Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump na steun Taylor Swift voor Harris: was geen fan

Trump na steun Taylor Swift voor Harris: was geen fan

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft gezegd "geen fan" te zijn van Taylor Swift, nadat bekend was geworden dat de zangeres op Kamala Harris gaat stemmen. De invloedrijke zangeres maakte haar keuze woensdag bekend na het verkiezingsdebat tussen Trump en Harris.

"Ik was geen fan van Taylor Swift", vertelde Trump tegen Fox News. De Republikeinse presidentskandidaat stelde dat het "een kwestie van tijd" was voordat Swift haar steun voor Harris zou uitspreken, omdat "ze altijd een Democraat lijkt te steunen". Trump zei ook dat Swifts keuze "haar waarschijnlijk commercieel gezien nog duur zal komen te staan".

Swift maakte via Instagram bekend te gaan stemmen op vicepresident Harris en haar running mate Tim Walz. Ze schreef voor Harris te kiezen, omdat zij "vecht voor rechten en doelen die een vechter nodig hebben om te overleven". Ook liet ze zich positief uit over Walz, die "al decennialang opkomt voor lhbti-rechten, IVF en het recht van vrouwen om over hun eigen lichaam te beslissen".

'Kinderloze kattenvrouwtjes'

De zangeres plaatste ook een foto van haarzelf met haar kat, en sloot haar verklaring af met "Met liefde en hoop, Taylor Swift. Kinderloos kattenvrouwtje". Daarmee verwijst ze naar een veelbesproken uitspraak van Trumps vicepresidentskandidaat J.D. Vance. Hij omschreef Harris en een aantal Democraten in 2021 als "een stel kinderloze kattenvrouwtjes".

Walz reageerde woensdag opgetogen op de steunbetuiging van Swift. Hij hoorde het nieuws live in de uitzending van MSNBC. De vicepresidentskandidaat verklaarde "ontzettend dankbaar" te zijn en spoorde Swifties, zoals de fans van Swift worden genoemd, aan "in actie te komen". De zangeres riep haar achterban op eigen research te doen in aanloop naar de verkiezingen in november.

Persoon van het Jaar

De Amerikaanse zangeres is al jaren een van de populairste en invloedrijkste artiesten ter wereld. Op Instagram heeft ze 283 miljoen volgers. Time Magazine riep de succesvolle Swift in 2023 uit tot Persoon van het Jaar, nadat ze in dat jaar meerdere albums had uitgebracht, op wereldtournee was gegaan en een concertfilm had uitgebracht. Swift sprak zich in 2020 voor het eerst uit voor een presidentskandidaat. Toen stemde ze op Joe Biden.

Meer uit Buitenland

Democraten willen af van verjaringstermijn bij zedenmisdrijven

WASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.

2 uur geleden
FBI geeft beelden vrij van persoon met masker bij huis Guthrie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.

2 uur geleden
Trump dreigt tweede oorlogsvloot naar Iran te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.

2 uur geleden
Rusland zet Telegram onder druk, drijft burgers naar staatsapp

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.

3 uur geleden
Bericht op X-account Vance over Armeense genocide verwijderd

JEREVAN (APN/RTR) - Een bericht op het X-account van de Amerikaanse vicepresident JD Vance over het "eren van de slachtoffers van de Armeense genocide in 1915" is verwijderd. De plaatsing ervan zou een fout zijn geweest. Het gebruik van het woord genocide geldt als controversieel, omdat NAVO-bondgenoot Turkije ontkent dat daar sprake van was.

3 uur geleden
Keniaanse minister naar Rusland om inzet Kenianen aan front

NAIROBI (ANP/AFP) - Kenia wil dat Rusland een einde maakt aan de inzet van Kenianen aan het front in Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken, Musalia Mudavadi, gaat naar Moskou om hierover te praten, kondigde hij aan.

4 uur geleden
Noorwegen komt met onafhankelijk onderzoek naar Epstein-banden

OSLO (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van het Noorse parlement is unaniem akkoord met een extern onderzoek naar banden tussen prominente Noren en Jeffrey Epstein. Het besluit volgt op een steeds groter wordend schandaal rond banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent.

4 uur geleden