Trump noemt oud-aanklager Jack Smith een 'gestoord beest'
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oud-speciaal aanklager Jack Smith een "gestoord beest" genoemd. Smith wordt donderdag onder ede gehoord voor het Amerikaanse Congres, waar hij verklaart over zijn gestaakte onderzoek naar Trumps pogingen de verkiezingsuitslag van 2020 ongedaan te maken.
"Het gestoorde beest Jack Smith wordt met de grond gelijkgemaakt voor het Congres", aldus Trump. "Het was klaar wanneer het ging over zijn eerdere mislukkingen en oneerlijke vervolgingen. Hij heeft vele levens gesloopt, op zogenaamd legitieme wijze."
Smith verklaarde dat Trump in zijn pogingen de uitslag van de presidentiële verkiezingen van 2020 ongedaan te maken "moedwillig" de wet brak. Die verkiezingsrace werd gewonnen door de Democraat Joe Biden, een uitslag die Trump betwistte. Nadat Trump werd herkozen voor een tweede termijn in 2024, staakte Smith zijn strafzaken. Een daarvan ging over bovengenoemde pogingen, een andere over het vermeende onwettige bezit van staatsgeheime documenten.
Terugtrekken
Volgens Amerikaanse media was Smith destijds niet van plan zich te laten ontslaan zodra Trump opnieuw aan de macht kwam, en koos hij daarom ervoor zich terug te trekken. Trump zei destijds al Smith direct te willen ontslaan.
Ook zouden de zaken weinig steekhoudend zijn gebleken als Smith had doorgezet: het ministerie van Justitie in de VS vervolgt beleidshalve geen president in functie. Dat beleid schrijft voor dat een dergelijke stap de uitvoerende macht in het land te zeer zou schaden. Het is desondanks wettelijk niet onmogelijk.
Meer uit Buitenland
CAMBRIDGE (ANP) - Dat er op aarde leven mogelijk is, is niet te danken aan kometen. Dat concludeert een groep wetenschappers van de Britse Universiteit van Cambridge. Ze zijn het niet eens met de gangbare theorie in de wetenschap, namelijk dat kometen die miljarden jaren geleden insloegen op aarde daarbij de bouwstenen voor het leven hebben achtergelaten. Dit zijn onder meer koolstof, stikstof en waterstofcyanide.
14 minuten geledenMADRID (ANP) - De Spaanse Federatie van Gemeenten en Provincies heeft gemeentebesturen opgeroepen woensdagavond om 20.00 uur een minuut stilte te houden ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het dodelijke treinongeluk eerder op woensdag. Dit meldt nieuwswebsite Demócrata.
21 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het is de Verenigde Staten gelukt om meer landen tegen een VN-resolutie te laten stemmen waarin wordt opgeroepen de Amerikaanse blokkade van Cuba te beëindigen. Deze stemming wordt al tientallen jaren gehouden. Cuba beschuldigde de VS van tevoren van het uitoefenen van druk op landen die Cuba steunen.
21 minuten geledenMADRID (ANP) - Volgens de Spaanse vakbond van machinisten en conducteurs (Semaf) gaat de geplande staking bij spoorwegmaatschappij Renfe donderdag door, meldt nieuwswebsite Demócrata. De vakbond uitte daarnaast zijn medeleven met de slachtoffers van het dodelijke treinongeluk van woensdag, waarbij minstens 68 mensen omkwamen.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Likoed-partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Arabische partijen ervan beschuldigd de verkiezingen in het land te hebben gestolen. De laatste stemmen worden nog geteld. Likoed gaat aan kop, maar de Arabische partijen hebben een recordaantal stemmen gekregen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gerenommeerde Iraanse filmmaker Jafar Panahi is door een rechtbank in Iran veroordeeld tot een gevangenisstraf van ruim vijf jaar. Dat meldt persbureau AFP op basis van een verklaring van zijn advocaat aan Iraanse media. Het is niet duidelijk waarvan hij precies wordt beschuldigd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oekraïne hoopt binnen twee weken een nieuwe ronde van onderhandelingen met Rusland te kunnen plannen, zegt president Volodymyr Zelensky. Voor de besprekingen onder Amerikaanse leiding treedt Abu Dhabi als gastheer op.
2 uur geleden