Trump naar rechtbank Miami om achterhouden geheime documenten
MIAMI (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump meldt zich dinsdag bij de rechtbank in Miami voor zijn voorgeleiding. Hij zal waarschijnlijk zeggen dat hij onschuldig is aan de 37 aanklachten die tegen hem zijn ingediend vanwege de geheime documenten die hij heeft meegenomen uit het Witte Huis.
De zaak zal achter gesloten deuren zijn. Trump maakte afgelopen week zelf bekend dat hij was opgeroepen om zich te melden in Miami, wat betekent dat hij waarschijnlijk niet zal worden gearresteerd. In april was dat wel het geval toen de oud-president werd voorgeleid in een andere zaak in New York. Amerikaanse media verwachten dat Trump wel volgens de standaardprocedure vingerafdrukken moet afgeven voordat hij zijn aanklachten voorgelezen krijgt.
De autoriteiten in Miami zetten zich schrap voor mogelijke onrust rond de voorgeleiding. Er zijn veel protestacties aangekondigd en Trump heeft zijn aanhangers opgeroepen om hun onvrede te uiten.
Het proces kan maanden duren en het lijkt volgens The Washington Post onwaarschijnlijk dat het zal plaatsvinden voor de presidentsverkiezingen van 2024. Onlangs verloor Trump een rechtszaak van schrijfster E. Jean Carroll. Toen stelde de jury vast dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan seksueel misbruik. Trump moet zo'n 5 miljoen dollar (4,6 miljoen euro) schadevergoeding betalen aan Carroll. Een strafzaak tegen Trump rond betalingen aan pornoster Stormy Daniels gaat op 25 maart 2024 van start.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
10 uur geleden