Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump niet welkom in Schotland rond machtswisseling VS

Trump niet welkom in Schotland rond machtswisseling VS

EDINBURGH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump moet niet proberen naar zijn golfresort in Schotland te vliegen rond de periode waarin Joe Biden de macht overneemt. Premier Nicola Sturgeon geeft hem een negatief advies zolang Schotland in lockdown is, schrijft de krant Sunday Post.

De krant had geschreven dat op het vliegveld Prestwick op 19 januari mogelijk een Amerikaans militair vliegtuig arriveert dat eerder door Trump is gebruikt. Sturgeon zei dat ze geen weet had van plannen van een eventuele trip van Trump naar Schotland. Ze zei te hopen dat de enige reis die Trump onderneemt het verlaten van het Witte Huis is.

Onder de Schotse lockdownregels zijn in- en uitreizen alleen toegestaan als die essentieel zijn. "We laten geen mensen toe tot Schotland zonder een essentieel doel en dat geldt voor hem net als voor ieder ander", zei de premier over de vertrekkende president. "Komen golfen is niet wat ik een essentieel doel zou noemen."

Trump zou een trip naar zijn golfresort in het Schotse Turnberry kunnen overwegen om de aandacht af te leiden van de inauguratie van Biden op 20 januari, schrijft de krant op basis van bronnen in de luchtvaartwereld.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: oorlog met Iran pas voorbij als uranium weg is

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.

1 uur geleden
Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

5 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

6 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

6 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

8 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

12 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

18 uur geleden