Trump naar rechtbank Miami om achterhouden geheime documenten
MIAMI (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump meldt zich dinsdag bij de rechtbank in Miami voor zijn voorgeleiding. Hij zal waarschijnlijk zeggen dat hij onschuldig is aan de 37 aanklachten die tegen hem zijn ingediend vanwege de geheime documenten die hij heeft meegenomen uit het Witte Huis.
De zaak zal achter gesloten deuren zijn. Trump maakte afgelopen week zelf bekend dat hij was opgeroepen om zich te melden in Miami, wat betekent dat hij waarschijnlijk niet zal worden gearresteerd. In april was dat wel het geval toen de oud-president werd voorgeleid in een andere zaak in New York. Amerikaanse media verwachten dat Trump wel volgens de standaardprocedure vingerafdrukken moet afgeven voordat hij zijn aanklachten voorgelezen krijgt.
De autoriteiten in Miami zetten zich schrap voor mogelijke onrust rond de voorgeleiding. Er zijn veel protestacties aangekondigd en Trump heeft zijn aanhangers opgeroepen om hun onvrede te uiten.
Het proces kan maanden duren en het lijkt volgens The Washington Post onwaarschijnlijk dat het zal plaatsvinden voor de presidentsverkiezingen van 2024. Onlangs verloor Trump een rechtszaak van schrijfster E. Jean Carroll. Toen stelde de jury vast dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan seksueel misbruik. Trump moet zo'n 5 miljoen dollar (4,6 miljoen euro) schadevergoeding betalen aan Carroll. Een strafzaak tegen Trump rond betalingen aan pornoster Stormy Daniels gaat op 25 maart 2024 van start.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zal dinsdag tot en met donderdag oefenen met zijn nucleaire arsenaal, meldt het ministerie van Defensie van dat land op Telegram. Aan de oefening zullen meer dan 64.000 militairen deelnemen. Tijdens de oefening zullen onder meer testlanceringen worden gedaan met ballistische en kruisraketten.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).
4 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
7 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
7 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
9 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
10 uur geleden