Trump naar rechtbank in New York voor voorgeleiding
NEW YORK (ANP/AFP) - Donald Trump meldt zich dinsdag bij de rechtbank in New York voor zijn voorgeleiding. De oud-president van de VS is aangeklaagd na een onderzoek naar zwijggeld dat is betaald aan pornoster Stormy Daniels.
Bij zijn voorgeleiding zal Trump de standaardprocedure ondergaan, waarbij zijn vingerafdrukken worden afgenomen. Hij wordt ook gefotografeerd, wat vermoedelijk een van de beroemdste mugshots in decennia zal opleveren.
Trump heeft aangekondigd na zijn voorgeleiding terug te vliegen naar zijn verblijfplaats Mar-a-Lago in Florida, om daar een toespraak te houden.
De politie in New York is extra alert op protesten van zowel aanhangers als tegenstanders van Trump. Er zijn hekken geplaatst rond de Trump Tower en de straten rond de rechtbank zijn hermetisch afgesloten. Het volledige korps is opgeroepen klaar te staan in uniform.
Het is de eerste keer dat een voormalige of zittende president in de VS strafrechtelijk wordt vervolgd. De precieze aanklacht is niet bekendgemaakt.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De nieuwe Oekraïense defensieminister Mychajlo Fedorov heeft gezegd dat 2 miljoen landgenoten worden gezocht voor het ontduiken van de mobilisatie. Ook zijn volgens hem 200.000 militairen ongeoorloofd afwezig.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO zou de Verenigde Staten eigenlijk moeten helpen bij het verkrijgen van Groenland, zegt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Alleen de VS zijn in staat om het gebied te verdedigen tegen Rusland en China, en dat is essentieel voor de veiligheid van de VS, aldus Trump. Hij noemt iedere andere uitkomst vlak voor Amerikaans overleg met Groenland en Denemarken "onaanvaardbaar".
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid te onderhandelen over vrede in Oekraïne, al zijn gesprekken over een staakt-het-vuren niet serieus te nemen voordat er een vredesakkoord ligt. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov tijdens een persconferentie. Het zou daarbij helpen, zei Lavrov, als de VS het Kremlin op de hoogte houden van de vredesvoorstellen zoals die nu besproken worden.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met de benoeming van Mychajlo Fedorov als nieuwe minister van Defensie. De 34-jarige was vicepremier en minister van Digitale Transformatie. Hij speelde een rol bij technische innovaties in de oorlog tegen Rusland.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt voor "ongekende gevolgen" als de Verenigde Staten Groenland innemen. Het eiland hoort bij Denemarken, maar de Amerikaanse president Donald Trump wil het bij de VS voegen omdat dat volgens hem "nodig is voor de nationale veiligheid".
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Het dodental na een treinongeluk in het noordoosten van Thailand is opgelopen naar 31, meldt het ministerie van Gezondheid. Het ongeluk vond woensdagochtend plaats toen een bouwkraan op rijtuigen van een trein viel. De trein, die onderweg was naar hoofdstad Bangkok, ontspoorde en stond korte tijd in brand.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier is van plan binnen afzienbare tijd het Lagerhuis te ontbinden. Dat zegt de partijleider van coalitiepartner de Japanse Innovatiepartij. Daarmee maakt de coalitie van premier Sanae Takaichi de weg vrij voor vervroegde verkiezingen, in wat volgens verschillende media een poging is om een steviger mandaat te krijgen.
3 uur geleden