Trump naar hoger hof om uitspraak zwijggeldzaak tegen te houden
NEW YORK (ANP/RTR) - Aankomend president Donald Trump doet een nieuwe poging om te voorkomen dat hij komende vrijdag wordt veroordeeld in New York. Hij heeft een hof van beroep in de staat gevraagd om in te grijpen.
Trump hoort vrijdag zijn straf in een zaak die draait om het betalen van zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels. Hij heeft de rechter gevraagd om uitstel, maar die heeft dat geweigerd. De advocaten van Trump betogen dat de hele zaak ongeldig is door een uitspraak van het Hooggerechtshof vorig jaar. Het hoogste landelijke hof oordeelde dat presidenten verregaande juridische onschendbaarheid genieten.
Hoewel de rechter in New York al duidelijk heeft gemaakt dat Trump vermoedelijk geen gevangenisstraf hoeft te vrezen, probeert de Republikein toch de uitspraak te verhinderen. Die dreigt ruim een week voor zijn beëdiging als president plaats te vinden. Een jury heeft geoordeeld dat Trump verantwoordelijk is voor gesjoemel met documenten om te verhullen dat hij een advocaat terugbetaalde na de zwijggeldbetaling.
Meer uit Buitenland
NABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
23 minuten geledenANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran. Voordat hij in Washington op het vliegtuig stapte, zei hij tegen journalisten dat hij hoopt op een positieve uitkomst. Vanaf zaterdag gaan de VS en Iran praten over een definitief einde aan de oorlog.
2 uur geledenHELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump uitgenodigd voor een uitgebreid diner in het beroemde paleis van Versailles. Trump wordt verwacht op de topconferentie van landen van de G7 die dit jaar in Évian-les-Bains wordt gehouden aan het Meer van Genève.
4 uur geleden