Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump noemt besluit rechter in fraudezaak 'verkiezingsinmenging'

Trump noemt besluit rechter in fraudezaak 'verkiezingsinmenging'

WATERFORD TOWNSHIP (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft zaterdag uitgehaald naar de rechter die vrijdag besloot dat hij 354,9 miljoen dollar (omgerekend 329 miljoen euro) moet betalen in een civiele zaak in New York die draait om fraude met zijn bezittingen. Tijdens een campagnebijeenkomst in de Amerikaanse staat Michigan noemde Trump het besluit "verkiezingsinmenging".

De voormalige president beweerde tijdens de bijeenkomst dat de rechter deel zou uitmaken van een "linkse" samenzwering die erop gericht is hem ervan te weerhouden opnieuw president te worden. Trump is de koploper voor de Republikeinse nominatie voor de presidentsverkiezingen in november.

"Dit weerzinwekkende machtsmisbruik is niet alleen een aanval op mij, maar een aanval op alle Amerikanen", voegde Trump toe. De Republikein herhaalde ook opnieuw de ongefundeerde bewering dat hij de verkiezingen van 2020 zou hebben verloren door verkiezingsfraude.

Het was de eerste keer dat de voormalige president zijn aanhangers toesprak sinds het besluit van rechter Arthur Engoron. Volgens de rechter heeft Trump de waarde van zijn bezittingen jarenlang aangedikt om belastingvoordelen, gunstige leningen en lage premies te krijgen. De rechter verbood Trump ook om de komende drie jaar bedrijven in de staat New York te runnen. Voor zijn zonen Donald jr. en Eric geldt dat zij twee jaar geen zaken mogen doen in New York. Trump heeft gezegd in beroep te gaan.

Meer uit Buitenland

Oekraïne wacht al maand tot VS Patriots vrijgeven, zegt Zelensky

KYIV (ANP) - Oekraïne zegt al bijna een maand te wachten op Amerikaanse toestemming voor de levering van cruciale luchtverdedigingsraketten. Oekraïne gaat dat opnieuw bij de Amerikanen aankaarten, zegt president Volodymyr Zelensky.

32 minuten geleden
Parlement Egypte keurt militaire steun aan Saudi-Arabië goed

CAÏRO (ANP/RTR/AFP) - Egypte kan Saudi-Arabië helpen verdedigen tegen aanvallen van de Houthi's in Jemen. Het Egyptische parlement heeft toestemming gegeven voor het sturen van militaire steun, melden parlementariërs en lokale media.

55 minuten geleden
Macron belooft Franse demonstranten tegemoet te komen

PARIJS (ANP) - De Franse overheid komt met "krachtige maatregelen" als reactie op de protesten in het land, belooft president Emmanuel Macron. Hij zegt de regering te hebben gevraagd "tegemoet te komen aan de legitieme eisen" van demonstranten.

1 uur geleden
VN-onderzoekscommissie: Israël pleegt nog steeds genocide in Gaza

GENÈVE (ANP/AFP) - Israël gaat nog steeds door met het plegen van genocide tegen Palestijnen in de Gazastrook, aldus een onderzoekscommissie van de Verenigde Naties. Ook begaat Israël volgens de commissie oorlogsmisdaden en misdrijven tegen de menselijkheid op de Westelijke Jordaanoever, waaronder uitroeiing, foltering, verkrachting en moord.

1 uur geleden
Ruim 3000 ontheemden na Israëlische operatie in Palestijns Hebron

HEBRON (ANP/AFP) - Israël heeft inmiddels meer dan 3000 Palestijnen verdreven uit Hebron, meldt het stadsbestuur. De Israëlische krijgsmacht (IDF) begon vrijdag met een omvangrijke operatie in Hebron, de grootste stad op de bezette Westelijke Jordaanoever.

2 uur geleden
Coalitiegesprekken in Zweden opnieuw mislukt

STOCKHOLM (ANP) - In Zweden is een nieuwe poging om een coalitie te vormen mislukt. Partijleider Elisabeth Thand Ringqvist van de Centrumpartij ziet onvoldoende steun voor de vorming van een centrumregering.

2 uur geleden
Rusland staat open voor meer humanitaire wapenstilstanden

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland staat open voor meer korte humanitaire wapenstilstanden langs de frontlinie, zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov tegen verslaggevers. Hij verwijst naar het humanitaire bestand dat naar verwachting in de nacht van maandag op dinsdag ingaat rond de stad Olesjky. Maar Rusland zegt het offensief tegen Oekraïne niet te zullen afremmen.

4 uur geleden