen verdronken. Dit zei de minister van Sport Marina Ferrari vrijdag. Het gaat vooral om jonge mensen die verkoeling zochten door op plekken te gaan zwemmen waar normaal niet wordt gezwommen en het gevaarlijk is.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische autoriteiten hebben de verdachten geïdentificeerd van de explosie bij een synagoge in Luik. De politie maakte dat via X bekend nadat zeven arrestaties waren verricht.
2 uur geleden