Trump naar rechtbank in New York voor voorgeleiding
NEW YORK (ANP/AFP) - Donald Trump meldt zich dinsdag bij de rechtbank in New York voor zijn voorgeleiding. De oud-president van de VS is aangeklaagd na een onderzoek naar zwijggeld dat is betaald aan pornoster Stormy Daniels.
Bij zijn voorgeleiding zal Trump de standaardprocedure ondergaan, waarbij zijn vingerafdrukken worden afgenomen. Hij wordt ook gefotografeerd, wat vermoedelijk een van de beroemdste mugshots in decennia zal opleveren.
Trump heeft aangekondigd na zijn voorgeleiding terug te vliegen naar zijn verblijfplaats Mar-a-Lago in Florida, om daar een toespraak te houden.
De politie in New York is extra alert op protesten van zowel aanhangers als tegenstanders van Trump. Er zijn hekken geplaatst rond de Trump Tower en de straten rond de rechtbank zijn hermetisch afgesloten. Het volledige korps is opgeroepen klaar te staan in uniform.
Het is de eerste keer dat een voormalige of zittende president in de VS strafrechtelijk wordt vervolgd. De precieze aanklacht is niet bekendgemaakt.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP/AFP) - Amerikaanse autoriteiten hebben een verdachte geïdentificeerd in de schietpartij op Brown University afgelopen weekend, melden diverse Amerikaanse media. Bij de schietpartij kwamen twee studenten om het leven, negen anderen raakten gewond.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff praat vrijdag verder over het vredesplan voor Gaza met vertegenwoordigers van Egypte, Turkije en Qatar, meldt het Witte Huis. Volgens nieuwssite Axios zijn de landen ontevreden over de manier waarop zowel Israël als Hamas zich aan het bestaande akkoord houdt.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil het streven om lid te worden van de NAVO niet uit de Oekraïense grondwet halen. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Brussel. Als de grondwet moet worden aangepast, is dat aan het Oekraïense volk om daarover te beslissen "en niemand anders".
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.
13 uur geledenMANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.
14 uur geleden