Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump noemt top drie mogelijke opvolgers van Fed-baas Powell

Trump noemt top drie mogelijke opvolgers van Fed-baas Powell

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft verschillende mensen genoemd die mogelijk Jerome Powell kunnen opvolgen als voorzitter van de centrale bank. Trump zei dat hij adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett, Fed-bestuurder Christopher Waller en voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh als finalisten ziet om Powell op te volgen.

"Je kunt zeggen dat dat de top drie is", zei Trump tegen verslaggevers. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent, die werd gezien als kanshebber voor de baan, organiseert de zoektocht en herhaalde dat hij geen interesse had in de positie. "Ik ben de enige persoon op aarde die de baan niet wil", zei Bessent.

Powells termijn als Fed-voorzitter loopt in mei volgend jaar af. Trump dringt al maanden tevergeefs bij Powell aan op een renteverlaging en dreigde met zijn ontslag. Ook heeft Trump gezegd dat hij Powell niet zal herbenoemen wanneer zijn termijn afloopt. De president heeft duidelijk gemaakt dat hij van plan is een Fed-voorzitter aan te stellen die meer op een lijn ligt met Trumps aandringen op snelle renteverlagingen.

Er heerst nog onduidelijkheid over hoe de tijdlijn voor het kiezen van een opvolger voor Powell eruitziet. The Wall Street Journal meldde eerder deze week dat Bessent vrijdag is begonnen met een reeks sollicitatiegesprekken om de volgende voorzitter van de Fed te selecteren. Waller zei woensdag dat er voor hem nog geen gesprek voor de functie was gepland.

Meer uit Financieel

Irak wil olieproductie fors opvoeren na akkoord VS en Iran

BAGDAD (ANP) - Irak heeft de exploitanten van vijf grote olievelden gevraagd de productie weer op te voeren naar het niveau van voor de oorlog in het Midden-Oosten. Dat gebeurde nadat de Verenigde Staten en Iran een akkoord bereikten dat moet leiden tot de volledige heropening van de Straat van Hormuz.

9 uur geleden
Krant: België start zoektocht naar koper staatsbank Belfius

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering zoekt vanaf maandag officieel een investeerder voor haar belang in staatsbank Belfius, het voormalige Dexia België. Dat schrijft De Tijd op basis van bronnen. Eind vorig jaar stemde de Belgische regering in met de verkoop van een belang van 20 procent van de bank, die sinds 2011 volledig in handen is van de overheid.

10 uur geleden
Economen: Chinese muntmanipulatie kost Duitsland miljarden

KEULEN (ANP/DPA) - De Chinese munt, die volgens critici kunstmatig laag wordt gehouden door Beijing, kost de Duitse economie jaarlijks miljarden euro's aan economische groei. Dat komt naar voren in een studie van het Duitse Economisch Instituut (IW), uitgevoerd in opdracht van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken.

11 uur geleden
Sportwagenmaker Porsche snijdt verder in kosten

STUTTGART (ANP) - Sportautofabrikant Porsche is bezig de gesprekken af te ronden over extra kostenbesparingen, nu het bedrijf uit Stuttgart zich voorbereidt op een periode met een lagere productie. Het concern verwacht voor de zomervakantie in juli een akkoord te bereiken met werknemersvertegenwoordigers over de bezuinigingen, zei topman Michael Leiters tegen de Frankfurter Allgemeine Zeitung.

13 uur geleden
BYD ontkent milieuschendingen bij bouw fabriek in Hongarije

SZEGED (ANP) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD verwerpt beschuldigingen dat het bedrijf milieuregels in Hongarije heeft overtreden tijdens de bouw van zijn eerste fabriek in de Europese Unie. De Hongaarse politie onderzoekt meldingen dat BYD vervuilde grond van de bouwplaats in de zuidelijke stad Szeged zou hebben afgevoerd naar een andere locatie.

14 uur geleden
FNV: ook medewerkers Holland & Barrett gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Ook medewerkers van gezondheidswinkelketen Holland & Barrett doen zondag mee aan een staking in de retailsector, meldt FNV. Vrijdag werd al bekend dat medewerkers van tientallen winkels van slijterijketen Gall & Gall en drogisterijketens Kruidvat en Etos gaan staken.

15 uur geleden
Frankrijk op weg naar zwakste groei in veertien jaar

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei in Frankrijk zwakt dit jaar af doordat huishoudens worden geraakt door de hoge olieprijzen, verwacht het Franse statistiekbureau Insee. Naar verwachting groeit het bruto binnenlands product (bbp) in 2026 met slechts 0,7 procent, na een groei van 0,9 procent in 2025.

15 uur geleden