Trump noemt illegale immigranten 'dieren' in campagnetoespraak
GRAND RAPIDS (ANP/RTR) - Donald Trump heeft immigranten die de Verenigde Staten illegaal binnenkomen "dieren" en "niet menselijk" genoemd. Dat deed de voormalige president in een toespraak in Michigan, een staat die hij evenals Wisconsin deze week aandoet.
De Republikeinse presidentskandidaat, geflankeerd door verschillende wetshandhavers in uniform, haalde gevallen aan van gewelddadigheden waarbij illegalen betrokken zouden zijn geweest en waarschuwde dat geweld en chaos Amerika in de greep krijgen als hij de verkiezingen van 5 november niet wint.
Trump: "De Democraten zeggen: noem ze alsjeblieft geen dieren, het zijn mensen. Ik zeg: nee, het zijn geen mensen, het zijn geen mensen. Het zijn dieren."
Tijdens toespraken beweert Trump regelmatig dat immigranten die illegaal de grens met Mexico oversteken, zijn ontsnapt uit gevangenissen en gestichten in hun thuisland. In de VS zouden ze vervolgens misdaad en geweld aanwakkeren.
Hoewel de beschikbare gegevens over de immigratiestatus van criminelen in de VS schaars zijn, zeggen onderzoekers dat mensen die illegaal in de VS verblijven niet vaker gewelddadige misdaden plegen dan mensen die in het land zijn geboren.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
50 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran was van plan om het Midden-Oosten over te nemen, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd tijdens een kabinetsbijeenkomst. "Maar wij kwamen toevallig langs, dus het was niet zo makkelijk."
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Europese Commissie vindt dat Oekraïne geen grondgebied moet afstaan om de oorlog te beëindigen. Dat de Verenigde Staten dat van plan lijken, speelt Rusland in de kaart, aldus de Europese buitenlandchef Kaja Kallas.
3 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.
6 uur geleden