Trump noemt besluit rechter in fraudezaak 'verkiezingsinmenging'
WATERFORD TOWNSHIP (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft zaterdag uitgehaald naar de rechter die vrijdag besloot dat hij 354,9 miljoen dollar (omgerekend 329 miljoen euro) moet betalen in een civiele zaak in New York die draait om fraude met zijn bezittingen. Tijdens een campagnebijeenkomst in de Amerikaanse staat Michigan noemde Trump het besluit "verkiezingsinmenging".
De voormalige president beweerde tijdens de bijeenkomst dat de rechter deel zou uitmaken van een "linkse" samenzwering die erop gericht is hem ervan te weerhouden opnieuw president te worden. Trump is de koploper voor de Republikeinse nominatie voor de presidentsverkiezingen in november.
"Dit weerzinwekkende machtsmisbruik is niet alleen een aanval op mij, maar een aanval op alle Amerikanen", voegde Trump toe. De Republikein herhaalde ook opnieuw de ongefundeerde bewering dat hij de verkiezingen van 2020 zou hebben verloren door verkiezingsfraude.
Het was de eerste keer dat de voormalige president zijn aanhangers toesprak sinds het besluit van rechter Arthur Engoron. Volgens de rechter heeft Trump de waarde van zijn bezittingen jarenlang aangedikt om belastingvoordelen, gunstige leningen en lage premies te krijgen. De rechter verbood Trump ook om de komende drie jaar bedrijven in de staat New York te runnen. Voor zijn zonen Donald jr. en Eric geldt dat zij twee jaar geen zaken mogen doen in New York. Trump heeft gezegd in beroep te gaan.
Meer uit Buitenland
ARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".
3 uur geledenPOLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
4 uur geledenCANNES (ANP) - Barbra Streisand krijgt dit jaar op het Filmfestival van Cannes een Gouden Palm voor haar volledige oeuvre en betekenis voor de filmwereld. Dat heeft het festival woensdag bekendgemaakt. De ereprijs wordt op 23 mei uitgereikt, op de slotavond van het evenement. Het is de eerste keer dat de 83-jarige Streisand te gast is op het festival.
4 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran mag volgens de Italiaanse premier Giorgia Meloni niet beschikken over kernwapens, omdat dit ernstige gevolgen voor de internationale veiligheid zal hebben. Dat zei ze tegenover de Italiaanse senaat. Samen met de raketten die het land bezit en ontwikkelt, kan Iran volgens Meloni in de toekomst een bedreiging vormen voor Europa en daarmee Italië. Ze riep de oppositie daarom op haar regering te steunen wat betreft Iran, en zich achter de belangen van Italië te scharen.
5 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijgroepen in het Europees Parlement hebben in een debat over de oorlog in het Midden-Oosten opgeroepen dat het belangrijk is om met één stem te spreken in de EU. "Met 27 verschillende stemmen worden we niet serieus genomen", zei Jeroen Lenaers, die met het CDA is aangesloten bij de grootste partij EVP.
5 uur geleden