Trump naar rechtbank in New York voor voorgeleiding
NEW YORK (ANP/AFP) - Donald Trump meldt zich dinsdag bij de rechtbank in New York voor zijn voorgeleiding. De oud-president van de VS is aangeklaagd na een onderzoek naar zwijggeld dat is betaald aan pornoster Stormy Daniels.
Bij zijn voorgeleiding zal Trump de standaardprocedure ondergaan, waarbij zijn vingerafdrukken worden afgenomen. Hij wordt ook gefotografeerd, wat vermoedelijk een van de beroemdste mugshots in decennia zal opleveren.
Trump heeft aangekondigd na zijn voorgeleiding terug te vliegen naar zijn verblijfplaats Mar-a-Lago in Florida, om daar een toespraak te houden.
De politie in New York is extra alert op protesten van zowel aanhangers als tegenstanders van Trump. Er zijn hekken geplaatst rond de Trump Tower en de straten rond de rechtbank zijn hermetisch afgesloten. Het volledige korps is opgeroepen klaar te staan in uniform.
Het is de eerste keer dat een voormalige of zittende president in de VS strafrechtelijk wordt vervolgd. De precieze aanklacht is niet bekendgemaakt.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.
1 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.
2 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
3 uur geledenBERLIJN/KYIV (ANP/AFP) - Europese leiders hebben in een telefoongesprek met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky herhaald dat Europa Oekraïne voortdurend steunt op de weg naar een duurzame en rechtvaardige vrede.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft nog niets officieels ontvangen van de Verenigde Staten over een 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne. Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zei dat de twee landen nog niet in detail over de voorstellen praten, maar dat Moskou openstaat voor onderhandelingen.
4 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Onderhandelen over vrede in Oekraïne kan niet zonder betrokkenheid van Oekraïne, benadrukten voorzitter van de EU-leiders António Costa en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag op een persconferentie in Zuid-Afrika. "We zullen de situatie bespreken met zowel de Europese leiders als met de leiders hier in de marge van de G20", zei Von der Leyen. Ze gaat ook contact opnemen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
4 uur geleden