Trump noemt illegale immigranten 'dieren' in campagnetoespraak
GRAND RAPIDS (ANP/RTR) - Donald Trump heeft immigranten die de Verenigde Staten illegaal binnenkomen "dieren" en "niet menselijk" genoemd. Dat deed de voormalige president in een toespraak in Michigan, een staat die hij evenals Wisconsin deze week aandoet.
De Republikeinse presidentskandidaat, geflankeerd door verschillende wetshandhavers in uniform, haalde gevallen aan van gewelddadigheden waarbij illegalen betrokken zouden zijn geweest en waarschuwde dat geweld en chaos Amerika in de greep krijgen als hij de verkiezingen van 5 november niet wint.
Trump: "De Democraten zeggen: noem ze alsjeblieft geen dieren, het zijn mensen. Ik zeg: nee, het zijn geen mensen, het zijn geen mensen. Het zijn dieren."
Tijdens toespraken beweert Trump regelmatig dat immigranten die illegaal de grens met Mexico oversteken, zijn ontsnapt uit gevangenissen en gestichten in hun thuisland. In de VS zouden ze vervolgens misdaad en geweld aanwakkeren.
Hoewel de beschikbare gegevens over de immigratiestatus van criminelen in de VS schaars zijn, zeggen onderzoekers dat mensen die illegaal in de VS verblijven niet vaker gewelddadige misdaden plegen dan mensen die in het land zijn geboren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - "Alle Amerikaanse schepen, vliegtuigen en militairen (...) blijven in en rond Iran", schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social, "totdat de daadwerkelijk gesloten overeenkomst volledig is nageleefd".
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse man die ervan werd beschuldigd vrouwen te hebben gewurgd, hun lichamen te hebben versneden en hun stoffelijke resten te hebben verspreid, heeft schuld bekend aan acht moorden. Hiermee is een mysterie opgelost dat tientallen jaren voortsleepte: de zogeheten Gilgo Beach-moorden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte valt de Amerikaanse president Donald Trump bij in diens kritiek op Europese NAVO-landen. Die hebben inderdaad niet allemaal in de oorlog met Iran de hulp geboden die ze de Verenigde Staten wel ooit beloofd hebben, zei Rutte na een bezoek aan Trump. Maar hij heeft Trump ook gewezen op goede voorbeelden, zei hij in een interview met CNN.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.
10 uur geledenLOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.
11 uur geleden