Trump noemt besluit rechter in fraudezaak 'verkiezingsinmenging'
WATERFORD TOWNSHIP (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft zaterdag uitgehaald naar de rechter die vrijdag besloot dat hij 354,9 miljoen dollar (omgerekend 329 miljoen euro) moet betalen in een civiele zaak in New York die draait om fraude met zijn bezittingen. Tijdens een campagnebijeenkomst in de Amerikaanse staat Michigan noemde Trump het besluit "verkiezingsinmenging".
De voormalige president beweerde tijdens de bijeenkomst dat de rechter deel zou uitmaken van een "linkse" samenzwering die erop gericht is hem ervan te weerhouden opnieuw president te worden. Trump is de koploper voor de Republikeinse nominatie voor de presidentsverkiezingen in november.
"Dit weerzinwekkende machtsmisbruik is niet alleen een aanval op mij, maar een aanval op alle Amerikanen", voegde Trump toe. De Republikein herhaalde ook opnieuw de ongefundeerde bewering dat hij de verkiezingen van 2020 zou hebben verloren door verkiezingsfraude.
Het was de eerste keer dat de voormalige president zijn aanhangers toesprak sinds het besluit van rechter Arthur Engoron. Volgens de rechter heeft Trump de waarde van zijn bezittingen jarenlang aangedikt om belastingvoordelen, gunstige leningen en lage premies te krijgen. De rechter verbood Trump ook om de komende drie jaar bedrijven in de staat New York te runnen. Voor zijn zonen Donald jr. en Eric geldt dat zij twee jaar geen zaken mogen doen in New York. Trump heeft gezegd in beroep te gaan.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
24 minuten geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
27 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
5 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
7 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
16 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.
17 uur geleden