Trump niet welkom in Schotland rond machtswisseling VS
EDINBURGH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump moet niet proberen naar zijn golfresort in Schotland te vliegen rond de periode waarin Joe Biden de macht overneemt. Premier Nicola Sturgeon geeft hem een negatief advies zolang Schotland in lockdown is, schrijft de krant Sunday Post.
De krant had geschreven dat op het vliegveld Prestwick op 19 januari mogelijk een Amerikaans militair vliegtuig arriveert dat eerder door Trump is gebruikt. Sturgeon zei dat ze geen weet had van plannen van een eventuele trip van Trump naar Schotland. Ze zei te hopen dat de enige reis die Trump onderneemt het verlaten van het Witte Huis is.
Onder de Schotse lockdownregels zijn in- en uitreizen alleen toegestaan als die essentieel zijn. "We laten geen mensen toe tot Schotland zonder een essentieel doel en dat geldt voor hem net als voor ieder ander", zei de premier over de vertrekkende president. "Komen golfen is niet wat ik een essentieel doel zou noemen."
Trump zou een trip naar zijn golfresort in het Schotse Turnberry kunnen overwegen om de aandacht af te leiden van de inauguratie van Biden op 20 januari, schrijft de krant op basis van bronnen in de luchtvaartwereld.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Het blijft nog onduidelijk of Denemarken kan terugvallen op een Europese beschermingsafspraak als de Verenigde Staten Groenland onder dwang zouden overnemen. De Europese Commissie zei eerder dat het verdragsartikel ook voor dat overzeese gebiedsdeel geldt, maar wil daarover nu geen uitsluitsel meer geven. Experts zijn het erover oneens en Nederland stelde eerder dat zulke gebieden niet op de EU-bescherming kunnen rekenen.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff en onderhandelaar Jared Kushner willen binnenkort naar Moskou reizen om de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten. Ze willen de nieuwste conceptvredesvoorstellen presenteren om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
16 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken stuurt zelf meer militairen naar Groenland, maar wil ook dat de NAVO zichtbaarder wordt. De minister van Defensie van het land, Troels Lund Poulsen, heeft dat gezegd in een schriftelijke verklaring aan persbureau AFP. Later woensdag gaat de Deense regering in het Witte Huis in overleg met de Amerikanen, die naar eigen zeggen Groenland in handen willen krijgen.
17 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De directe communicatie tussen de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff en de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi is tot nader order stilgelegd. Dat zegt een hooggeplaatste Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechtspraak in Iran zegt dat mensen die worden gearresteerd bij de protesten in het land met extra spoed worden berecht. De Iraanse autoriteiten hebben de protesten omschreven als rellen en terrorisme. Internationaal is er veel kritiek op het harde optreden van het regime tegen de protesten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het geverifieerde dodental bij de Iraanse protesten tegen de regering is opgelopen tot 2571. Dat zegt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde mensenrechtenorganisatie die zich bezighoudt met Iran.
4 uur geledenDEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.
7 uur geleden