Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump naar hoger hof om uitspraak zwijggeldzaak tegen te houden

Trump naar hoger hof om uitspraak zwijggeldzaak tegen te houden

NEW YORK (ANP/RTR) - Aankomend president Donald Trump doet een nieuwe poging om te voorkomen dat hij komende vrijdag wordt veroordeeld in New York. Hij heeft een hof van beroep in de staat gevraagd om in te grijpen.

Trump hoort vrijdag zijn straf in een zaak die draait om het betalen van zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels. Hij heeft de rechter gevraagd om uitstel, maar die heeft dat geweigerd. De advocaten van Trump betogen dat de hele zaak ongeldig is door een uitspraak van het Hooggerechtshof vorig jaar. Het hoogste landelijke hof oordeelde dat presidenten verregaande juridische onschendbaarheid genieten.

Hoewel de rechter in New York al duidelijk heeft gemaakt dat Trump vermoedelijk geen gevangenisstraf hoeft te vrezen, probeert de Republikein toch de uitspraak te verhinderen. Die dreigt ruim een week voor zijn beëdiging als president plaats te vinden. Een jury heeft geoordeeld dat Trump verantwoordelijk is voor gesjoemel met documenten om te verhullen dat hij een advocaat terugbetaalde na de zwijggeldbetaling.

Meer uit Buitenland

VS veroordelen Russisch gebruik van hypersonische raket

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.

4 uur geleden
Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.

4 uur geleden
Staat Illinois klaagt regering-Trump aan om inzet ICE

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.

5 uur geleden
Moldavische president voorstander van hereniging met Roemenië

CHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.

7 uur geleden
Khamenei: grote betogingen vóór regering zijn waarschuwing aan VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Ex-leider separatisten Corsica doodgeschoten op begrafenis moeder

AJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.

7 uur geleden
Venezolaanse oppositieleider Machado ontmoet Trump donderdag

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.

8 uur geleden