Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump noemt illegale immigranten 'dieren' in campagnetoespraak

Trump noemt illegale immigranten 'dieren' in campagnetoespraak

GRAND RAPIDS (ANP/RTR) - Donald Trump heeft immigranten die de Verenigde Staten illegaal binnenkomen "dieren" en "niet menselijk" genoemd. Dat deed de voormalige president in een toespraak in Michigan, een staat die hij evenals Wisconsin deze week aandoet.

De Republikeinse presidentskandidaat, geflankeerd door verschillende wetshandhavers in uniform, haalde gevallen aan van gewelddadigheden waarbij illegalen betrokken zouden zijn geweest en waarschuwde dat geweld en chaos Amerika in de greep krijgen als hij de verkiezingen van 5 november niet wint.

Trump: "De Democraten zeggen: noem ze alsjeblieft geen dieren, het zijn mensen. Ik zeg: nee, het zijn geen mensen, het zijn geen mensen. Het zijn dieren."

Tijdens toespraken beweert Trump regelmatig dat immigranten die illegaal de grens met Mexico oversteken, zijn ontsnapt uit gevangenissen en gestichten in hun thuisland. In de VS zouden ze vervolgens misdaad en geweld aanwakkeren.

Hoewel de beschikbare gegevens over de immigratiestatus van criminelen in de VS schaars zijn, zeggen onderzoekers dat mensen die illegaal in de VS verblijven niet vaker gewelddadige misdaden plegen dan mensen die in het land zijn geboren.

Meer uit Buitenland

Finland laat vrachtschip vertrekken na beschadiging zeekabel

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten laten het vrachtschip Fitburg vertrekken. Dat vaartuig was op verdenking van sabotage aan de ketting gelegd nadat een kabel op de zeebodem was beschadigd. Er zit nog een bemanningslid vast en andere opvarenden kregen een reisverbod opgelegd.

3 minuten geleden
Genocidezaak Myanmar begonnen bij Internationaal Gerechtshof

DEN HAAG (ANP) - Bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag is de genocidezaak tegen Myanmar begonnen. Die werd door Gambia aangespannen om het verdrijven van de Rohingya-minderheid in het Aziatische land in 2016 en 2017. Daarbij werden zo'n 700.000 mensen door veiligheidstroepen gedwongen te vluchten naar buurland Bangladesh. Velen werden vermoord, verkracht of zagen hun woonplaatsen in de as gelegd worden.

38 minuten geleden
Duitsland wil banden met India verder aanhalen

AHMEDABAD (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil op veiligheidsgebied nauwer samenwerken met India. Zo moet de Aziatische grootmacht minder afhankelijk worden van Rusland, stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn eerste bezoek aan India sinds zijn aantreden.

1 uur geleden
Minister: Iran niet op zoek naar oorlog, maar er wel op voorbereid

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is niet op zoek naar oorlog, maar is daar wel op voorbereid. Dat zei buitenlandminister Abbas Araghchi. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met militair ingrijpen in het land vanwege de aanhoudende gewelddadige protesten.

1 uur geleden
Poolse oud-minister van Justitie krijgt asiel in Hongarije

WARSCHAU (ANP/RTR) - De voormalige Poolse minister van Justitie Zbigniew Ziobro heeft asiel gekregen in Hongarije. Dat meldt de oud-bewindsman op X. In zijn bericht spreekt hij zijn dank uit voor de regering van de Hongaarse premier Viktor Orbán en hekelt hij die van de Poolse premier Donald Tusk vanwege de lopende onderzoeken naar hem.

2 uur geleden
One Battle After Another grote winnaar bij Golden Globes

LOS ANGELES (ANP) - One Battle After Another was zondagavond met vier prijzen de grote winnaar tijdens de uitreiking van de 83e editie van de Golden Globes. De film, negen keer genomineerd, won onder meer de prijzen voor beste regisseur (Paul Thomas Anderson), beste vrouwelijke bijrol (Teyana Taylor) en beste film in de categorie komedie of musical.

5 uur geleden
Bosbranden in zuiden van Argentinië

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - In het zuiden van Argentinië woeden verschillende bosbranden die volgens de autoriteiten inmiddels ruim 15.000 hectare natuur in de as hebben gelegd. De grootste brand woedt sinds een week bij het kleine plaatsje Chubut in het Andesgebergte. Daar is zo'n 12.000 hectare in vlammen opgegaan.

6 uur geleden