Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump naar rechtbank in New York voor voorgeleiding

Trump naar rechtbank in New York voor voorgeleiding

NEW YORK (ANP/AFP) - Donald Trump meldt zich dinsdag bij de rechtbank in New York voor zijn voorgeleiding. De oud-president van de VS is aangeklaagd na een onderzoek naar zwijggeld dat is betaald aan pornoster Stormy Daniels.

Bij zijn voorgeleiding zal Trump de standaardprocedure ondergaan, waarbij zijn vingerafdrukken worden afgenomen. Hij wordt ook gefotografeerd, wat vermoedelijk een van de beroemdste mugshots in decennia zal opleveren.

Trump heeft aangekondigd na zijn voorgeleiding terug te vliegen naar zijn verblijfplaats Mar-a-Lago in Florida, om daar een toespraak te houden.

De politie in New York is extra alert op protesten van zowel aanhangers als tegenstanders van Trump. Er zijn hekken geplaatst rond de Trump Tower en de straten rond de rechtbank zijn hermetisch afgesloten. Het volledige korps is opgeroepen klaar te staan in uniform.

Het is de eerste keer dat een voormalige of zittende president in de VS strafrechtelijk wordt vervolgd. De precieze aanklacht is niet bekendgemaakt.

Meer uit Buitenland

Orbán zegt dat Rusland belangrijke energieleverancier blijft

MOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.

49 minuten geleden
Veroordeelde verkrachter Pelicot is op zoek naar uitgever

PARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.

1 uur geleden
ICC wijst vrijlatingsverzoek Duterte opnieuw af

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.

1 uur geleden
Syrië meldt doden na Israëlische aanval op dorp in het zuiden

DAMASCUS (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben volgens de Syrische staatstelevisie tien mensen gedood in een dorp in het zuiden van Syrië. Onder de slachtoffers zouden vrouwen en kinderen zijn. De Israëlische krijgsmacht meldt dat zes militairen gewond raakten bij de nachtelijke operatie. Syrië beticht Israël van een oorlogsmisdaad.

2 uur geleden
De Wever: lening Oekraïne uit bevroren tegoeden fundamenteel fout

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever noemt het "fundamenteel fout" als de EU een zogenoemde reparatielening voor Oekraïne doet op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat schrijft hij in een brief aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.

3 uur geleden
Anticorruptiediensten doorzoeken kantoor van stafchef Zelensky

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense anticorruptieautoriteiten hebben het kantoor van de stafchef van president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, doorzocht. De diensten willen nog niet zeggen waarom de actie precies plaatsvond en wat er is gevonden. Jermak zegt zijn medewerking te verlenen.

4 uur geleden
Dodental brand Hongkong loopt op, nog circa 200 vermisten

HONGKONG (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Door de grote brand in woontorens in Hongkong zijn zeker 128 doden gevallen. De autoriteiten houden rekening met een verdere stijging van het dodental. Er worden nog ongeveer tweehonderd mensen vermist.

5 uur geleden