Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump naar Hooggerechtshof om presidentiële immuniteit

Trump naar Hooggerechtshof om presidentiële immuniteit

WASHINGTON (ANP) - Oud-president Donald Trump is maandag naar het Amerikaanse Hooggerechtshof gestapt met de vraag of hij nog altijd presidentiële immuniteit geniet. Een lagere rechtbank en het Amerikaans hof van beroep oordeelden eerder dat Trump zich hier niet meer op kan beroepen. Het Hooggerechtshof is de laatste plek waar Trump die beslissingen kan aanvechten.

Trump wordt vervolgd voor ondermijning van de democratie en zijn rol bij de bestorming van het Capitool na de verkiezingen van 2020. Op dat moment was Trump nog president en het juridisch getrouwtrek gaat over de vraag of hij er daarom wel voor gestraft kan worden. "Wat betreft deze strafzaak, is voormalig president Trump nu de burger Trump geworden", oordeelde het hof van beroep vorige week.

Trumps advocaten zijn het daar niet mee eens. Zonder presidentiële immuniteit "houdt het presidentschap zoals wij dat kennen op te bestaan", schrijven ze in een brief aan het Hooggerechtshof. Ook zeggen ze dat een strafzaak de verkiezingscampagne van Trump "radicaal zou verstoren". De Republikein hoopt het dit jaar op te nemen tegen de Democratische president Joe Biden.

Trump had eigenlijk op 4 maart voor een jury moeten verschijnen om de beschuldigingen. Die datum is echter van de baan in afwachting van een oordeel van het Hof over zijn immuniteit.

Het is de tweede keer in een week tijd dat Trump voor een zaak bij het Hooggerechtshof is. Vorige week boog de hoogste rechter van de VS zich nog over de vraag of de 77-jarige oud-president geweerd mag worden van het stembiljet. Colorado was een van de staten die Trump niet op het stembiljet wilde hebben, omdat hij met zijn acties ruim drie jaar geleden de grondwet zou hebben geschonden. Een uitspraak in die zaak wordt in de komende weken verwacht.

Meer uit Buitenland

Machado hekelt 'criminele' leiders Venezuela na overleg in VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider heeft na een ontmoeting met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio uitgehaald naar de machtshebbers in Venezuela. "We hebben het over criminelen. Ze hebben opzettelijk mensen vermoord. Ze hebben ervoor gezorgd dat een derde van onze bevolking ons land heeft verlaten en is gevlucht", zei Nobelprijswinnares María Corina Machado in Washington tegen de pers.

19 minuten geleden
Media: onderzoek naar dodelijke barbrand Zwitserland uitgebreid

BERN (ANP/AFP/DPA) - De Zwitserse autoriteiten hebben het onderzoek uitgebreid naar de dodelijke cafébrand in Crans-Montana rond de jaarwisseling. Omroep RTS bericht dat wordt gekeken naar de rol van een voormalige veiligheidsfunctionaris in het skiresort. Die zou verantwoordelijk zijn geweest voor brandveiligheidscontroles.

1 uur geleden
VS-ambassadeur: relatie met EU wordt beter na handelsdeal

BRUSSEL (ANP) - De relatie tussen de VS en de EU wordt beter als de handelsovereenkomst tussen beide blokken eindelijk door de EU wordt bekrachtigd, zei de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder. Ook een overeenkomst over zeldzame aardmetalen "zal aantonen dat er echte eenheid bestaat tussen de VS en de EU", zei hij woensdag in het Europees Parlement.

3 uur geleden
Media: agenten betrokken bij schietpartij Alex Pretti op verlof

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse federale agenten die zaterdag betrokken waren bij de schietpartij in Minneapolis, zijn op verlof gestuurd, melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times. De Amerikaan Alex Pretti kwam bij dat vuurwapenincident om het leven.

3 uur geleden
Storm Kristin eist levens in Portugal

LISSABON (ANP/AFP) - In Portugal heeft storm Kristin in de nacht van dinsdag op woensdag aan minstens vier mensen het leven gekost, meldden autoriteiten woensdag. De storm zorgde daarnaast voor stroomuitval in meer dan 850.000 huishoudens en veroorzaakte veel schade aan wegen en spoorlijnen.

3 uur geleden
Ook Zwitserland wil herbewapenen en dat betalen uit hogere btw

BERN (ANP) - Net als de NAVO-landen die het omringen, gaat ook Zwitserland zich herbewapenen. Het Alpenland betaalt dat uit een verhoging van de btw.

4 uur geleden
Buitenlandminister VS: we komen er wel uit, in de NAVO

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen kunnen de Groenland-ruzie uiteindelijk wel achter zich laten, meent de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ook al klinkt het in Europa dat het vertrouwen in de VS is geschaad en haasten Europese landen zich om zich voor te bereiden op een toekomst zonder de grote beschermheer.

4 uur geleden