Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump naar hoger hof om uitspraak zwijggeldzaak tegen te houden

Trump naar hoger hof om uitspraak zwijggeldzaak tegen te houden

NEW YORK (ANP/RTR) - Aankomend president Donald Trump doet een nieuwe poging om te voorkomen dat hij komende vrijdag wordt veroordeeld in New York. Hij heeft een hof van beroep in de staat gevraagd om in te grijpen.

Trump hoort vrijdag zijn straf in een zaak die draait om het betalen van zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels. Hij heeft de rechter gevraagd om uitstel, maar die heeft dat geweigerd. De advocaten van Trump betogen dat de hele zaak ongeldig is door een uitspraak van het Hooggerechtshof vorig jaar. Het hoogste landelijke hof oordeelde dat presidenten verregaande juridische onschendbaarheid genieten.

Hoewel de rechter in New York al duidelijk heeft gemaakt dat Trump vermoedelijk geen gevangenisstraf hoeft te vrezen, probeert de Republikein toch de uitspraak te verhinderen. Die dreigt ruim een week voor zijn beëdiging als president plaats te vinden. Een jury heeft geoordeeld dat Trump verantwoordelijk is voor gesjoemel met documenten om te verhullen dat hij een advocaat terugbetaalde na de zwijggeldbetaling.

Meer uit Buitenland

Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

1 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

5 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

11 uur geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

11 uur geleden
Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

18 uur geleden
Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

22 uur geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

22 uur geleden