Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump na steun Taylor Swift voor Harris: was geen fan

Trump na steun Taylor Swift voor Harris: was geen fan

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft gezegd "geen fan" te zijn van Taylor Swift, nadat bekend was geworden dat de zangeres op Kamala Harris gaat stemmen. De invloedrijke zangeres maakte haar keuze woensdag bekend na het verkiezingsdebat tussen Trump en Harris.

"Ik was geen fan van Taylor Swift", vertelde Trump tegen Fox News. De Republikeinse presidentskandidaat stelde dat het "een kwestie van tijd" was voordat Swift haar steun voor Harris zou uitspreken, omdat "ze altijd een Democraat lijkt te steunen". Trump zei ook dat Swifts keuze "haar waarschijnlijk commercieel gezien nog duur zal komen te staan".

Swift maakte via Instagram bekend te gaan stemmen op vicepresident Harris en haar running mate Tim Walz. Ze schreef voor Harris te kiezen, omdat zij "vecht voor rechten en doelen die een vechter nodig hebben om te overleven". Ook liet ze zich positief uit over Walz, die "al decennialang opkomt voor lhbti-rechten, IVF en het recht van vrouwen om over hun eigen lichaam te beslissen".

'Kinderloze kattenvrouwtjes'

De zangeres plaatste ook een foto van haarzelf met haar kat, en sloot haar verklaring af met "Met liefde en hoop, Taylor Swift. Kinderloos kattenvrouwtje". Daarmee verwijst ze naar een veelbesproken uitspraak van Trumps vicepresidentskandidaat J.D. Vance. Hij omschreef Harris en een aantal Democraten in 2021 als "een stel kinderloze kattenvrouwtjes".

Walz reageerde woensdag opgetogen op de steunbetuiging van Swift. Hij hoorde het nieuws live in de uitzending van MSNBC. De vicepresidentskandidaat verklaarde "ontzettend dankbaar" te zijn en spoorde Swifties, zoals de fans van Swift worden genoemd, aan "in actie te komen". De zangeres riep haar achterban op eigen research te doen in aanloop naar de verkiezingen in november.

Persoon van het Jaar

De Amerikaanse zangeres is al jaren een van de populairste en invloedrijkste artiesten ter wereld. Op Instagram heeft ze 283 miljoen volgers. Time Magazine riep de succesvolle Swift in 2023 uit tot Persoon van het Jaar, nadat ze in dat jaar meerdere albums had uitgebracht, op wereldtournee was gegaan en een concertfilm had uitgebracht. Swift sprak zich in 2020 voor het eerst uit voor een presidentskandidaat. Toen stemde ze op Joe Biden.

Meer uit Buitenland

Britse media: ministers vragen Starmer op te stappen

LONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".

1 uur geleden
Netanyahu ziet EU-sancties voor kolonisten als 'moreel bankroet'

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de EU-sancties voor gewelddadige kolonisten afgedaan als het "moreel bankroet" van de Europese Unie. In een verklaring van zijn kantoor op X staat dat de Europeanen op deze manier de kolonisten op de Westelijke Jordaanoever gelijkstellen aan Hamas.

1 uur geleden
Zelensky over aflopend staakt-het-vuren: niet stil aan het front

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.

3 uur geleden
Trump uit nieuwe kritiek op Iraanse reactie: stom, stuk afval

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".

5 uur geleden
EU wil 'rode lijnen' in onderhandelingen met Rusland vaststellen

BRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.

5 uur geleden
Celstraf voor Duits koppel dat kinderen opsloot in 'horrorhuis'

OVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".

5 uur geleden
Maandag toch tweede evacuatievlucht vanaf Tenerife

TENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.

7 uur geleden