Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump niet welkom in Schotland rond machtswisseling VS

Trump niet welkom in Schotland rond machtswisseling VS

EDINBURGH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump moet niet proberen naar zijn golfresort in Schotland te vliegen rond de periode waarin Joe Biden de macht overneemt. Premier Nicola Sturgeon geeft hem een negatief advies zolang Schotland in lockdown is, schrijft de krant Sunday Post.

De krant had geschreven dat op het vliegveld Prestwick op 19 januari mogelijk een Amerikaans militair vliegtuig arriveert dat eerder door Trump is gebruikt. Sturgeon zei dat ze geen weet had van plannen van een eventuele trip van Trump naar Schotland. Ze zei te hopen dat de enige reis die Trump onderneemt het verlaten van het Witte Huis is.

Onder de Schotse lockdownregels zijn in- en uitreizen alleen toegestaan als die essentieel zijn. "We laten geen mensen toe tot Schotland zonder een essentieel doel en dat geldt voor hem net als voor ieder ander", zei de premier over de vertrekkende president. "Komen golfen is niet wat ik een essentieel doel zou noemen."

Trump zou een trip naar zijn golfresort in het Schotse Turnberry kunnen overwegen om de aandacht af te leiden van de inauguratie van Biden op 20 januari, schrijft de krant op basis van bronnen in de luchtvaartwereld.

Meer uit Buitenland

Aardverschuiving West-Java kost aan 23 militairen het leven

BANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.

4 minuten geleden
Dodental door winterstorm VS loopt verder op

NEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.

1 uur geleden
Bessent: Canadese premier krabbelt terug na uitspraken in Davos

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney heeft in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump afstand genomen van kritische uitspraken die hij vorige week deed tijdens het World Economic Forum in Davos. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag.

1 uur geleden
Frans parlement neemt verbod sociale media voor kinderen aan

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.

5 uur geleden
Trump verhoogt importheffingen Zuid-Korea naar 25 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.

5 uur geleden
Bol loopt eerste 800 meter op indoorwedstrijd in Metz

METZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.

5 uur geleden
Rechter beraadt zich over stopzetten ICE-operatie Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.

11 uur geleden