Trump noemt opstarten afzettingsprocedure 'absoluut ridicuul'
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP/DPA) - President Donald Trump heeft de voorbereidingen in het Congres om hem af te zetten "absoluut ridicuul" genoemd en zei dat ze "enorme woede" veroorzaken. Hij voegde er wel aan toe dat hij geen geweld wil.
"Ik wil geen geweld", zei Trump toen hij in het vliegtuig stapte voor een reis naar Texas. Hij zei verder dat de verwachte stemming in het Huis van Afgevaardigden over het opstarten van een tweede afzettingsprocedure woensdag een "voortzetting is van de grootste heksenjacht in de politieke geschiedenis". Trump zei ook nog dat socialmediabedrijven als Facebook en Twitter een "catastrofale fout" hebben gemaakt met het blokkeren van zijn account.
Trump wilde in zijn eerste opmerkingen tegen verslaggevers sinds 8 december niet antwoorden op vragen of hij zal aftreden.
Acht dagen
Met nog acht dagen te gaan in zijn eerste termijn als president staat Trump er zo goed als alleen voor. Hij wordt gemeden door voormalige aanhangers, buitengesloten op sociale media en wordt nu geconfronteerd met een poging om hem af te zetten nadat hij op 6 januari betogers in een toespraak aanspoorde om naar het Congres op te trekken. Die toespraak noemde hij dinsdag overigens "volkomen gepast".
Als het Huis van Afgevaardigden besluit Trump te 'impeachen', zou daarmee geschiedenis worden geschreven. Het zou de eerste keer zijn dat een president twee keer te maken krijgt met zo'n afzettingsprocedure.
Een definitieve beslissing over het afzetten van Trump zou echter in de Senaat moeten vallen. Hoewel het ongenoegen over Trump ook onder Republikeinen groeit, is de tweederdemeerderheid die nodig is voor een veroordeling nog niet in zicht in de Senaat. Op 20 januari wordt de opvolger van Trump, de Democraat Joe Biden, beëdigd als nieuwe president.
Meer uit Buitenland
MINAB (ANP) - Amnesty International wil dat degenen die verantwoordelijk zijn voor de luchtaanval op een school in Iran ter verantwoording worden geroepen. De mensenrechtenorganisatie zegt uitgebreid onderzoek te hebben gedaan en stelt dat het Amerikaanse leger waarschijnlijk niet genoeg voorzorgsmaatregelen heeft genomen om burgerslachtoffers te voorkomen. In de school werden zeker 168 mensen gedood, onder wie meer dan honderd kinderen.
34 minuten geledenMADRID (ANP) - Spanje doet niet mee aan een militaire missie in de Straat van Hormuz, zegt defensieminister Margarita Robles. Spanje noemt de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran al langer illegaal. Het peinst er volgens haar niet over om mee te gaan in pogingen om die oorlog te ondersteunen.
57 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft met Kenia afgesproken dat er geen Kenianen meer zullen worden ingezet in de oorlog met Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken Musalia Mudavadi zei die toezegging te hebben gekregen in een gesprek met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov in Moskou.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt dit jaar 458 miljoen euro vrij van het humanitaire budget voor hulp in het Midden-Oosten. Het grootste deel van het budget gaat naar Syrië (210 miljoen) en naar de Palestijnen (124 miljoen). Ook gaat er geld voor humanitaire hulp naar Libanon (100 miljoen), Jordanië (15,5 miljoen) en Egypte (8 miljoen).
2 uur geledenLINCOLN (ANP) - Meer dan 600.000 hectare van de Amerikaanse staat Nebraska ligt in de as door natuurbranden, schrijft persbureau Reuters. Het zou onder meer gaan om de grootste natuurbrand ooit in de staat en nog drie andere kleinere branden. Hoge windsnelheden, lage luchtvochtigheid en droge omstandigheden leidden tot de grote natuurbranden.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk werkt met medestanders aan een gezamenlijk plan om een einde te maken aan de blokkade van de Straat van Hormuz voor onder meer olie- en gastankers, zegt premier Keir Starmer. Het wordt geen NAVO-missie, onderstreepte hij, na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat bondgenoten moeten helpen bij het heropenen van de zeestraat.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Iraanse autoriteiten moeten stoppen met het gebruik van excessief geweld tegen burgers, de internettoegang herstellen en opgepakte demonstranten vrijlaten. Die oproep doet VN-rapporteur Mai Sato, die onderzoek deed naar het gewelddadige optreden tegen de protesten in Iran die voorafgingen aan de oorlog.
4 uur geleden