Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump na steun Taylor Swift voor Harris: was geen fan

Trump na steun Taylor Swift voor Harris: was geen fan

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft gezegd "geen fan" te zijn van Taylor Swift, nadat bekend was geworden dat de zangeres op Kamala Harris gaat stemmen. De invloedrijke zangeres maakte haar keuze woensdag bekend na het verkiezingsdebat tussen Trump en Harris.

"Ik was geen fan van Taylor Swift", vertelde Trump tegen Fox News. De Republikeinse presidentskandidaat stelde dat het "een kwestie van tijd" was voordat Swift haar steun voor Harris zou uitspreken, omdat "ze altijd een Democraat lijkt te steunen". Trump zei ook dat Swifts keuze "haar waarschijnlijk commercieel gezien nog duur zal komen te staan".

Swift maakte via Instagram bekend te gaan stemmen op vicepresident Harris en haar running mate Tim Walz. Ze schreef voor Harris te kiezen, omdat zij "vecht voor rechten en doelen die een vechter nodig hebben om te overleven". Ook liet ze zich positief uit over Walz, die "al decennialang opkomt voor lhbti-rechten, IVF en het recht van vrouwen om over hun eigen lichaam te beslissen".

'Kinderloze kattenvrouwtjes'

De zangeres plaatste ook een foto van haarzelf met haar kat, en sloot haar verklaring af met "Met liefde en hoop, Taylor Swift. Kinderloos kattenvrouwtje". Daarmee verwijst ze naar een veelbesproken uitspraak van Trumps vicepresidentskandidaat J.D. Vance. Hij omschreef Harris en een aantal Democraten in 2021 als "een stel kinderloze kattenvrouwtjes".

Walz reageerde woensdag opgetogen op de steunbetuiging van Swift. Hij hoorde het nieuws live in de uitzending van MSNBC. De vicepresidentskandidaat verklaarde "ontzettend dankbaar" te zijn en spoorde Swifties, zoals de fans van Swift worden genoemd, aan "in actie te komen". De zangeres riep haar achterban op eigen research te doen in aanloop naar de verkiezingen in november.

Persoon van het Jaar

De Amerikaanse zangeres is al jaren een van de populairste en invloedrijkste artiesten ter wereld. Op Instagram heeft ze 283 miljoen volgers. Time Magazine riep de succesvolle Swift in 2023 uit tot Persoon van het Jaar, nadat ze in dat jaar meerdere albums had uitgebracht, op wereldtournee was gegaan en een concertfilm had uitgebracht. Swift sprak zich in 2020 voor het eerst uit voor een presidentskandidaat. Toen stemde ze op Joe Biden.

Meer uit Buitenland

Erdogan belt met Iraanse president na onderschepte raket

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.

52 minuten geleden
Israël telde vorige week meer aanvallen uit Libanon dan uit Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.

1 uur geleden
Poetin en Trump bellen over Iran en Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.

2 uur geleden
Trump: Iran-oorlog zo goed als voorbij

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.

2 uur geleden
Libanon: bijna 500 doden door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.

3 uur geleden
Europarlement kiest voor strengere terugkeerregeling asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft maandagavond ingestemd met een voorstel voor een strenge terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Het voorstel van de centrumrechtse EVP, de grootste partij van het Europees Parlement, behaalde met de steun van drie radicaal-rechtse partijen een meerderheid. Een van de onderdelen van het voorstel is dat ook kinderen in terugkeerhubs op uitzetting naar het land van herkomst moeten wachten.

3 uur geleden
Israël noemt nieuwe Iraanse ayatollah een tiran en doelwit

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken beschouwt de nieuwe Iraanse ayatollah Mojtaba Khamenei als een tiran, die de "wreedheid van het regime" van zijn vader zal voortzetten. Israëls ambassadeur bij de Verenigde Naties Danny Danon zei dat Khamenei dezelfde radicale ideeën heeft als zijn voorganger en dat hij daarom een "doelwit" is.

4 uur geleden