Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump naar rechtbank Miami om achterhouden geheime documenten

Trump naar rechtbank Miami om achterhouden geheime documenten

MIAMI (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump meldt zich dinsdag bij de rechtbank in Miami voor zijn voorgeleiding. Hij zal waarschijnlijk zeggen dat hij onschuldig is aan de 37 aanklachten die tegen hem zijn ingediend vanwege de geheime documenten die hij heeft meegenomen uit het Witte Huis.

De zaak zal achter gesloten deuren zijn. Trump maakte afgelopen week zelf bekend dat hij was opgeroepen om zich te melden in Miami, wat betekent dat hij waarschijnlijk niet zal worden gearresteerd. In april was dat wel het geval toen de oud-president werd voorgeleid in een andere zaak in New York. Amerikaanse media verwachten dat Trump wel volgens de standaardprocedure vingerafdrukken moet afgeven voordat hij zijn aanklachten voorgelezen krijgt.

De autoriteiten in Miami zetten zich schrap voor mogelijke onrust rond de voorgeleiding. Er zijn veel protestacties aangekondigd en Trump heeft zijn aanhangers opgeroepen om hun onvrede te uiten.

Het proces kan maanden duren en het lijkt volgens The Washington Post onwaarschijnlijk dat het zal plaatsvinden voor de presidentsverkiezingen van 2024. Onlangs verloor Trump een rechtszaak van schrijfster E. Jean Carroll. Toen stelde de jury vast dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan seksueel misbruik. Trump moet zo'n 5 miljoen dollar (4,6 miljoen euro) schadevergoeding betalen aan Carroll. Een strafzaak tegen Trump rond betalingen aan pornoster Stormy Daniels gaat op 25 maart 2024 van start.

Meer uit Buitenland

VN-missie: VS mogelijk achter oorlogsmisdaden in Iran

GENÈVE (ANP/RTR) - De VN-missie in Iran stelt dat er "redelijke gronden" zijn om aan te nemen dat de Verenigde Staten verantwoordelijk waren voor dodelijke aanvallen op een school en een sportcomplex afgelopen februari in Iran. Deze daden worden beschouwd als mogelijke oorlogsmisdaden.

11 minuten geleden
Brussel wil maximale schermtijd van 1 uur voor kinderen

STRAATSBURG (ANP) - Voor kinderen van 13 tot 15 jaar voor wie beperkte toegang tot social media moet worden ingesteld, gaat een schermtijd gelden van maximaal één uur per dag, stelt de Europese Commissie voor. Ook voor kinderen tot 13 jaar, waarvoor Brussel een socialmediaverbod wil, moet die maximale schermtijd gaan gelden.

1 uur geleden
Zelensky wijst tijdelijke procureur-generaal aan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft per decreet een tijdelijke opvolger aangewezen voor de ontslagen procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Het gaat om Anton Kovalsky, die in juli 2025 het hoofd werd van het Openbaar Ministerie in de westelijke regio Chmelnytsky.

1 uur geleden
Tientallen millimeters regen zorgen voor wateroverlast in Spanje

VALENCIA (ANP) - Stevige buien hebben in het oosten en zuidoosten van Spanje voor wateroverlast gezorgd. Volgens Weeronline kwam er rond Valencia lokaal meer dan 70 millimeter regen uit de lucht vallen.

1 uur geleden
EU na dreigement Trump: samenwerking met Canada is niet vijandig

STRAATSBURG (ANP/AFP) - De intentie van de Europese Unie en Canada om nauwer samen te werken is niet gericht "tegen iemand anders". Dat benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gedreigd met handelssancties als het plan wordt doorgezet.

1 uur geleden
Australië scherpt visumbeleid voor studenten en backpackers aan

SYDNEY (ANP/RTR) - Australië gaat de regels voor verschillende visaprocedures aanscherpen, zo maakte de regering bekend. Onder meer de regels voor het 'working holiday'-visum worden strikter.

2 uur geleden
Oekraïense aanval beschadigt olieraffinaderij Russische Jaroslavl

JAROSLAVL (ANP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval is een olieraffinaderij beschadigd in de Russische stad Jaroslavl. De brand die door de aanval uitbrak, is geblust, aldus de regionale gouverneur Michail Jevrajev op Telegram.

3 uur geleden