Trump noemt opstarten afzettingsprocedure 'absoluut ridicuul'
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP/DPA) - President Donald Trump heeft de voorbereidingen in het Congres om hem af te zetten "absoluut ridicuul" genoemd en zei dat ze "enorme woede" veroorzaken. Hij voegde er wel aan toe dat hij geen geweld wil.
"Ik wil geen geweld", zei Trump toen hij in het vliegtuig stapte voor een reis naar Texas. Hij zei verder dat de verwachte stemming in het Huis van Afgevaardigden over het opstarten van een tweede afzettingsprocedure woensdag een "voortzetting is van de grootste heksenjacht in de politieke geschiedenis". Trump zei ook nog dat socialmediabedrijven als Facebook en Twitter een "catastrofale fout" hebben gemaakt met het blokkeren van zijn account.
Trump wilde in zijn eerste opmerkingen tegen verslaggevers sinds 8 december niet antwoorden op vragen of hij zal aftreden.
Acht dagen
Met nog acht dagen te gaan in zijn eerste termijn als president staat Trump er zo goed als alleen voor. Hij wordt gemeden door voormalige aanhangers, buitengesloten op sociale media en wordt nu geconfronteerd met een poging om hem af te zetten nadat hij op 6 januari betogers in een toespraak aanspoorde om naar het Congres op te trekken. Die toespraak noemde hij dinsdag overigens "volkomen gepast".
Als het Huis van Afgevaardigden besluit Trump te 'impeachen', zou daarmee geschiedenis worden geschreven. Het zou de eerste keer zijn dat een president twee keer te maken krijgt met zo'n afzettingsprocedure.
Een definitieve beslissing over het afzetten van Trump zou echter in de Senaat moeten vallen. Hoewel het ongenoegen over Trump ook onder Republikeinen groeit, is de tweederdemeerderheid die nodig is voor een veroordeling nog niet in zicht in de Senaat. Op 20 januari wordt de opvolger van Trump, de Democraat Joe Biden, beëdigd als nieuwe president.
Meer uit Buitenland
ADDIS ABEBA (ANP/RTR) - De Ethiopische regering heeft een Egyptische diplomaat tot persona non grata verklaard en hem opgedragen het land binnen 48 uur te verlaten. Dat meldt de staatsomroep Ethiopian Broadcasting Corporation. Waarom de diplomaat het land moet verlaten, is niet duidelijk.
5 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - In de Jemenitische hoofdstad Sanaa, die in handen is van de pro-Iraanse Houthi's, zijn donderdagavond laat harde explosies te horen geweest, meldt een correspondent van AFP. Beelden van het persbureau toonden grote rookpluimen boven de stad.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten is in aanloop naar de parlementsverkiezingen van november discussie ontstaan over spotjes die de regering laat uitzenden. Die lijken op campagnefilmpjes en worden betaald met geld dat door het Congres eigenlijk was bestemd voor zaken als grensbewaking en de bestrijding van drugscriminaliteit, komt naar voren uit onderzoek voor The Washington Post.
8 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Uit eerste onderzoek naar het incident aan boord van een flydubai-vlucht naar Tel Aviv afgelopen woensdag is gebleken dat de copiloot inderdaad zijn collega heeft aangevallen. Dat meldt het Saudische ministerie van Binnenlandse Zaken. Ooggetuigen en de Israëlische regering zeiden dit al. Volgens Israël was het de bedoeling om het vliegtuig te laten neerstorten.
9 uur geledenNASHVILLE (ANP) - De Amerikaanse moordenaar Christa Pike is nog in leven nadat haar executie was mislukt. "Wat ons verteld is, is dat ze in kritieke toestand verkeert en levensreddende zorg krijgt", zei haar advocaat Randall Spivey tijdens een persmoment.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In tal van Franse steden zijn er donderdag opnieuw ongeregeldheden, brandstichtingen en vernielingen geweest bij scholierenacties gericht tegen het in hun ogen ondeugdelijke en berooide onderwijssysteem. Het ministerie van Binnenlandse Zaken spreekt van 1949 aanhoudingen in heel het land. Woensdag waren er nog 625 aanhoudingen.
10 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne zegt voor het eerst een zelfgemaakte ballistische raket te hebben ingezet tegen Rusland. De FP-7-raket is waarschijnlijk moeilijker te onderscheppen dan de drones en kruisraketten die Oekraïne nu veelal gebruikt en draagt ook een zwaardere springlading. "Eerste gebruik in de strijd" van een Oekraïense FP-7, meldde president Volodymyr Zelensky donderdag op sociale media.
11 uur geleden