Trump neemt in 2022 besluit over verkiezingsdeelname
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump maakt volgend jaar bekend of hij zich in 2024 weer verkiesbaar wil stellen voor het presidentschap. De Republikein zei dinsdag dat hij eerst de parlementsverkiezingen van 2022 wil afwachten.
Trump heeft gezegd dat hij van plan is om ervoor te zorgen dat de Republikeinen volgend jaar zowel in de Senaat als in het Huis van Afgevaardigden de meerderheid van de zetels te veroveren. De tussentijdse verkiezingen zullen in grote mate een populariteitstest zijn voor de zittende regering-Biden.
"Ik denk dat we een hele goede kans maken om het Huis te heroveren", zei de omstreden oud-president in een interview met Fox News. "Eerlijk gezegd is er ook een goede kans dat we de Senaat terugnemen, daarna nemen we een besluit."
Volgens Trump staan zijn aanhangers klaar voor hem als hij besluit om weer mee te doen met de presidentsverkiezingen. "Als ik kijk naar elke peiling, willen ze dat ik me weer verkiesbaar stel, maar we gaan het zien", aldus Trump.
Ook moedigde Trump Amerikanen aan om zich tegen het coronavirus te laten vaccineren. Die uitspraak was opvallend omdat veel Republikeinen en Trump-aanhangers volgens peilingen niet op een coronavaccin zitten te wachten.
Behalve het Fox News-interview en toespraak op een conservatieve conferentie in Florida onlangs, heeft Trump weinig van zich laten horen sinds hij in januari het Witte Huis verliet. Sinds zijn aanhangers het Capitool bestormden, is Trump verbannen van Twitter, het medium dat hij lange tijd als spreekbuis gebruikte.
Meer uit Buitenland
LJUBLJANA (ANP/AFP) - De parlementsverkiezingen in Slovenië worden volgens de exitpoll nipt gewonnen door de liberale Vrijheidsbeweging van premier Robert Golob. Zijn partij ging in de peilingen nek-aan-nek met de rechts-populistische SDS van oud-premier Janez Janša, een man die binnen de Europese Unie wordt gezien als een potentiële dwarsligger.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.
8 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft samen met premier Benjamin Netanyahu de Israëlische krijgsmacht (IDF) opgedragen om "sneller Libanese huizen te slopen in frontliniedorpen" in het zuiden van Libanon. Dat is naar eigen zeggen nodig om een eind te maken aan de "bedreigingen voor Israëlische gemeenschappen".
11 uur geledenARAD (ANP) - Het aantal gewonden na Iraanse aanvallen op de Zuid-Israëlische steden Arad en Dimona is opgelopen naar zeker 180, meldt Al Jazeera op basis van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid. Iraanse raketten troffen de steden zaterdag. Op foto's en video's zijn zwaar beschadigde gebouwen te zien.
11 uur geledenMANAMA (ANP/RTR) - Een Patriot-raket van de Verenigde Staten was hoogstwaarschijnlijk betrokken bij een explosie in Bahrein waarbij tientallen burgers gewond raakten. Dat blijkt uit een expertanalyse die door persbureau Reuters is ingezien. Zowel Bahrein als Washington gaven Iran de schuld van de explosie op 9 maart. Daar werd geen bewijs voor geleverd.
13 uur geleden