Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump naar Kenosha 'om steun te betuigen aan politie'

Trump naar Kenosha 'om steun te betuigen aan politie'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump reist dinsdag af naar de door rellen geteisterde stad Kenosha om zijn steun te betuigen aan de politie daar, heeft Trump gezegd in een interview met de rechtse televisiezender Fox News. Zowel de burgemeester van Kenosha als de gouverneur van de staat Wisconsin hadden Trump juist gevraagd om niet te komen.

"De gouverneur heeft gezegd dat hij niet wil dat u komt. Waarom is het voor u belangrijk om nu te worden gezien door het volk van Wisconsin?" vroeg de interviewster Laura Ingraham in een vraaggesprek met de president. "Omdat ik een enorme fan van de politie ben", antwoordde Trump. "En ik wil de politie bedanken. Ze hebben het goed gedaan."

Critici stellen dat Trump met zijn bezoek de onrust in Kenosha verder wil aanwakkeren ten behoeve van zijn verkiezingscampagne. Trump beschuldigde de Democratische presidentskandidaat Joe Biden er maandag van vandalen en relschoppers te steunen. Biden heeft het geweld dat woedt in de Amerikaanse steden meermaals veroordeeld en Trump opgeroepen hetzelfde te doen. De president heeft zich tot dusver echter beperkt tot het veroordelen van demonstranten, en mensen die in het kielzog van de demonstraties relden en plunderden.

Rittenhouse

Eerder op maandagavond suggereerde Trump dat Kyle Rittenhouse (17), die ervan wordt verdacht vorige week twee demonstranten in Kenosha te hebben doodgeschoten, uit zelfverdediging handelde. In videobeelden is volgens Trump te zien dat de zwaarbewapende tiener "probeerde weg te komen" van de demonstranten. "Hij viel en toen vielen ze hem heel gewelddadig aan", aldus Trump. "Ik denk dat hij heel diep in de problemen zat. Hij zou waarschijnlijk zijn gedood. Het wordt onderzocht."

De onrust in Kenosha brak uit nadat een witte politieagent op zondag 23 augustus een ongewapende zwarte man, Jacob Blake, zevenmaal in de rug schoot. De politie oogstte daarnaast kritiek omdat Rittenhouse, die na het schietincident waarvan hij wordt verdacht met zijn handen omhoog en zijn wapen langs zijn zij op de politie afliep, niet direct werd gearresteerd. Volgens critici zou de politie anders hebben gehandeld als Rittenhouse zwart was geweest.

In Amerikaanse steden wordt massaal gedemonstreerd tegen racisme en buitensporig politiegeweld sinds de gewelddadige dood van de zwarte arrestant George Floyd in de stad Minneapolis, eind mei.

Meer uit Buitenland

Rode Kruis schaalt op in DRC en Oeganda vanwege ebola-uitbraak

GENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.

1 uur geleden
Italiaanse premier ontmoet slachtoffers van aanrijding in Modena

MODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.

3 uur geleden
Filipijnen vragen hooggerechtshof om arrestatie ex-politiechef

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.

4 uur geleden
Russische gouverneur: doden door droneaanvallen in regio Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt de aanvallen op X.

6 uur geleden
Grote anti-immigratie- en pro-Palestijnse demonstraties in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.

19 uur geleden
DRC waarschuwt: veel doden door ebola-uitbraak

KINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.

19 uur geleden
Dode walvis bij Denemarken blijkt de veelbesproken Timmy te zijn

ANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.

21 uur geleden