Trump noemt aanklachten 'belachelijk'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president noemt de twee aanklachten van Democraten in het Amerikaanse huis van Afgevaardigden tegen hem "belachelijk". Trump herhaalde ook zijn uitspraak dat er een "heksenjacht" tegen hem wordt gevoerd.
De president kreeg dinsdag twee aanklachten van het Huis van Afgevaardigden in het impeachment-onderzoek, de zogenoemde afzettingsprocedure tegen hem. Trump wordt machtsmisbruik en belemmering van het Congres ten laste gelegd. Als een meerderheid van het Huis voor impeachment stemt, zal Trump de derde Amerikaanse president zijn tegen wie een afzettingprocedure gaat lopen.
"Belachelijk, en hij weet dat het niet waar is", schreef Trump op Twitter in een reactie nadat Jerry Nadler, voorzitter van de commissie voor Justitie van het Huis van Afgevaardigden de beschuldigingen tegen hem had geuit.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.
3 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De poging om de voor de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is zondag de vierde dag ingegaan. De bultrug is gewond en wordt verzorgd, aldus Duitse media.
5 uur geleden