Trump naar hoger hof om uitspraak zwijggeldzaak tegen te houden
NEW YORK (ANP/RTR) - Aankomend president Donald Trump doet een nieuwe poging om te voorkomen dat hij komende vrijdag wordt veroordeeld in New York. Hij heeft een hof van beroep in de staat gevraagd om in te grijpen.
Trump hoort vrijdag zijn straf in een zaak die draait om het betalen van zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels. Hij heeft de rechter gevraagd om uitstel, maar die heeft dat geweigerd. De advocaten van Trump betogen dat de hele zaak ongeldig is door een uitspraak van het Hooggerechtshof vorig jaar. Het hoogste landelijke hof oordeelde dat presidenten verregaande juridische onschendbaarheid genieten.
Hoewel de rechter in New York al duidelijk heeft gemaakt dat Trump vermoedelijk geen gevangenisstraf hoeft te vrezen, probeert de Republikein toch de uitspraak te verhinderen. Die dreigt ruim een week voor zijn beëdiging als president plaats te vinden. Een jury heeft geoordeeld dat Trump verantwoordelijk is voor gesjoemel met documenten om te verhullen dat hij een advocaat terugbetaalde na de zwijggeldbetaling.
Meer uit Buitenland
TAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.
1 uur geledenWASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.
2 uur geledenPARIJS/DUBLIN (ANP/AFP) - Duizenden boeren in Frankrijk en Ierland hebben gedemonstreerd tegen het handelsakkoord van de Europese Unie met Zuid-Amerikaanse landen. In Centraal-Ierland gingen duizenden tractoren de weg op. In Frankrijk blokkeerden boeren enkele snelwegen.
3 uur geledenMANAGUA (ANP/AFP) - In navolging van Venezuela heeft inmiddels ook Nicaragua politieke gevangenen vrijgelaten. De linkse regering van het Midden-Amerikaanse land spreekt van "tientallen mensen die terug naar huis naar hun families zijn gekeerd", en van een daad van goede wil.
3 uur geledenVAL D'ISÈRE (ANP/AFP) - Drie Franse skiërs zijn omgekomen toen ze bedolven raakten door lawines in de Franse Alpen. Het bureau voor toerisme in Val d'Isère heeft van twee wintersporters de dood bevestigd.
4 uur geledenLONDEN/DEN HAAG (ANP) - Bij een grote betoging tegen de Iraanse regering voor de ambassade van het land in Londen, slaagde een demonstrant er zaterdag in het pand te beklimmen en de vlag te verwijderen. De demonstrant wist de oude Iraanse vlag te hijsen op een balkon. Het leidde tot groot enthousiasme onder de vele betogers. Korte tijd later verwijderde een werknemer van de ambassade het dundoek weer.
5 uur geleden