Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump noemt vicepresidentskandidaat Harris een monster

Trump noemt vicepresidentskandidaat Harris een monster

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Trump heeft de vicepresidentskandidaat van de rivaliserende Democraten donderdag een liegend monster genoemd. In een interview bij Fox Business Netwerk verwees hij twee keer naar Kamala Harris als "dit monster."

Harris is de running mate van de Democratische presidentskandidaat Joe Biden. Ze hield een dag eerder een debat op televisie met vicepresident Mike Pence, en volgens Trump was alles wat ze heeft gezegd een leugen. Pence zou volgens de president het duel overtuigend hebben gewonnen.

Trump (74) haalde ook uit naar Biden (77). Volgens hem zal de Democraat het niet lang volhouden, mocht die de presidentsverkiezingen op 3 november winnen. Hij regeert hoogstens twee maanden omdat hij geestelijk niet in staat is president te zijn, betoogde de president. Trump plaatste eerder ook al vraagtekens bij de mentale fitheid van zijn uitdager.

Meer uit Buitenland

Taiwan hoopt op internationale veroordeling Chinese oefeningen

TAIPEI (ANP/RTR) - Het Taiwanese ministerie van Defensie roept landen op om gezamenlijk de Chinese militaire oefeningen rond Taiwan te veroordelen. Het ministerie zegt dinsdag 71 militaire vliegtuigen en 13 militaire schepen bij Taiwan te hebben waargenomen.

9 minuten geleden
Khaleda Zia (80), eerste vrouwelijke Bengaalse premier, overleden

DHAKA (ANP/AFP/DPA) - Khaleda Zia, de Bengaalse oud-premier en tevens eerste vrouwelijke premier van dat land, is op 80-jarige leeftijd overleden. In reactie op Zia's overlijden heeft de overheid drie dagen van nationale rouw afgekondigd. Zia wordt woensdag begraven.

11 minuten geleden
Kremlin deelt geen bewijs over vermeende aanval op huis Poetin

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin gaat geen bewijs delen over de vermeende Oekraïense aanval op een huis van president Vladimir Poetin. Ook wordt geen informatie gedeeld over of Poetin in de woning aanwezig was.

1 uur geleden
Belarus verleent opnieuw gevangenen gratie

MINSK (ANP/RTR) - Belarus verleent 22 gevangenen gratie, meldt staatspersbureau Belta. Volgens het kantoor van president Aleksandr Loekasjenko gaat het om vijftien vrouwen en zeven mannen, die "in het belang van hun families" worden vrijgelaten. Twintig van hen zouden politieke gevangenen zijn.

1 uur geleden
Extra politie tijdens jaarwisseling Sydney na aanslag Bondi Beach

SYDNEY (ANP/DPA) - Australië zet in Sydney met de jaarwisseling extra politie in, bijna drie weken na de aanslag op Bondi Beach. In de haven van Sydney wordt het nieuwe jaar ingeluid met een vuurwerkshow, een van de bekendste ter wereld, en wordt stilgestaan bij de slachtoffers van de aanslag.

2 uur geleden
Turkije arresteert 357 IS-verdachten in nachtelijke operatie

ISTANBUL (ANP/RTR) - De Turkse politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag 357 verdachten gearresteerd in een grootschalige operatie tegen Islamitische Staat (IS). Dat meldt de Turkse minister van Binnenlandse Zaken op X. In 21 provincies werden invallen gedaan, waaronder in Istanbul.

3 uur geleden
Saudi-Arabië leidt aanval op wapens voor separatisten Jemen

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Een door Saudi-Arabië geleide coalitie heeft een aanval uitgevoerd op de Jemenitische haven al-Mukalla, waar een grote lading wapens en gevechtsvoertuigen werd uitgeladen die bestemd was voor separatisten. De vracht zou afkomstig zijn geweest uit de Verenigde Arabische Emiraten. Dat land steunt de separatisten, die onlangs twee strategische gebieden hebben ingenomen.

4 uur geleden